Yağ Yakma ve Eksiltme Sorunları

Gönderen Konu: Yağ Yakma ve Eksiltme Sorunları  (Okunma sayısı 128260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Model Yılı: '98
  • Kilometre: 242000
  • Kan Grubu: AB+
  • 525 kere teşekkür etti
  • 867 kere teşekkür edildi
Ynt: Yağ Yakma ve Eksiltme Sorunları
« Yanıtla #1100 : Aralık 05, 2017, 22:38:34 »
2011 auris 1.33 benzin/lpg 113.000'de 1000 km de 1 lt yağ eksiltiyor 1300-1400 arası yağ çubuğunda yağ kalmıyor. Mobil 1 esp 5w-30 kullanıyoruz. Sanayi yolu gözüküyor bize :-)
bu sefer castrol edge fst titanium 5w40 koyup dene bakalım fark olacak mı? bence fark olacak
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #1100 : Aralık 05, 2017, 22:38:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 53535
  • Kan Grubu: AB+
  • 143 kere teşekkür etti
  • 294 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1101 : Aralık 06, 2017, 02:06:36 »
113.000 çok erken degilmi. nasil yiprandi bu kadar.
 İlk sahibi misiniz. Bu güne kadarki yağ tercihi ne idi?  Yuksek devir cevrdimi
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #1102 : Haziran 15, 2018, 01:07:32 »
Arkadaşlar merhaba
Corolla 1.3 eco 1999 model kullanıcısıyım. Aracı 4 hafta önce aldım hem ilk arabam hemde 1 hafta önce tüp taktırdım.

Aracı yeni aldığım için  yağ su baskı balata vb bakımlarını tavsiye edilen bi ustaya yaptırdım.  ( usta toyotadan bize ekmek çıkmadı maşallah temiz araba dedi sadece yağ kaçağı için motor kapağı contasını değiştirdim dedi 《 konu yağ kaçağıydı ama başka birşeyde olabilir dediğim gibi ilk aracım olduğu için pek anlamıyorum daha》 30 tl lik birşeydi değiştirdiği.

Asıl sorum tüp taktırdıktan 1 hafta sonra yağın neredeyse tamamen bitmiş olması.

Yağ olarak hangi yağı öneririsiniz. Tüp taktırmamla alakası var mıdır?

Ayrıca diğer tüm tavsiyelere açığım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 30 kere teşekkür etti
  • 145 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1103 : Haziran 15, 2018, 23:16:28 »
Tüp takıldıktan sonraki yağ değişiminde takipte olun sadece tüple alakalı diyemem öncesindede eksiltme olabilir lpg yağ eksilmede faktörü fazla evet ama koyulan yağ nedir motor durumu nasıl kaç km de araç bunların hepsi önemli araca uygun yarı sentetik lpg ye uygun bir yağ tercih ediniz ve aracı 1.3 olmasından ötürü fazla zorlamayın yanlış bilgi vermek istemem ama sizin araç ta yağ yakma kronik diye hatırlıyorum yanlış sa tecrübeli arkadaşlar düzeltsin lütfen kazasız keyifli sürüşler iyi forumlar
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 296500
  • Kan Grubu: A+
  • 470 kere teşekkür etti
  • 643 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1104 : Haziran 16, 2018, 00:10:56 »
Arkadaşlar merhaba
Corolla 1.3 eco 1999 model kullanıcısıyım. Aracı 4 hafta önce aldım hem ilk arabam hemde 1 hafta önce tüp taktırdım.

Aracı yeni aldığım için  yağ su baskı balata vb bakımlarını tavsiye edilen bi ustaya yaptırdım.  ( usta toyotadan bize ekmek çıkmadı maşallah temiz araba dedi sadece yağ kaçağı için motor kapağı contasını değiştirdim dedi 《 konu yağ kaçağıydı ama başka birşeyde olabilir dediğim gibi ilk aracım olduğu için pek anlamıyorum daha》 30 tl lik birşeydi değiştirdiği.

Asıl sorum tüp taktırdıktan 1 hafta sonra yağın neredeyse tamamen bitmiş olması.

Aracınız hayırlı olsun. Önceki nesil 101 kasa ile aynı motor olması lazım yağ eksiltme mevcut. Kaçak varmı detaylı bi kontrol yaptırın. Ben 10w40 kullanıyorum eksiltme yapan araçlar için 10w60 Mobil tavsiye ediyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '01
  • Kilometre: 200200
  • Kan Grubu: ---
  • 16 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1105 : Haziran 16, 2018, 00:15:16 »
Arkadaşlar merhaba

Bütün yağı bitirecek kadar olan bir eksiltmenin doğrudan lpg ile alakası yoktur belliki motor yağ yakıyor geçmiş olsun. Duman atma var mı?
2018 - ....... | 2001 Toyota Corolla 1.4 VVT-i Terra Special A.C.
2016 - 2017 | 1996 Renault 19 Europa 1.4 RN

Etiketler: