Gönderen Konu: Bölünmüş Yollarda Hız Sınırı Arttırıldı  (Okunma sayısı 15239 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 5 kere teşekkür edildi
Ynt: Hız Sınırları artmış
« Yanıtla #20 : Haziran 26, 2010, 21:18:44 »
Allahımmm.... , süper bir haber bu yaa :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Haziran 26, 2010, 21:18:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Haziran 26, 2010, 23:29:36 »
  Resmi gazetede yayınlanmasını bekleyin.!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • ***AVENSIS***
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Haziran 26, 2010, 23:36:00 »
Hakan abi ben de muallak da kalmıştım forumda bunula ilgili soru soracaktım. Haberleri açınca bu haber gözüme çarptı. Dediğin gibi Resmi Gazetede yayınlanmadan 90 ı geçmemek lazım.

Ben genelde 90 la giderim hatta 85 uzun yolda yakıtı da oldukça etkiliyor. Tabi arabanın motoru büyüyünce 3000 devirde ideal hız da değişiyor. büyük motorlu araçlarla 90 la gitmek yakıt sarfiyatını da bence çok etkiler ve bu da bana göre gereksiz bir yakıt harcaması dır.

Geçen yaz eniştem Almanyadan Mercedes E430 la gelmiş otomatik vites. 90 la gitmeye kalktığımda araba bayıldı dedi.
Tamam hız felakettir ama artık araçlar daha modernleşti ve daha fazla güvenlik onlemi var araçlarda.
2013 Avensis 1.6 Elegant Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Haziran 26, 2010, 23:42:59 »
90 km hızla yol gidilmiyordu... ancak denildiği gibi henüz yasalaşmamıştır... bu nedenle bu yasa tasarısına güvenerek 90 üstü hızlarda seyredipte boş yere cez yemeyelim.... emniyet gerekli duyuruyu radyo-tv aracılığıyla yasalaşınca duyurur...
perşembe akşamı(24/06/2010) yapılan oylama ile TBMM genel kurulunda kabul edildi. tabi resmi gazetede yayınlanmasını bekleme de fayda var.

Cuma sabahı Ankara dan Antalya'ya geldim, sabah 06-07 arası Cihanbeyli - Konya arasındaki o düz yollarda benden başka kimse yoktu, arabayı bi deneyim dedim. kimseye tavsiye etmediğim 2 ile başlayan rakamlara çıktım bir ara. sonra konyaya yaklaşınca içimden bir ses akıllı olmamı istedi. ondan sonra 95 km/h i hiç geçmedim. Seydişehir'i çıktıktan sonra virajın birini döndüm ki ne göreyim; Jandarma radar aracıyla göz göze geldik, içimdeki sese borçlandım... ;)
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 27, 2010, 00:14:44 »
  O ses benim sesimdi Murat. :):):) Şimdi burada kimseyi etkilemek istemem, bunlar doğru şeyler değil biilyorsunuz, ben 3'e yakın hızlara da çıktım. Şunu aslında hepimiz biliyoruz ki her aracın ana yapılış amacı farklı, bunuda çok iyi farkedebiliyorsunuz.

Dediğin çok doğru bence de Hazım, bazen yokuş yukarı inatla gitmeye çalışan ve kıvranan araçlar, daha doğrusu sürücüler görüyorum. Bu işde Komplekse yer yok, 5.000cc. lik bir aracın o yokuşu çıktığı gibi standart bir binek ile çıkamayız, bunuda yapmanın anlamı yok. Benimde uzun yolda çok yol aldığım olur, çok yol verdiğimde. Herkes kendi yoluna odaklanmalıdır bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Haziran 27, 2010, 00:59:25 »
90 km hızla yol gidilmiyordu... ancak denildiği gibi henüz yasalaşmamıştır... bu nedenle bu yasa tasarısına güvenerek 90 üstü hızlarda seyredipte boş yere cez yemeyelim.... emniyet gerekli duyuruyu radyo-tv aracılığıyla yasalaşınca duyurur...
hayatta duyurmazlar, ben gene Hazımdan öğreniriz diyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • ***AVENSIS***
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Haziran 27, 2010, 01:11:50 »
Ayıp ettin Kemal Abi hemen duyururum. Zaten burda otoban çıkışından sonra yola radar koydular hem de kameralı. 110 olursa kurtarır orayı bilmeyenler var ya abi örümcek ağına takılan sinek gibi pıtır pıtır dökülürler. Radarın yeri ceza için acaip müsait. Ben onun görüş mesafesinde 80 i geçmiyorum her ihtimale karşılık.
2013 Avensis 1.6 Elegant Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Haziran 27, 2010, 01:19:31 »
izmirde  sahil bulvarında limit 70 km. zaten, yoğun trafikte poliste bir şey demiyor, yoksa trafik tıkanıyor, artık şehir dışı 110 gerçekten gerekliydi , sanırım aynı kanunla şehir içi 70 otoyol 140 olacaktı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Haziran 27, 2010, 02:01:17 »
Arkadaşlar,hız limitlerinden,hızdan bahsederken bir araçl hangi hızda, kaç metre mesafede durabileceğinizin de hesabını bilin.Hız ecele giden en kestirme yoldur.Allah korusun otobanda bile karşınıza kedi,köpek v.b.g. canlılar çıkabilir.200 km hızla giden biri kediye çarpsa duvara çarpmış gibi olur.Sonra gençsen cesedi yakışıklı bile olmaz.Otobandan Allah korusun jiletle kazırlar o kişiyi.Hız limitleri artınca yaşamak isteyen ben, tedirgin oluyorum.Kazasız günler herkese.......
hayat 3 ile 4 arasındadır.ya 3,5 atarsın ya da 4 4 lük yaşarsın......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Haziran 27, 2010, 02:12:27 »
izmirde  sahil bulvarında limit 70 km. zaten, yoğun trafikte poliste bir şey demiyor, yoksa trafik tıkanıyor, artık şehir dışı 110 gerçekten gerekliydi , sanırım aynı kanunla şehir içi 70 otoyol 140 olacaktı
malesef o sunulmadı bile kemal abi :(
Arkadaşlar,hız limitlerinden,hızdan bahsederken bir araçl hangi hızda, kaç metre mesafede durabileceğinizin de hesabını bilin.Hız ecele giden en kestirme yoldur.Allah korusun otobanda bile karşınıza kedi,köpek v.b.g. canlılar çıkabilir.200 km hızla giden biri kediye çarpsa duvara çarpmış gibi olur.Sonra gençsen cesedi yakışıklı bile olmaz.Otobandan Allah korusun jiletle kazırlar o kişiyi.Hız limitleri artınca yaşamak isteyen ben, tedirgin oluyorum.Kazasız günler herkese.......
merak etmeyin ilyas bey, yaşarsınız..bugün 90 hız limiti varken trafiğin yarısından fazlası zaten 110la gidiyor..bugün yaşama şansınız ne kadar fazlaysa yarın da o kadar fazla olacak merak etmeyin..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Haziran 27, 2010, 15:37:38 »
:) :lol:

