Gönderen Konu: hidrolik direksiyon yağı  (Okunma sayısı 10481 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
hidrolik direksiyon yağı
« : Haziran 10, 2010, 22:59:06 »
 selam arkadaşalr sitede direksiyon yağı hakkında bir yorum bulamadım benim araçtaki hidrolik direksiyon yağı kahverengi daha çok siyahı andırıyor koyu bir renk anlıyacağınız bu yağın değişmesi gerekiyormu gerekiyorsa kullnaım ömrü kaç km bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim birde bu yağın ae 101 kasa toyotalar için özel bir markası varmı _?

Toyota Club Türkiye

hidrolik direksiyon yağı
« : Haziran 10, 2010, 22:59:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: hidrolik direksiyon yağı
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2010, 21:13:49 »
Bence değiştirmeye gerek yok eksik varsa tamamlayın bu yeterli olacaktır :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2010, 23:37:00 »
ekisk yok ilginiz için teşekkürler tek cevap yazan sizsiniz ama ben öğrendim (mobil 3 atf )konuyormuş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2010, 23:40:55 »
genelde atf otomatik şanzıman yağı diye geçen yağ konulur. çok doldurmayın. yağ oranını  kontrol çubuğunun orta seviyesinde yağ oranını tutun bence.Ne az ne çok :) Çünki tam sağ ve tam sol yaptığımızda pompa basınc yaptığında kapaktan biraz yağ atma ihtimali var :)
short shift,jdm real tails,American Front Bumper,8000K Monza Xenon,,,,, MADE IN JAPAN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #4 : Haziran 12, 2010, 23:45:35 »
mustafa teşekkürler kardeşim anladığım kadarıyla benim direksiyon yağı önceki sahibi tarafından fazla konmuş direksiyon yağ haznesi görünmez hale gelmiş kapağını temizledim inan direksiyon biraz daha yumuşadı fakat değiştirmem gerekiyor kanaatindeyim çünkü orjinal renk kırmızı ama benim direksiyon yağı rengim adeta kahverengi siyah karışımı bişey yani değişmesi gerek ben şuna inanıyorum bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur bakarsan 0,14 krş yakar bakmazsan 0,20 krş yakar anlıyacağın son rutşlar kaldı arabam nerdeyse sıfır km bir araç gibi olacak :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #5 : Temmuz 11, 2010, 14:44:33 »
Selam arkadaşlar 1993 xl corallom var direksiyonu  kuru direksiyon oldugundan ben bu araca hidrolik direksiyon taktırmayı düşünüyorum aceba uyumsuzluk olurmu..Birde cıkma olursa bana maliyeti ne olur bana bu kunuda yardıncı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 11, 2010, 15:54:05 »
Bu islemi sivi emen bir pompa duzenegi yardimiyla kendin de yapabilirsin Gokan, sonra da DexronIII ATF/otomatik sanzuman yagi ile tamamlarsin. Aslinda hidrolik direksiyon yagi normalde degismesi gerekmez.Icin rahat etsin diye degistirebilirsin.
Fe... :-)