Gönderen Konu: Toyota Corolla ile kasislere girme yöntemi  (Okunma sayısı 3902 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem KÖSE

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Corolla ile kasislere girme yöntemi
« Yanıtla #20 : Nisan 22, 2010, 12:27:12 »
kasis mi :) ben dün resim çekecektim bir kasiste üşendim, bir ara çekcem ama :) geçen hafta ostimde saçma sapan bir yere kasis koymuşlar, tam da yokuştan inmeye başlanan noktada, kesinlikle görülmüyor, ne levha, ne kasisi belirten bir şey, üstüne bir boya vs..hiç bir şey yok, sadece kasis, tuzak gibi :D uçtum üstünden..şaka değil abartı değil, bildiğiniz uçtum :) 96 corollaya bir şey olmuyor..yazık beni taşıyor araba, saat gibi..
abi sorma ya.. neler var; dört şeritli caddede kasis olduğunu bile görmüştük ankarada :D

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 22, 2010, 12:27:12 »

Çevrimdışı türkay sarıkaya

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 22, 2010, 12:39:28 »
abi sorma ya.. neler var; dört şeritli caddede kasis olduğunu bile görmüştük ankarada :D
arabanın içinde ne olduğumuzu şaşırdık erdem ya :)
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı Tunc Sancak

• FR Toyotacı
  • we'll wrench your heart out !
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 12 kere teşekkür etti
  • 80 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 22, 2010, 12:50:19 »
Evet arkadaşlar  öyle yerlerde öyle  kasisler varki  farkedemiyor , farketmekte geç kalıyoruz.başıma  gelen  en  ilginç olay  evka'ya gitmiştim  ablama 16,00 cıvarlarında  gece  geç  vakıtte  dondum 23,00 gibi  bu zaman  dilimi içerisinde  bizim buca belediyesi  her zaman  kullandığım  bayır'a  set  yapmış. 3 vites  3000d/d inerken devir saatinin 7000d/d ye  uğradığını gördüm :)
Bizde  kabul görmez cahilden  gelen afra tafra !

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 22, 2010, 13:00:04 »
yollarımız çok güzel maşallah :D odtünün önünde bir bozuk alan var, her araba hafif hopluyor, benim daş gibi yaylarım sağolsun 4 lastik kesildi yerden :P
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı Tunc Sancak

• FR Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Nisan 22, 2010, 13:03:02 »
ben o kasisten sonra arka amortisorleri patlattım :( kuzu kuzu 500TL yatıyor valla ama en son  yaptırcam  yaylar,amortisörler,coilover,jant ve lastik, sonrada  30'u geçmicem ;) :)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Nisan 22, 2010, 13:06:41 »
ben o kasisten sonra arka amortisorleri patlattım :( kuzu kuzu 500TL yatıyor valla ama en son  yaptırcam  yaylar,amortisörler,coilover,jant ve lastik, sonrada  30'u geçmicem ;) :)
abi araba öyle bir yapışıyor ki anlatamam..bir ara vidyo çekeyim dışardan..böyle sülük gibi gidiyorsun..güzel şey ya...

Çevrimdışı Tunc Sancak

• FR Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Nisan 22, 2010, 13:10:08 »
abi araba öyle bir yapışıyor ki anlatamam..bir ara vidyo çekeyim dışardan..böyle sülük gibi gidiyorsun..güzel şey ya...
bunun biraz maliyeti bana yuksek gelicek ama yaparsamda  bu şekilde toptan yapıcam. zaten  projeye geçtiğimde siz değerli arkadaşlarımdan  fikir alışverişi yapıcam ;)

Çevrimdışı özer öztürk

• Fanatik Toyotacı
  • 60 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Nisan 22, 2010, 13:10:52 »
Özellikle şehir içinden gecen yollar (bulvar, cadde ve sokaklar) üzerinde tesis edilen standart dışı hız kesici engeller (kasisler), araçlara sonuçları bakımından faydadan çok zarar getirmektedir.

Mühendislik hizmetlerine dayanmadan uygulanan hız kesici amaçlı fiziki engeller (kasis - tümsek) trafik güvenliği ve taşıt tekniği yönünden son derece tehlikeli bir durum yaratmaktadır. Diğer taraftan bu uygulamanın yaygınlaşmasıyla fiziki engel bulunmayan kesimlerde sürücülerin işaret levhalarındaki hız sınırlarına uymamaları gibi bir alışkanlık oluşmaktadır. Tümsekler, ülkemizde akla gelen ilk hız kesici turu olmasına rağmen birçok gelişmiş ülkede en son düşünülen bir uygulama sekli olarak görülmektedir.

Hız kesici kasislerin konulmasındaki amaç, şehir içindeki bazı yol bölümlerinde (okul, çocuk bahçesi, spor ve konut alanları gibi yayaların yoğun olduğu yerlerde), trafik hızının şehir içi azami hız sınırlarının da altında olması istenildiğinde; TS 6283 standartlarına uygun olarak tesis edilmiş hız kontrol edici tümseklerin kullanılmasıdır. TS 6283 standartlarına Gore, tümseklerin genişliği araçların "muhterem aks kafasi" mesafelerine bağlı olarak 3,6 metre ile 3,8 metre, yol sathından yüksekliği 7,5 cm ile 10 cm. ve yol kaplama malzemesi ile ayni cinsten olmalıdır. Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 24.12.2007 tarihli 2007/115 şayili genelgesi ile Şehir içi yollarda tesis edilecek hız kesicilerin (kasislerin), konu ile ilgili "Yol Sathi Hız Kontrol Elemanları - Tümsekler (Kasisler)" başlıklı TS 6283 standardında belirtilen esaslar dâhilinde ve bu standartta belirtilen kesimlerde tesis edilmesi gerekmektedir. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bakim ağındaki yollar ile şehir içi olmakla birlikte daha hızlı ve yoğun bir trafiğe sahip olan bulvar, ana cadde ve benzeri birinci derecedeki yollarda yapılmaması, bu kesimlerde yapılan kasisler ile söz konusu standart esasları dâhilinde yapılmayan tüm kasislerin kaldırılması belirlenmiş ve tüm Valilikler ve İç İsleri Bakanlığına dağıtımı yapılmıştır.

