Gönderen Konu: Enjektör Temizleyicisini Nasıl Kullanacağım?YARDIM LÜTFEN  (Okunma sayısı 111751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Enjektör Temizleyicisini Nasıl Kullanacağım?YARDIM LÜTFEN
« Yanıtla #40 : Mart 30, 2012, 17:00:04 »
Öncelikle daha önce hiç kullanılmadığımı varsayarsak(200 bin km), würth ün katkısından 1 kutu kullansam zararı olur mu? Yani kalıntı çok fazla ise bu seferde gidip enjektörü tıkayabilir mi?Şuan için yakıttan yana bir sıkıntım yok,fazla yakma gibi bir sorunda yok.Son 30-35 bin km dir hep shell yada opet in 97 oktan katkılı yakıtını kullandık azda olsa fayda etmiştir belki temizlik anlamında.
Birde bu katkıdan önce mi yoksa sonra mı benzin filtresi değişmeli? Bana göre kullanıldıktan sonra benzin filtresi tam görevini yapıp kirlenir ve sonrasında temiz ve yeni bir filtre gerekir.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mart 30, 2012, 17:00:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1.4
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '12
  • 62 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mart 30, 2012, 17:25:28 »
Ben bir dönem önceki aracım için kullandım , ne derece faydalı olup olmadığını bilmiyorum tabi, ama prospektüsünde de bulunduğu gibi, bunun uygulanma yöntemi, tam depo benzin alırken, depo yarıya kadar dolduğunda yarısı, tam dolduğunda şişenin geri kalanı depoya boşaltılarak, daha rahat karışması sağlanıyor, bence homojen olan 2 sıvının karışması hususunda bunu yapmayada gerek yok ama, sonuçta bunu üretenlerinde bi bildiği vardır diye düşünüyorum.
1) 1993 Toyota Corolla 1.6 GL      (1999-2004) stock
2) 2000 Volvo S40 2.0T               (2004- ???) turbo upgrade + cut out + dp + yazılım + yakıt
3) 2005 Toyota Corolla 1.6 sol hb (2012-2012) stock
4) 2012 VW Scirocco 1.4 TSI        (2012- ?? ) stage 2 ecu sw(yazılım)+ s3 cooler + vw racing air filter +forge dumpvalve + forge wastegate + r8 bobin+ custom downpipe+aem v2 water/methanol injectio

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 76000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Mart 30, 2012, 19:18:08 »
ben de würth aldım  henüz benzin fiyatları yüzünden kullanmak nasip olmadı.  :D 300 ml sini 50 litre benzine atıyorsunuz, 150 ml olanıda var onuda 25 litre benzine atıyorsunuz. yarın kısmetse benzin alıcam ondan sonra size deneyimlerimi aktarırım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 11 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Mart 30, 2012, 19:47:19 »
işgüzarlık yapıp 10 bin bakımı sonrası depoyu shell gtl ile tam doldurup sonax dizel enjektör temizleyicisi koymuştum. sanki servis bakımda koymamış :argh: e5 de sol şeritte giderken araç sarı check engine ikazı lambasını yakıp aniden stop etti. neyse ki, trafik müsaitti ve aracı boşa alıp mevcut hızı ile en sağ şeride çektim. üçüncü denemede  araç tekrar çalıştı ve gideceğim yere ulaştım. ertesi gün serviste yapılan kontrolde hata kodunun yakıt hava karışımından olduğu belirtildi.

sonuç; periyodik bakımlarda serviste temizleyici koyulduğu için bu tür katkıların iki periyodik bakımın ortasında kullanmak daha mantıklı. zira, daha önceki araçlarımda da kullandığım ve faydasını gördüğüm için zararlı diyemeyeceğim. ayrıca, shell gtl deterjan katkılı bir yakıt olduğu için beraber kullanımı da ayrı bir muamma. 
Toyota Corolla 2010 D-4D Elegant MMT Siyah & Bej

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 221000
  • Model Yılı: '08
  • 78 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Mart 31, 2012, 00:03:21 »
yarın kısmetse benzin alıcam ondan sonra size deneyimlerimi aktarırım...
Buğra Bey elinizi çabuk tutun. Her an yeni bir zam haberi gelebilir. :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1.4
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '12
  • 62 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Mart 31, 2012, 15:03:34 »
işgüzarlık yapıp 10 bin bakımı sonrası depoyu shell gtl ile tam doldurup sonax dizel enjektör temizleyicisi koymuştum. sanki servis bakımda koymamış :argh: e5 de sol şeritte giderken araç sarı check engine ikazı lambasını yakıp aniden stop etti. neyse ki, trafik müsaitti ve aracı boşa alıp mevcut hızı ile en sağ şeride çektim. üçüncü denemede  araç tekrar çalıştı ve gideceğim yere ulaştım. ertesi gün serviste yapılan kontrolde hata kodunun yakıt hava karışımından olduğu belirtildi.

sonuç; periyodik bakımlarda serviste temizleyici koyulduğu için bu tür katkıların iki periyodik bakımın ortasında kullanmak daha mantıklı. zira, daha önceki araçlarımda da kullandığım ve faydasını gördüğüm için zararlı diyemeyeceğim. ayrıca, shell gtl deterjan katkılı bir yakıt olduğu için beraber kullanımı da ayrı bir muamma.
servis bence çok net bir sonuca ulaşamamış, oksijen sensörü hata verdiğine göre muhtemelen sizin araç stop etmeden önce, ya yakıt pompası ya enjektörler görevini yapamamış, koyduğunuz katkı sizin yakıtınızla yanı incelikte, bunun motora gelen yakıtı etkileme şansı yok, zaten o ışıkta yakıt kalitesi bozulduğunda yanmaz, gerekli yakıt motora ulaşamadığı zaman yanar. Bence sorunu katkıda değil, yakıtın kalitesinde veya başka uzuvlarda aramak gerekir. Bende nerdeyse her yakıt alımında kullanıyordum aracımda shell in katkısını, faydasını gözlemleyemedim ama zararıda olmadı. Volvo motoruna zarar vermeyen katkının, toyota motoruna zarar vermeyeceği kanısındayım, toyota motorları her zaman bu tür şeyler için daha mukavemetli üretiliyor.
1) 1993 Toyota Corolla 1.6 GL      (1999-2004) stock
2) 2000 Volvo S40 2.0T               (2004- ???) turbo upgrade + cut out + dp + yazılım + yakıt
3) 2005 Toyota Corolla 1.6 sol hb (2012-2012) stock
4) 2012 VW Scirocco 1.4 TSI        (2012- ?? ) stage 2 ecu sw(yazılım)+ s3 cooler + vw racing air filter +forge dumpvalve + forge wastegate + r8 bobin+ custom downpipe+aem v2 water/methanol injectio

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis hastası..
  • Kan Grubu: AB+
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Ekim 07, 2012, 13:27:40 »
konuyu hortlatmış gibi oluyorum ancak sırf yeni konu açmamak için buraya yazdım :)

Opel Astra dizel arabam 10bin kmyi geçti.. ben de geçen hafta Würth yetkili satıcı mağazasından dizel enjektör temizleyici aldım yarım olan depoya 1 kutunun tamamını depoya ekleyip depoyu fulledim.. ancak arabamın yakıt tüketimi birazcık arttı gibi.. acaba normal midir..
2012 Opel Astra 1.3 CDTİ var ama sıkı bir Avensis hastası..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Ekim 07, 2012, 19:39:41 »
konuyu hortlatmış gibi oluyorum ancak sırf yeni konu açmamak için buraya yazdım :)

Opel Astra dizel arabam 10bin kmyi geçti.. ben de geçen hafta Würth yetkili satıcı mağazasından dizel enjektör temizleyici aldım yarım olan depoya 1 kutunun tamamını depoya ekleyip depoyu fulledim.. ancak arabamın yakıt tüketimi birazcık arttı gibi.. acaba normal midir..
   olabilir, performansta düşebilir nede olsa yakıtın içine temizleyici girdi. bu depo bittikten sonra alacağın yakıtta farkı hissedersin.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi

Abi bir daha ki sefere uzun yola çıkarken koyarsan daha çok faydasını görürsün.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
« Yanıtla #49 : Ekim 07, 2012, 19:59:08 »
Aynı ürünü ben de aldım. Hatta izlenimlerimi forumda paylaşmayı düşünüyordum. Aracın sarsıldığı yollarda motor arıza ışığı yanıyordu. Yakın zamanda 3 defa başıma geldi. İlk olduğunda servise götürdüm. Alarmı sildiler bir problem olmadığını söylediler. Diğerlerinde ise motor arızası ikaz ışığı kendiliğinden söndü. Arkadaşlar yakıt pisliği nedeniyle olabileceğini söylediler ve enjektör temizleyici madde denememi istediler. Ürünü kullandığım süre içinde çok bozuk yollarda da kullanmama rağmen aynı durumla karşılaşmadım. Benim aracımda gözlemlediğim rolanti yükseldi. Motor sesi azalır diye okumuştum  ve çok dikkat ettim motor sesi aksine biraz daha arttı. Yakıt tasarrufu konusunda yardımcı olamayacağım çok düzensiz kullanıyorum aracın ortalama yakıtı 4,3 ile 6,6 arasında değişiyor. Sabit yol yapmadığım için takip edemiyorum :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Ekim 07, 2012, 20:21:58 »
ben würth benzinli için olanını haziranda almıştım temmuzda uzun yola çıkmadan önce koymuştum depoya yakıt tüketimi fark etmedi. Bana fark ettirecek bir şey hissettirmedi ama yararı olmuştur muhtemelen
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Avensis hastası..
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Ekim 07, 2012, 22:01:13 »
demek ki aradaki fark bir sonraki depoda anlaşılıyor.. bakalım depo tam olarak bir bitsin..
2012 Opel Astra 1.3 CDTİ var ama sıkı bir Avensis hastası..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Ekim 07, 2012, 22:10:22 »
demek ki aradaki fark bir sonraki depoda anlaşılıyor.. bakalım depo tam olarak bir bitsin..
olabilir mesut abi birde bizim araç daha 14 binde yani enjektörler hemen kirlenmez
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Mart 10, 2013, 17:00:39 »
Arkadaşlar STP nin aşağıdaki ürününü almayı planlıyorum. Fena bir marka değil diye biliyorum. Würth ün iyi olduğu söyleniyor lakin biraz daha pahalı gibi. Bu da iş görür diye düşünüyorum.  Herhangi bir tavsiyeniz var mıdır bu konuda ? 

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=26005&Productid=otm96b53200

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Mart 10, 2013, 17:05:25 »
ben würth benzinli için olanını haziranda almıştım temmuzda uzun yola çıkmadan önce koymuştum depoya yakıt tüketimi fark etmedi. Bana fark ettirecek bir şey hissettirmedi ama yararı olmuştur muhtemelen
Sana ve arabana hiç bi yararı olmaz
ancak gereksis üretimi'de  destekleyerek ülke kalkınmasına destek olur :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • 148 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Mart 10, 2013, 17:08:52 »
Sana ve arabana hiç bir yararı olmaz
ancak gereksis üretimi'de  destekleyerek ülke kalkınmasına destek olur :rofl:

Kemal amca siz daha önce bu ve benzeri bir ürün kullandınız mı ? Hani faydası olduğunu söyleyenler az da değil çünkü.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
  • 580 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Mart 10, 2013, 19:33:01 »
Kemal amca siz daha önce bu ve benzeri bir ürün kullandınız mı ? Hani faydası olduğunu söyleyenler az da değil çünkü.
Osman stp iyi markadır. injektör temizleyici 10 bin km de bir depoya bir kutuyu koyup depoyu fulleyeceksin ve depodaki yakıtı sonuna kadar kullanıp ondan sonra yakıt ikmali yapacaksın. kesinlikle faydasını görürsün. herşeyden önce enjektörlerin problem çıkarmaz ve araba daha atak olur. uzun yolda kullanırsan daha iyi olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • 148 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Mart 10, 2013, 19:55:40 »
Osman stp iyi markadır. injektör temizleyici 10 bin km de bir depoya bir kutuyu koyup depoyu fulleyeceksin ve depodaki yakıtı sonuna kadar kullanıp ondan sonra yakıt ikmali yapacaksın. kesinlikle faydasını görürsün. herşeyden önce enjektörlerin problem çıkarmaz ve araba daha atak olur. uzun yolda kullanırsan daha iyi olur.

Tavsiyen için saolasın Atilla Amca yalnız benim baktığım 200ml olması lazım. Yanılmıyorsam da onun için 5ooo km de bir kullanılmalı diye söyleniyor. İlk defa deneyeceğim bakalım nasıl olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
  • 580 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Mart 10, 2013, 22:41:24 »
Tavsiyen için saolasın Atilla Amca yalnız benim baktığım 200ml olması lazım. Yanılmıyorsam da onun için 5ooo km de bir kullanılmalı diye söyleniyor. İlk defa deneyeceğim bakalım nasıl olacak.
5000 km standart olarak bu firmaların kutularına yazdığı bir ibare, 10 bin iyidir. benim eski efsaneye ben 80 binde ilk defa kullandım, 230 bine kadarda 3-4 defa daha kullandım arabam canavar gibiydi,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • Araç: Auris
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Mart 10, 2013, 23:22:07 »
Stp iyi bir markadir. Eski aracima sürekli kullanirdim.
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!