Gönderen Konu: dacia duster (ucuz suv)  (Okunma sayısı 8310 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: dacia duster (ucuz suv)
« Yanıtla #40 : Haziran 18, 2010, 13:38:13 »
  Arkadaşlar, bence öznel yorumlardan ve önyargılardan biraz sıyrılıp daha elle tutulur veriler ile eleştiri yapılsa daha faydalı olur. En azından sevilen ya da sevilmeyen yönleri mantıklı bir sebeple açıklansa, elle tutulur, işe yarar bir yargıya varılabilir.

+1
Denizlerin deryaların benki taşkın delisi
Ehli gönül muhabbetin benki şaşkın delisi
Benki kelamın yolcusu benki aşkın delisi
Beni benden alan almış kula mihnet eylemem

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Haziran 18, 2010, 13:38:13 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Haziran 18, 2010, 13:41:56 »
Yanlış anlaşılmak istemem , ben "duster kötü arabadır" demiyorum. Hiç bir araba kötü değildir. Sadece hedef kitlesi farklıdır.
Ama dusterda benim eleştirdiğim konu ; ederinden çok yüksek bir fiyatla piyasaya çıkması oldu. Dacia , Logandada aynısını yapmıştı. Bizim Corolayı aldığımız dönemde Logan yeni çıkmıştı. Biz istediğimiz donanımları eklediğimizde 43.000 lira fiyat çıkıyordu. Aradan beş yıl geçti ve Dacia firması loganın sıfırını hala satıyor. Ama bize o zaman 43.000lira fiyat çıkarılan aracı şu anda 28.000liraya veriyorlar. Dusterında sonu böyle görünüyor. Bir arabayı ederine göre değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Dacianın kaliteyi yüksek göstermek amacıyla fiyatları yükseltmesi dünyanın hiç bir ülkesinde işe yaramaz.
Ayrıca arazi koşullarında aracın yerden yüksekliğinden daha önemli unsurlar vardır. Duster 3yıl sonra (fiyatları düştüğünde) satılmaya başlanacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Haziran 18, 2010, 14:07:12 »
Arkadaşlar, Ümit belki biraz daha yumuşak ifade edebilirdi ama söz konusu olan marka algısı ise tamamen haksız olduğunu söyleyemem. Bu konu özellikle otomotiv sektöründe çok fazla öne çıkan bir olgu. Zaten bu aracın reklamını izlediyseniz ezber bozan sloganı altında temanın da bu olduğunu görmüşsünüzdür. Aracı dışarıdan izleyen çiftimizin önce içi gidiyor ama aracın fiyatını görünce çiftimiz dudak büküyor :) Burada verilmek istenen mesaj çok açık, fazla irdelemeye gerek yok sanırım. Böyle bir reklam yapıp tüm SUV ve hatta MPV sahiplerini kategorize eden bir firmayı da Ümit'in bu şekilde yargılamasını ben fazla yadırgamadım açıkçası :) Reklamın kendisi polemiğe fazlasıyla açık çünkü. Tam yılını hatırlamıyorum ama yaklaşık 10-15 sene öncesiydi yanılmıyorsam. VW'nin sanırım Passat için yapmış olduğu bir reklam kampanyası çok ses getirmişti. Sadece yazılı basında çıkan bu reklamda gömleğinin yarı düğmeleri açık bir vatandaşın kılları dışarı taşıyor, altın kolyesi tüm ihtişamı ile sırıtıyor ve kehribar tespihi de göze çarpıyordu :) Bu görüntünün altında da açık açık "Eğer böyleyseniz bizi tercih etmeyin" yazıyordu. O yıllarda hızla popüler olmaya başlayan VW, marka algısının rakipleri gibi olmaması için kendince tedbir alma gereği duyuyordu. Başarılı olduklarını da söyleyebilirim. Sırf BMW veya Mercedes'e biniyor demesinler diye VW veya Audi'ye binen çok kişi tanıyorum. Söylemeye gerek yok, bu reklam kampanyası fazla uzun ömürlü olamamıştı :)
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2005 corolla hb sol A/T "CC" lü :D
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Haziran 18, 2010, 14:27:54 »
   :rofl:ama süpersin ya....ama yeni dönemlerindede ..şu sloganla devam etmişti.." biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu"  büyük bir ihtimalle o adamda düğmelerini takmış kıllardan kurtulmuş tesbihi fırlatmış  altın kolyenin yerini gümüş bilelik tesbihin yerini bir cep telefonu..sigara tabakası..gözlük..v vs vs ..bende siz daha iyisini yapana kadar söz değişicem demiştir..değişmiştir..acaba yaşıyo mu? şu an... :rofl:
Benim pekmezim oldukça.. sineği bağdattan gelir..;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Haziran 18, 2010, 14:35:05 »
O slogana bir şey demiyorum sonuçta teknik kıyaslamalarda VW'nin her zaman üst sıralarda olduğunu biliyoruz ama "Prestij standart" dendiği an iş nesnellikten çıkıp öznelliğe kayıyor. Bu durumda biz son kullanıcıların da nesnel yorumlar yapması her zaman kolay olmuyor :)
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2005 corolla hb sol A/T "CC" lü :D
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Haziran 18, 2010, 14:39:54 »
haklısınız...benim seçimim görüşüm sabit..ömrüm yettiği dereceye kadar..toyota  evet insan ihtiyaçları sonsuzdur..tatmin olmaz insanoğlu o yüzden benim için..today tomorrow toyota... ;)
Benim pekmezim oldukça.. sineği bağdattan gelir..;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Haziran 18, 2010, 15:44:41 »
bu araçla araziye çıkılmaz aracın bir çok fonksiyonu ve hayati parçası kalitesiz.araziye çıkıp bahsettiğim kalitesiz hayati parçalardan biri ozulursa başınıza iş alırsınız.zaten sandero'dan tek farkı daha yüksek ve heybetli oluşu.aracın dış karoserin çoğu plastik...urban curiser yine yürüyen aksam olsun kalite olsun sağlam araba arzide güvenlisin ama bu plastik yığını böyle değil.bunu tata gibi şehir için jip'im olsun diyenler için yapmışlar.arazide yürümez bu...nereden biliyorsun atakan??? hemen yukarımızdaki çetaşda inceledim aracı....
İşte buna katılmıyorum, dış karoserin plastik, alüminyum, sac olması ile güvenlik arasında bir bağıntı yoktur. Bunlar tasarlanırken ve malzemeler seçilirken bir sürü uzman ekip çalışmakta, çeşitli testlerden geçmektedir ve hepsinin belli mantıkları vardır. Eskiden önden çekişli araçda yoktu ancak bunu başardılar (bu da belli çalışmaların ürünüdür) ve şimdi de oldukça yaygın, muhtemelen buradaki bir çok kişinin altındaki araçda önden çekişlidir.
 Bahsi geçen araçdan çok daha fazla ücretle alınabilecek bir çok aracın da arazi yeteneği vasat seviyededir, yanılıyormuyum? :)
 Şimdi burada aktarmıyorum ancak Urban C. hakkında da üzülebilirsiniz.