Standartlara uymayan ve/veya yetkili kurum ve makamlarca yapılmadığı belli olan bilinen kasisleri yetkililere bildirebilirsiniz.

Tüm tarafik işaret, ışık vs. gibi bilgilendirici/yönlendiriciler gibi kasisler de İL/İLÇE TRAFİK KOMİSYONUNCA kendisine yapılan tekliflerin değerlendirilmesiyle karar bağlanır. Kasis konulmasına karar verilirse şehir içlerinde belediyece, dışında Karayolları tarafından yukarıda belirtilen TSE standardında belirtilen özelliklerde yapılır.

Buna uymayan kasisleri (trafik levha ve yolla ilgili diğer şeyleri) "Valilik/Kaymakamlık Makamına (İl/İlçe Trafik Komisyonu'nda görüşülmek üzere)" başlıklı bir yazı yazıp postayla gönderin. Bir kuralsızlık varsa mutlaka sonuç alırsınız.

Bizim mahallede 27.sk'ta vatandaşın yaptıkları belediyece söküldü. 37.sk, Borsa Cd. ve A.R.Yüreğir Cd. ise kurallara uygun hale getirildi (1m eninde, 20cm yükseklikte, yolla aynı kaplama ve boyanmış).
Ford Focus 3 Titanium Smart TECHNO...

Çevrimdışı Erhan Barman

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Nisan 22, 2010, 13:26:34 »
Bizim burda da betondan değil de vidalı, plastik olanlardan vardı.
Sökülmüştü en son gördüğümde :D :D Muhtemelen vatandaş söktü. Belediye şimdi 2-3 yere birden yapmış :wacko:
Opel Astra GTC

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Nisan 22, 2010, 13:29:28 »
Bizim burda da betondan değil de vidalı, plastik olanlardan vardı.
Sökülmüştü en son gördüğümde :D :D Muhtemelen vatandaş söktü. Belediye şimdi 2-3 yere birden yapmış :wacko:
varya o plastik olanlarda illaki sürtüyor benim araba :D hızlı geçince bir şey yok, durursam sürtüyor..

Çevrimdışı Ümit BAĞIRAN (6122)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Nisan 22, 2010, 14:07:51 »
olm varya en sonunda banada yay taktıttıracaksın o olacak yani. Ne güzel arkasını şahin ( sert olduğu ve uyumlu olduğu için ) helezonu ile değiştirecektim. Olmadı takoz koyardım yada ae111 helezonu koyardım şöyle tay gibi dursun istiyordum ama senin şu övmelerin yokmu :P beni bitiriyor :D

Çevrimdışı Tunc Sancak

• FR Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Nisan 22, 2010, 14:28:05 »
Türkay'ımm  verir  gazı Ümiiitt ... :D :D

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Nisan 22, 2010, 14:42:47 »
Abi yalnız çok pis gaz veriyor yani öyle açıktan değil. Alttan alttan, heveslendiriyor adamı hasta ediyor :P

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Nisan 22, 2010, 15:30:44 »
Abi yalnız çok pis gaz veriyor yani öyle açıktan değil. Alttan alttan, heveslendiriyor adamı hasta ediyor :P
abi bir tane viraja gir benim arabayla, zaten yaysız arabaya binmem dersin ondan sonra :D

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Nisan 22, 2010, 16:02:35 »
Bak görüyosun dimi Tunç, nasıl alttan alttan gazı veriyor.. :D

H a c ı sen benzinliye biniyorsun ya nerden geldi bu gaz merakı sana asdsfasjfpaıhsf ( gülme efekti :D )

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Nisan 22, 2010, 16:03:41 »
Bak görüyosun dimi Tunç, nasıl alttan alttan gazı veriyor.. :D

H a c ı sen benzinliye biniyorsun ya nerden geldi bu gaz merakı sana asdsfasjfpaıhsf ( gülme efekti :D )
benzinden soğudum ümitim ya :P

Çevrimdışı Tunc Sancak

• FR Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Nisan 22, 2010, 16:07:33 »
Valla  Cankuş'lar  20TL ye şehir tur'u yapıyorum  4000d/d düşmeden hemde  harkür yapa yapa :) :)

Çevrimdışı Tunc Sancak

• FR Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Nisan 22, 2010, 16:09:33 »
abi bir tane viraja gir benim arabayla, zaten yaysız arabaya binmem dersin ondan sonra :D
Bende zaman zaman deniyorum ama  görenler  corolla nasıl yanlıyor diyor :D :D :D
kaydırak oluyorum  içerde :)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Nisan 22, 2010, 16:11:55 »
Bende zaman zaman deniyorum ama  görenler  corolla nasıl yanlıyor diyor :D :D :D
kaydırak oluyorum  içerde :)
:rofl: yaydan önce ben de öyleydim :) özellikle güzelyalıda göztepe eczanesinin karşısındaki yoldan sahile çıkarken çok çok abartı kayıyordu, şimdi yırtınıyorum kaymıyor :P

Çevrimdışı Tunc Sancak

• FR Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Nisan 22, 2010, 16:16:41 »
peki Türkayımm  kaçlık takalım  yayları bizim  izmiri baz  aldığında ?  önler 3cm arkalar 5cm  uygun mu ?

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #39 : Nisan 22, 2010, 16:16:41 »

Etiketler: