Gönderen Konu: Enjektör Temizleyicisini Nasıl Kullanacağım?YARDIM LÜTFEN  (Okunma sayısı 111839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '15
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
Ynt: Enjektör Temizleyicisini Nasıl Kullanacağım?YARDIM LÜTFEN
« Yanıtla #80 : Nisan 18, 2016, 14:14:14 »
10 bin bakımında servis illa koyalım diye ısrar ettii,koydurmadım, 55TL gibi ücreti var bana pahalı geldi. Eskiden opetlerde satılan rom enjektör temizleyici kullanıyordum,10tl civarındaydı, servis teki bir sürü zirvaladı yok İşte toyotanin orjinali filan,yok piyasadakiler dpf sistemini bozuyor,yok kalsın dedim. Gerçi diğerlerinin faydası oluyormu bilmiyorum, genelde bindiğim araçlar sorunsuz olduğu için bi fark hissedememis de olabilirim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Nisan 18, 2016, 14:14:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '11
  • 69 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #81 : Temmuz 14, 2017, 11:07:18 »
paylaşayım: çeyrek depo benzin varken yakıt deposunun içine boşalttık sonra çok km gitmeden o çeyrek deponun üzerine bir çeyrek depo daha yakıt alarak depoyu yarıladım. O depo bitene kadar aracı kullanıp ışık yanınca depoyu tam olarak doldurdum. Kullandığım ürün german winkel @Ufuk Sönmez (16363) sağolsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #82 : Temmuz 14, 2017, 12:27:25 »
Öncelikle kullanacağınız ürünün kalitesi yapılan işlemin faydası konusunda farklılık gösterir. Piyasada en çok tercih edilen ve kullanılan ürün  würth  benzinliklerde dizel ve benzinli araçlar için olanları mevcut .yanlış bilmiyor isem  200 -400 ml olarak iki tip var 200 ml olanı yarım depoya  400 ml olanı ise tam dolu depoya konuluyor . Kullanım şekli ise aracınızın yakıtı çeyrek depoda  iken  katkıyı yakıt deposuna katıyorsunuz  üzerine yakıt alıp deponuzu dolduruyorsunuz . Depo bitene kadar üzerine harici yakıt almayın . Bu işlemi uzun yolda yaparsanız çok daha iyi faydasını görürsünüz malum sürekli belli devir aralığında çalıştığı için motor çok güzel bir temizleme yapacaktır . Şehir içi de uygulayacaksanız aracınızı biraz devirli kullanmanız iyi olur .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 75000
  • 550 kere teşekkür etti
  • 137 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #83 : Temmuz 14, 2017, 19:40:17 »
Öncelikle kullanacağınız ürünün kalitesi yapılan işlemin faydası konusunda farklılık gösterir. Piyasada en çok tercih edilen ve kullanılan ürün  würth  benzinliklerde dizel ve benzinli araçlar için olanları mevcut .yanlış bilmiyor isem  200 -400 ml olarak iki tip var 200 ml olanı yarım depoya  400 ml olanı ise tam dolu depoya konuluyor . Kullanım şekli ise aracınızın yakıtı çeyrek depoda  iken  katkıyı yakıt deposuna katıyorsunuz  üzerine yakıt alıp deponuzu dolduruyorsunuz . Depo bitene kadar üzerine harici yakıt almayın . Bu işlemi uzun yolda yaparsanız çok daha iyi faydasını görürsünüz malum sürekli belli devir aralığında çalıştığı için motor çok güzel bir temizleme yapacaktır . Şehir içi de uygulayacaksanız aracınızı biraz devirli kullanmanız iyi olur .

Hocam benim uzun süredir bu ürünleri kullanmak aklımda ama malumunuz araç LPGli depoyu fullemiyoruz (hoş olmasa da fulleyemezdik :D) ilk defa sizden duydum yarım depo doldurarakta kullanabiliyor muyuz ? birde LPG li araç için bu ürünü kullansak fayda sağlar mıyız
2005 Corolla 1,6 sol ---- 2011 Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #84 : Ocak 05, 2018, 17:06:09 »
würth attım depoya dizel araç .yakıt 5.6 dan. 6.5 lere çıktı. ceyrak depoya koydum üzerine 10lt yakıt aldım. koydurduğuma pişmanım.2  enjektör değerinde dengesizlik vardı. usta koyalım demişti:(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #85 : Ocak 05, 2018, 17:17:58 »
würth attım depoya dizel araç .yakıt 5.6 dan. 6.5 lere çıktı. ceyrak depoya koydum üzerine 10lt yakıt aldım. koydurduğuma pişmanım.2  enjektör değerinde dengesizlik vardı. usta koyalım demişti:(
merak etme yakıtın artması enjektörlerin temizlenip deliklerinin açılmasından kaynaklanıyordur, bir süre sonra eski değerine gelir ama çekişte artar.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '13
  • 10 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #86 : Ocak 05, 2018, 20:36:05 »
daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama Türkiye de satılan wurth dizel enjektör temizleyicinin  yurt dışında sadece performans iyileştirici olarak satıldığı
enjektör temizleyicinin ayrı satıldığı hakkında:  http://www.sekizsilindir.com/2017/03/wurth-enjektor-temizleyici.html

