Gönderen Konu: LPG Sıralı Sistemler Hakkında Soru-Cevap Köşesi  (Okunma sayısı 650280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Sıralı Sistemler Hakkında Soru-Cevap Köşesi
« Yanıtla #2880 : Mart 14, 2016, 18:31:36 »
Mehmet Bey size LPG ve benzin kullanımı ile ilgili bir sorum olucak(10 bin km ayarı için geldiğimde  soramadım size.Toyota cruiser a LPG montajı ile ilgilenmenizden dolayı biraz yoğundunuz)

LPG den benzine benzinden LPG ye çok sık geçişlerim oluyor.Rampa çıkarken  veya rampadan sonra vb sık sık yakıt geçişlerim oluyor veya soğuklarda çoğu

zaman benzin sonra LPG .Bu durumun LPG - benzin ayarlarına ,aracın çekip çekmemesine,LPG montaj mekaniğine vb  kısacası zararı olur mu?(geçişleri

kendim içeriden yapıyorum).
Olmaz dert etmeyin. Neden geçiş yapıyorsunuz anlamış değilim. Ha atıyorum 4 5 dakika 4000 devir üstü falan kesintisiz kullanmam gerek derseniz tamam derim ama iyi ayarlanmış bir lpg ayarı ile çok ta gerek yok
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #2880 : Mart 14, 2016, 18:31:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #2881 : Mart 14, 2016, 18:32:59 »
Atiker marka Lpg enjektörüm sesli çalışıyor. Bakım için Atikere gittiğimde enjektörün değişmesi gerek denilmişti. Sizce bu enjektörün ömrü bitmiş midir?

http://youtu.be/HloTOCNBdLE

Ayrıca enjektör olarak Atikerin kendi enjektöründen başka uyumlu marka var mı, hangi enjektör tavsiye edilir?
Piyasada bir çok muadil ürün var en ucuzu atikerin enjektorleri sistemin müsaade ettiği başka marka ve atiker den kaliteli bir enjektör takabilirsiniz sorun olmaz
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '12
  • 120 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2882 : Mart 14, 2016, 19:07:54 »
Piyasada bir çok muadil ürün var en ucuzu atikerin enjektorleri sistemin müsaade ettiği başka marka ve atiker den kaliteli bir enjektör takabilirsiniz sorun olmaz

Enjektörden çıkan ses hakkında yorumunuz var mı? Bu tip enjektör olarak hangi marka model tavsiye edersiniz?
12.2012 - 04.2015 > 2003 Clio Symbol 1.5 dCi Authentique
04.2015 - 10.2016 > 2003 Corolla 1.6 vvt-i Sol o.v
08.2020 > 2012 Berlingo 1.6 Hdi X

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #2883 : Mart 14, 2016, 19:27:32 »
Enjektörden çıkan ses hakkında yorumunuz var mı? Bu tip enjektör olarak hangi marka model tavsiye edersiniz?
Ses normal üst kalite enjektorlerde çalıştığını bile duymazsınız. Enjektör konusunda yanlış bilgi vermeyeyim ama lpgkablo.com ile iletişime geçip enjektör bilgilerinizi verirseniz onlar size ürün önerir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '10
  • 261 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2884 : Mart 14, 2016, 21:00:58 »
Olmaz dert etmeyin. Neden geçiş yapıyorsunuz anlamış değilim. Ha atıyorum 4 5 dakika 4000 devir üstü falan kesintisiz kullanmam gerek derseniz tamam derim ama iyi ayarlanmış bir lpg ayarı ile çok ta gerek yok

Yok Talat kardeşim 4-5 dk 4 bin devir çevirdiğim olmadı hiç.Dik rampalarda filan ne bileyim LPG sanki motor ömrünü azaltıyor diye bir kanı yerleşmiş durumda,yıkılmasıda zor ama bu forumdan edindiğim bilgilere göre de iyi bir ayar ile bu tip efsanelerden kurtulmaya başlıyoruz çok şükür.
2010 1,6 corolla
2002 1,6-vvt-i Corolla
2001 1,4 astra-f