hazım bey site muhabirim mi?  :islik:

hayatta duyurmazlar, ben gene Hazımdan öğreniriz diyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 36000
  • Model Yılı: '10
  • 15 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Haziran 27, 2010, 15:55:41 »
Valla arkadaşlar biz Türkler, pazarlıkta bile önce 10 tl deriz 5 e satarız. Otorite 90 diyor millet 110-120 Allah ne verdiyse gidiyor. Türkiye şartlarında o 110 hız sınırı uygulaması tamamen ölü doğar hemen kalkar. Millet onu duyunca 110 la kalacak mı sizce. Arkadaşın dediği gibi kimse uymuyo. peki 110 zaten yasal artık trafik canavarları çıtayı yükseltmiycek mi? Ben Aydın dan Sakarya ya gelene kadar, Türkiye nin en iyi yolları sözde, valla çukurlar, tümsekler, yol yapım çalışmaları(hiç bitmeyen) daha saymadığım bi sürü problem. İnsan hayatı bukadar ucuz olmamalı.
Toyota Corolla 2001 1.6 Terra Special
Toyota Corolla 2010 1.6 Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • ...Toyota Gibi Adam
  • Kan Grubu: AB-
« Yanıtla #32 : Haziran 27, 2010, 16:53:43 »
Hazım öncelikle bilgilerin için teşekkürler. Elbette resmi gazeteden takip etmek mantıklı olacaktır. Ama diğer yandan da Kemal e katılıyorum çünkü insan hayatı çok ucuz olduğu kadar bizler zaten önümüzde boşluk görünce hız olarak hemen 3 haneli rakamlara çıkıyoruz bile ( resmi olmadığı halde ).
Kaptanın İyisi Fırtınalı Havada Belli Olur...ŞA.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Haziran 27, 2010, 17:30:38 »
en sonunda olcak inşallah ;)
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • değişmeyen tek şey değişimdir
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #34 : Haziran 27, 2010, 17:31:55 »
yazımı silme ve değiştirme amacım  ;     forumda yorumumu özgür ce yazamıyormuşum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • __DEVLET BABADA MÜHENDİZZ TOYOTACI__
« Yanıtla #35 : Haziran 27, 2010, 17:33:48 »
ben artvin liyim arkadaşlar burdan hopaya indim mi ibre 150 den aşağı hiç inmiyor aman egomu tatmin edeyim de ,içimdeki o hız yapma tutkusunu birazda olsa gerçekleştireyim de , varsın radara düşeyim öderiz napalım ...

:kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü: :kötü:
a_m_k        2009 model, siyah, benzinli, COMFORT  1.6 motor, M/M ve tabiki COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #36 : Haziran 27, 2010, 17:35:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #37 : Haziran 27, 2010, 17:40:39 »
Arkadaşım ego senin egon ama sen egonu tatmin edeceksin diye , hız tutkunu gerçekleştireceksin diye karşından gelen ben veya bir başka sürücünün hayatını tehlikeye atamazsın.Buna hakkın yok.Araba hepimizin altında var.Sorun gaza basmaksa bende altımdaki arabama güvenerek en az senin kadar basabilirim.ama yanlış.ve hiç değilse bu bi güzellikmiş gibi senin gibi sitede paylaşmıyorum bu düşüncelerimi.Bunu demek istedim.
a_m_k        2009 model, siyah, benzinli, COMFORT  1.6 motor, M/M ve tabiki COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #38 : Haziran 27, 2010, 17:43:24 »
tamam anıl bey teşekkür ederiz fikrinizi paylaştığınız için...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #39 : Haziran 27, 2010, 17:44:19 »
Teşekkür ederiz? Kendi adına konuşursan sevinirim