Ümit, işte sorun bu, bir başkasıda aracın panjurundaki ışıklar için böyle tabirler kullanabilir, bu olmaz, bu bence başkasının hakkını yemektir. Seçilen araca göre kişileri yargılamak o kişinin hakkını yemek değilmidir?

Yanlış anlaşılmak istemem , ben "duster kötü arabadır" demiyorum. Hiç bir araba kötü değildir. Sadece hedef kitlesi farklıdır.
Ama dusterda benim eleştirdiğim konu ; ederinden çok yüksek bir fiyatla piyasaya çıkması oldu. Dacia , Logandada aynısını yapmıştı. Bizim Corolayı aldığımız dönemde Logan yeni çıkmıştı. Biz istediğimiz donanımları eklediğimizde 43.000 lira fiyat çıkıyordu. Aradan beş yıl geçti ve Dacia firması loganın sıfırını hala satıyor. Ama bize o zaman 43.000lira fiyat çıkarılan aracı şu anda 28.000liraya veriyorlar. Dusterında sonu böyle görünüyor. Bir arabayı ederine göre değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Dacianın kaliteyi yüksek göstermek amacıyla fiyatları yükseltmesi dünyanın hiç bir ülkesinde işe yaramaz.
Ayrıca arazi koşullarında aracın yerden yüksekliğinden daha önemli unsurlar vardır. Duster 3yıl sonra (fiyatları düştüğünde) satılmaya başlanacak.
İşte fayda sağlamak bu, elbetkide şaka yapalım, yeri geldimi takılalım.  :kanka:

Bir ülkenin politikasını eleştirebiliriz, ancak onun bayrağını yakmak bize yakışmaz. Yorum yaparkende şakada yapsak, birbirimize takılsakda buradaki yazıların sabit kaldığını bilerek, başkalarını rencide etmemeye özen göstermeliyiz.
 Benim savunduğumun bir marka ya da model olmadığını, 3. kişilerin haklarını gözetmeye çalıştığımı umarım farketmişsinizdir.
 Eğer bende kimseyi kırdı isem özür dilerim ama bizde etrafımızı kırmayalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Haziran 18, 2010, 15:56:06 »
Size kesinlikle katılıyorum ancak benim asıl yadırgadığım konu şu; toyota sitesinin ana sayfasında hiç toyota araç tanıtımı olmaması, onun yerine başka markaların tanıtımlarının olması tuhaf geliyor bana. İçerideki başlıklarda, mesela başka markalar diye bir başlık altında, bu yapılabilir. Ama ana sayfada olması şahsen beni rahatsız ediyor. Bu rahatsızlık başka markalara tahammülsüzlük gibi algılanmasın lütfen. Sadece site adı ile bir tezat oluşmasının rahatsızlığı.
Aslında Toyota ile ilgili oldukça çok sayıda paylaşımda oluyor, bunları geçmiş sayfalarda görebilirsiniz. O bölümde çıkan konular ise; ''Otomobil Dünyasından Haberler'' ana başlığındaki konular. Bu yüzden bu başlığı ilgilendiren bir çok konu orada görünebiliyor. Ancak görüşünüzü dile getirdiğiniz içinde ve dile getiriş şeklinizden dolayıda teşekkür ediyorum.