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #2885 : Mart 14, 2016, 22:10:37 »
Yok Talat kardeşim 4-5 dk 4 bin devir çevirdiğim olmadı hiç.Dik rampalarda filan ne bileyim LPG sanki motor ömrünü azaltıyor diye bir kanı yerleşmiş durumda,yıkılmasıda zor ama bu forumdan edindiğim bilgilere göre de iyi bir ayar ile bu tip efsanelerden kurtulmaya başlıyoruz çok şükür.
Yani çok takıntılıyım derseniz lpg ayarınızdan belli devir ve yükte benzin takviyesi açtığın böylece yüksek devir ve yükte motor aşırı ısınmasini onleyebilirsiniz. hiç olmadı 4000 devir sonrası yüklü iken direkt benzine de geçişi  ayarlatabilirsiniz ustaniza 5 dk sürmez bile. Keşke herkes siz gibi lpg li araç kullansa [emoji4]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • 44 kere teşekkür etti
  • 45 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2886 : Mart 14, 2016, 22:23:12 »
Lpg sonrasi olusan hafif titresim engellenmesi icin subap ayari mi yapilmali.
94' reno broadway :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 221000
  • Model Yılı: '08
  • 78 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2887 : Mart 14, 2016, 23:41:17 »
İyi geceler Mehmet Bey. Aracim 93 model corona. Zavoli sıralı sistem LPG takılı. Benzinden gaza ilk geçtiğinde inanılmaz bir çekiş düşüklüğü oluyor. Bilhassa düşük devirdeyken gaza geçtiğinde bağırıyor. 1. Viteste bile zor hızlanıyor. Buji ve buji kabloları yeni değişti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2888 : Mart 21, 2016, 17:57:59 »
Merhaba Mehmet bey

En sonunda LPG li pardon BRC li oldum .Mocan Ankara servisinde en son sistem kitten taktılar .2 gündür kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Merak edip biraz araştırayım dedim farklı konular okudum kafam karıştı . Şimdi benim aracıma 2006 Corolla 1.6 bu arada seguent 32 taktılar en son çıkan . OBD  bağlantısı var mı bizim kitlerde .Bunu yeni duydum hani sormakta aklıma gelmedi .Bir ikincisi Plug and drıve denilen yani belli devirden sonra benzin verme olayı bu takılan kitti bu özellik var mı ? Ustam abi gerek yok dedi ben ısrar edince 4000 devirden sonra ½8 benzin verecek şekilde ayarladım dedi .Yol ayarı yapıldı araca bu arada . Şimdilik çok memnunum taktırana kadar 2-3 defada sizle görüşmüştüm belki hatırlarsınız .

Mesaj Birleştirildi: Mart 22, 2016, 16:22:15
Mehmet bey şu an sıkıntı yok ama sırf gördüğüm videolardan ve merakımdan soruyorum . Manifolt ve enjektörler arası kullanılan gaz hortumlarının boyları mantıken aynı olması lazım diye düşünüyorum ki izlediğim videolarda da bunla ilgili uyarı var .Ustaya da takar ken söyledim abi bunların aynı boyda olması gerekmiyor mu diye ama abi önemli olan enjektörün açılma kapanma zamanı dedi . Hani belki aşırı fark yoktur belki ama benim gördüğüm kadarı ile 1-3 santim arası farklılık çıkabilir .Bu durumun bir zararı var mıdır asıl olması gereken nedir . Hortumların olması gereken standart bir uzunluğu var mıdır
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 33500
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2889 : Mart 31, 2016, 13:07:33 »
selamlar 2007 honda civic otomatik aracım için edirne-kırklarelin de en kötü ihtimal istanbul da LPG dönüşümü yapacak referans olabileceğiniz sağlam bir bayi-usta var mı???bu araçlarda BRC pipolu sistemle motoru delmeden montaj yapılabiliyormuş;pipolu sistemde dezavantaj var mı??önerir misiniz?? subap erime vs..vs..sıkıntılar yaşarmıyım?teşekkürler.
eski corollacı yeni Hondacı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2890 : Mart 31, 2016, 13:24:40 »
Mehmet abi merhaba.

Araç 2004 Corolla, üzerindeki sistem ZAVOLI.