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '15
  • 76 kere teşekkür etti
  • 75 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #87 : Şubat 19, 2018, 16:51:35 »
Bir süredir 1,33 life aracımda (17 bin km de) içeri ilk günden fazla motor sesi geliyordu, motora baktığımda gözle görülür şekilde bir titreme mevcuttu. epey canımı sıkan bir durumdu.
Yakıttan veya istasyondan kaynaklanan sıkıntı olabileceği söylediler. İstasyonu değiştirdim ancak değişim olmadı, farklı markaya geçmeden önce Ufuk Bey den temin ettiğim winkel marka benzin katkısını denemek istedim. Depo %35-40 dolu iken katkıyı ekleyip depoyu doldurttum. 7,5 km kullanıp aracı park ettim. Sabah soğuk havada ilk çalıştırmada kontrol ettiğimde titremenin tamamen ortadan kalktığını ve sesin bir miktar azaldığını gördüm.
Aynı işlemi uzun yola çıkmadan da denemeyeceğim ( 6 ay sonra ).
İşe yaramıyor diyenler vardı, bilgilerine...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #88 : Nisan 02, 2018, 22:32:41 »
Benzinli araçta 10000 de değilde  40000 lerde koysak ne olur. Koymazsak ne olabilir acaba.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 105000
  • 25 kere teşekkür etti
« Yanıtla #89 : Ekim 12, 2018, 00:08:56 »
sevgili ustalarım şu ürün nasıl tavsiye edermisiniz. 115bin km D4D dizel 2011 araç herhangi bir sorun yok.
daha önce katkı kullanılmış mı bilmiyorum.ileriye dönük faydası olsun, mevcut sistemi temizlesin istiyorum.
temizliyim derken sonra daha beter yapmasın. siz sevgili üstatlardan yorum bekliyorum markayı araştırdım iyi görünüyor.
saygılar...

https://www.hepsiburada.com/abro-dizel-sistem-temizleyici-pm-otakh2786

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
  • 580 kere teşekkür etti
« Yanıtla #90 : Ekim 12, 2018, 09:49:48 »
sevgili ustalarım şu ürün nasıl tavsiye edermisiniz. 115bin km D4D dizel 2011 araç herhangi bir sorun yok.
daha önce katkı kullanılmış mı bilmiyorum.ileriye dönük faydası olsun, mevcut sistemi temizlesin istiyorum.
temizliyim derken sonra daha beter yapmasın. siz sevgili üstatlardan yorum bekliyorum markayı araştırdım iyi görünüyor.
saygılar...

https://www.hepsiburada.com/abro-dizel-sistem-temizleyici-pm-otakh2786

arkadaşlar dünyadaki en eski marka wynn's daha sonrada stp dir bu markalar amerikan malı olup artık reklam olayına girmiyorlar, abro 60 lira bahsettiğim markalar 25-35 lira aralığında ve hepsi amerikan malı bu markaları tercih ederseniz hem az para ödersiniz hemde en iyilerini kullanmış olursunuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 105000
  • 25 kere teşekkür etti
« Yanıtla #91 : Ekim 13, 2018, 12:21:40 »
arkadaşlar dünyadaki en eski marka wynn's daha sonrada stp dir bu markalar amerikan malı olup artık reklam olayına girmiyorlar, abro 60 lira bahsettiğim markalar 25-35 lira aralığında ve hepsi amerikan malı bu markaları tercih ederseniz hem az para ödersiniz hemde en iyilerini kullanmış olursunuz.
Atilla bey benim gösterdiğim abro için ne düşünüyorsunuz.evet amerikan malı kalitelimidir. kullanılabilirmi. fiyatına takılmayalım iyisi olsun istiyorum.
araçta sorun yok fakat uzun yola çıkmadan önce ileriye dönük fayda sağlaması sistemleri v.s temizlemesi açısından bu tip ürün kullanmak istiyorum. 
fayda sğlayacak diyede sıkıntı yaşamak istemiyorum. olay bu. ilginize teşekkür. ediyorum
wynns bundan kalitelimi veya abro ile aynımıdır. wurth liqi moli berner v.s çok ürün var satıcı ısrarla abroyu önerdi siz ne diyorsunuz teşekkür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
  • 580 kere teşekkür etti
« Yanıtla #92 : Ekim 13, 2018, 21:38:05 »
Atilla bey benim gösterdiğim abro için ne düşünüyorsunuz.evet amerikan malı kalitelimidir. kullanılabilirmi. fiyatına takılmayalım iyisi olsun istiyorum.
araçta sorun yok fakat uzun yola çıkmadan önce ileriye dönük fayda sağlaması sistemleri v.s temizlemesi açısından bu tip ürün kullanmak istiyorum. 
fayda sğlayacak diyede sıkıntı yaşamak istemiyorum. olay bu. ilginize teşekkür. ediyorum
wynns bundan kalitelimi veya abro ile aynımıdır. wurth liqi moli berner v.s çok ürün var satıcı ısrarla abroyu önerdi siz ne diyorsunuz teşekkür.
Özkan kardeşim ben olsam wynn's veya stp enjektor cleaner alırdm abroyu tanımıyorum fakat amerikan malı olması iyi benim önerdiğim markalar da amerikan firması ve daha hesaplı ayrıca en iyi markalardır.