Geçen yıl aracın motor soğukken geç çalışmasından dolayı enjektör tamir takımlarını değiştirdim, o günden bu yana enjektörlerle alakalı bir sıkıntı yaşamadım.
Fakat son 3 gündür kasislerde yavaşlarken, göbeklerden dönerken araç LPG'de iken stop ediyor, araç durduğu yerdeyken direksiyonu çevirince devir düşüp stop ediyor, stop etmese bile vuruntu yüksek derecede. Benzinde böyle bir problem kesinlikle yok.

Aracın yakıtı da son 4 aydır şehir içi LPG'de 35-40 kuruş aracında geziniyor, oldukça yüksek. 10,00 TL'lik LPG ile 25 KM civarı yol yapılabiliyor.

Dün LPG'ciye uğradığımda enjektörlerin işeme yaptığından ve değişmesi gerektiğinden bahsetti. Aracın üzerinde PAN tipli enjektör var ve maliyeti fazla. LPG'ci "ATİKER enjektör takarız, birşey olmaz" dese de içim rahat etmedi.
Bu stop etme problemi enjektörlerden yapar mı ? ZAVOLI enjektör yerine ATIKER enjektör olur mu ?

Mesaj Birleştirildi: Mart 31, 2016, 23:01:36

EKLEME:
Sorun bulundu. LPG sisteminin aküyle olan bağlantı kablosunu sabitleyen civata yalama olmuş, kablo oynuyormuş.  :argh: Aküyle olan bağlantı yenilendi.

Elektriksel bir şey olduğunu anlamalıydım zira bu sorundan 1 gün önce LPG anahtarının tüm ışıkları gitmişti, bu sorun peydah olunca da ara ara gidip-gelme yapıyordu.

Velhasıl, enjektör değişimine kadar varacak olan problem basit bir elektrik arızasıymış. Şu an bir sorun kalmadı, eskiye döndü.

1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Edeb Yâ Hû!
  • Model Yılı: '96
  • 66 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2891 : Mayıs 06, 2016, 15:50:15 »
Merhaba Mehmet Bey.
Önceki aracıma (2008 avensis 1.6 VVTi) ilk defa siz BRC sıralı sistem  montajı yapmıştınız. Sızdırmazlığı da sizin elemanlarla birlikte almıştık. O aracı yaklaşık 60-70 bin km / 4 yıl LPG ile kullandım. En ufak bir sorun yaşamadım. LPG fiyatına, benzin konforunda araç kullandım. Yani BRC den ve sizin işçiliğinizden çok memnun kalmıştım. (Periyodik bakımlarını aksatmadığımı ifade etmeliyim)

O avensis gitti. Şu an 96 Corolla GLİ (otomatik) aracım var. Ve üzeride lovato marka eski sistem bir kit mevcut. Sıralı değil. Araç otomatik olduğu için ''D'' konumunda, ışıkta duruyorken devir 1000 RPM nin altına iniyor ve bazen de stop  ediyor. ''N'' konumuna alınca devir eski haline geliyor. Ayrıca aşırı bir vuruntu söz konusu ve ben bu araca en az iki - üç yıl daha binmek durumundayım.
Yine LPG li,  ama sessiz, vuruntusuz, devir saatini dalgalandırmayan, sabahları çalışmama korkusu vermeyecek, kafamı ağrıtmayacak bir araç istiyorum.

Şu durumda bu marka / model ve yaştaki bir araç için en uygun çözüm nedir?

Bu yaştaki bir araca 2-3 bin liralık bir sistem montajı pahalı olmaz mı?

Yukarıda saydığım asgari şartları sağlayacak daha uygun fiyatlı başka sistemler yok mu?

Çıkma sistemler konusunda ne dersiniz?

İyi markanın 'çakması' yerine ''çıkmasını'' tercih etmek daha doğru olur mu?

Not: Yozgat'ta ikamet ediyorum. Montaj için uygun bir teklif olursa 1 saat içinde Çorum'a ulaşabilirim. Cebinizden aradığımda, fazla vaktinizi almamak adına sadece fiyat sorup kapatmıştım. Buradan daha detaylı sordum. Şayet cevap yazabilirseniz, benim durumumda olan başka arkadaşlara da bir faydamız olabilir diye düşünüyorum.
532 178 07 48 den de görüşebiliriz.
Selamlar...

Her Yusufun bir Züleyhâsı vardır. Mühim olan, gömleğinizin nereden yırtıldığı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2892 : Mayıs 15, 2016, 19:28:40 »
Mehmet Bey  merhaba, aracım 2015 1.33 Corolla. Yakıt tüketimi 7.5-8 litre arasında değişiyor. Bu sıralar LPG taktırmayı düşünüyorum. Daha önce hep dizel araç kullandığım için LPG olayına yabancıyım. Tasarruf olarak illa ki etkisi olur ama bazı sorularım olacak. Mesela bu araca montaj yapılırken, manifold deliniyor mu yoksa pipolu sistem dedikleri olay uygulanıyor? Araç zaten 100 beygir, LPG sonrası aşırı bir güç kaybı söz konusu olur mu? Kafama takılanlar bunlar. Cevabınız için teşekkür ederim şimdiden.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 250
  • Model Yılı: '15
  • 60 kere teşekkür etti
  • 280 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2893 : Mayıs 15, 2016, 19:36:09 »
4 aydır Mehmet Bey sorulara hiç cevap vermemiş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: ---
  • 3 kere teşekkür etti
  • 200 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2894 : Haziran 06, 2016, 10:16:37 »
Herkese Merhaba ;
Servisimize gelenler bilir geçen yıldan daha fazla bir yoğunluğumuz var . İş yoğunluğundan dolayı üzgünüm  foruma vakit ayıramadım. Tekrardan sorularınıza cevap vermeye başlıyorum. Herkese selamlar ...

4 aydır Mehmet Bey sorulara hiç cevap vermemiş.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 06, 2016, 10:20:24
Merhaba Burak Bey ;
LPG dönüşümü sonrası sorun yaşamamak için ;
*Doğru Ürün
*Doğru montaj
*Doğru yazılım gerekli.  Aracınızın emme manifoltu delinerek montaj yapılacak , gaz piposu yerine gaz nipeli takılacak. Seçtiğiniz marka , montaj ve yazılım doğru ise kesinlikle performans olarak hissedebileceğiniz bir kayıp olmayacaktır.Selamlar..

Mehmet Bey  merhaba, aracım 2015 1.33 Corolla. Yakıt tüketimi 7.5-8 litre arasında değişiyor. Bu sıralar LPG taktırmayı düşünüyorum. Daha önce hep dizel araç kullandığım için LPG olayına yabancıyım. Tasarruf olarak illa ki etkisi olur ama bazı sorularım olacak. Mesela bu araca montaj yapılırken, manifold deliniyor mu yoksa pipolu sistem dedikleri olay uygulanıyor? Araç zaten 100 beygir, LPG sonrası aşırı bir güç kaybı söz konusu olur mu? Kafama takılanlar bunlar. Cevabınız için teşekkür ederim şimdiden.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 06, 2016, 10:38:10
Merhaba Süleyman Hocam ;

Aradığınızı hatırladım , bir elimde EOBD Cihazı , sağ koltukta bilgisayar yol ayarı yapıyordum haliyle telefon gelince de fazla ilgilenemiyorum kusura bakmayın.:)
Anladığım kadarıyla araçta Emulatörlü diye tabir ettiğimiz eski sistem mevcut. Esasında bu sistem ile de aracınız sorunsuz çalışabilir lakin ( emulatörlü sistemde ufak tefek bu tip sorunları çok kafaya takmayacaksınız) %100 sorunsuz olması için sıralı sistem takılmalı.

* Çıkma sistemler resmi olarak sorun yaşatır , muayeneden geçemezsiniz
* En uygun fiyatlı sıralı kitler şuan için 1.100

Merhaba Mehmet Bey.
Önceki aracıma (2008 avensis 1.6 VVTi) ilk defa siz BRC sıralı sistem  montajı yapmıştınız. Sızdırmazlığı da sizin elemanlarla birlikte almıştık. O aracı yaklaşık 60-70 bin km / 4 yıl LPG ile kullandım. En ufak bir sorun yaşamadım. LPG fiyatına, benzin konforunda araç kullandım. Yani BRC den ve sizin işçiliğinizden çok memnun kalmıştım. (Periyodik bakımlarını aksatmadığımı ifade etmeliyim)

O avensis gitti. Şu an 96 Corolla GLİ (otomatik) aracım var. Ve üzeride lovato marka eski sistem bir kit mevcut. Sıralı değil. Araç otomatik olduğu için ''D'' konumunda, ışıkta duruyorken devir 1000 RPM nin altına iniyor ve bazen de stop  ediyor. ''N'' konumuna alınca devir eski haline geliyor. Ayrıca aşırı bir vuruntu söz konusu ve ben bu araca en az iki - üç yıl daha binmek durumundayım.
Yine LPG li,  ama sessiz, vuruntusuz, devir saatini dalgalandırmayan, sabahları çalışmama korkusu vermeyecek, kafamı ağrıtmayacak bir araç istiyorum.

Şu durumda bu marka / model ve yaştaki bir araç için en uygun çözüm nedir?

Bu yaştaki bir araca 2-3 bin liralık bir sistem montajı pahalı olmaz mı?

Yukarıda saydığım asgari şartları sağlayacak daha uygun fiyatlı başka sistemler yok mu?

Çıkma sistemler konusunda ne dersiniz?

İyi markanın 'çakması' yerine ''çıkmasını'' tercih etmek daha doğru olur mu?

Not: Yozgat'ta ikamet ediyorum. Montaj için uygun bir teklif olursa 1 saat içinde Çorum'a ulaşabilirim. Cebinizden aradığımda, fazla vaktinizi almamak adına sadece fiyat sorup kapatmıştım. Buradan daha detaylı sordum. Şayet cevap yazabilirseniz, benim durumumda olan başka arkadaşlara da bir faydamız olabilir diye düşünüyorum.
532 178 07 48 den de görüşebiliriz.
Selamlar...

ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2895 : Haziran 09, 2016, 11:30:37 »
Merhaba Mehmet Bey hoş geldiniz tekrar dyelim foruma
Bende 1.6 mds corolla var sistem ise obd li kit mtm genel olarak memnunum kitten sadece dip gaz yaptığımda 3000-4000 devir arasında anlık silkinme kütleme bişeyler oluyor.Yavaş basarsam gaza yapmadan geçiyor.Benzindede yapmıyor.Regülatörden olabileceğini düşünerek değiştik ama devam ediyor defaten kalibrasyon yapıldı kesilmedi.Ne dersiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2896 : Haziran 09, 2016, 13:10:33 »
Gürol Bey Merhaba ;

Emme manifoltuna takılan gaz nipellerinin fotografını eklemeniz mümkün mü ? Geriden yapılan girişlerde bu tip sorunlar yaşanabiliyor. Şayet burada bir sorun yoksa diğer adıma geçelim .

Merhaba Mehmet Bey hoş geldiniz tekrar dyelim foruma
Bende 1.6 mds corolla var sistem ise obd li kit mtm genel olarak memnunum kitten sadece dip gaz yaptığımda 3000-4000 devir arasında anlık silkinme kütleme bişeyler oluyor.Yavaş basarsam gaza yapmadan geçiyor.Benzindede yapmıyor.Regülatörden olabileceğini düşünerek değiştik ama devam ediyor defaten kalibrasyon yapıldı kesilmedi.Ne dersiniz
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2897 : Haziran 09, 2016, 16:10:16 »
Gürol Bey Merhaba ;

Emme manifoltuna takılan gaz nipellerinin fotografını eklemeniz mümkün mü ? Geriden yapılan girişlerde bu tip sorunlar yaşanabiliyor. Şayet burada bir sorun yoksa diğer adıma geçelim .

Fotoğraf eklemeye çalışıyorum Mehmet Bey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2898 : Haziran 09, 2016, 18:03:25 »
Merhaba ;

Fotoğrafta da görüldüğü üzere gaz girişleri geriden . Valvematik toyotalarda gaz girişleri geriden olduğunda bu tip bir tekleme şikayeti yaşanabiliyor. Daha yakın noktadan giriş yapılırsa faydası olacağı kanısındayım. Sizin için kendi servisimizde yapılan montaj fotoğraflarını paylaşıyorum. Selamlar...

https://www.facebook.com/BRCOzenclerOtogaz/photos/?tab=album&album_id=493683154127481

Gürol Bey Merhaba ;

Fotoğraf eklemeye çalışıyorum Mehmet Bey
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2899 : Haziran 09, 2016, 23:18:35 »
Teşekkürler Mehmet Bey