Gönderen Konu: Hangi Kasko sizce?  (Okunma sayısı 4986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
Hangi Kasko sizce?
« : Nisan 20, 2010, 23:03:53 »
Arkadaşlar kusura bakmayın,  konuyu nereye açacağımı bilemedim.Konyadan yazıyorum ve 2005 Avensisim var. Kaskom bitti ve hasarsızlık indiriminden de yararlanmaktayım. Ancak toyota resmi servisleri ile anlaşması çok olan  bir kasko firması arıyorum.( toyota kasko da sanırım mini onarım yok ve 1250 civarında diye duydum)Ayrıca Allah vermesin olur ya,  herhangi birine çarptığımızda sonucu ölüm yada  sakatlıkla sonuçlanabilecek  kazalarda karşı tarafa tazminat  ödeyebilecek bir kasko arıyorum. Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Çok teşekkür ediyorum.

Toyota Club Türkiye

Hangi Kasko sizce?
« : Nisan 20, 2010, 23:03:53 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
Ynt: Hangi Kasko sizce?
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2010, 23:12:37 »
Merhaba  ! serdar bey benim araba 2005 corolla sol geçen hafta kasko yaptırdım axsa dan ful paket .servis ağı çok geniş önceki kaskom Ak sigortaydı 1.150 fiyat çıkardılar hasarsızlık indirimi dahil toyotayla anlaşmalı ama çok yüksek fiyat çıkarıyorlar, axa 800 tl istedi deprem ve sel durumunda %25 müşteriden kesiliyor,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Nisan 20, 2010, 23:17:46 »
Bugün Koç Allianz'a sordum full kasko (anahtarın araba üzerindeyken çalınması hariç) 815 tl. ve 12 taksit önerdiler. Ayrıca ölümlü ve yaralanmalı kazalarda davalı duruma düşüldüğünde karşı tarafa da maddi tazminat ödeme  olayı da var. Bilmiyorum Koç allianz nasıldır?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 20, 2010, 23:19:47 »
axa yaptırın derim

piyasada güvenilen marka

sorun olduğunda  sigorta-kasko axa ise işler daha kolay oluyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 20, 2010, 23:24:08 »
Merhaba  ! serdar bey benim araba 2005 corolla sol geçen hafta kasko yaptırdım axsa dan ful paket .servis ağı çok geniş önceki kaskom Ak sigortaydı 1.150 fiyat çıkardılar hasarsızlık indirimi dahil toyotayla anlaşmalı ama çok yüksek fiyat çıkarıyorlar, axa 800 tl istedi deprem ve sel durumunda %25 müşteriden kesiliyor,

deprem sel durumunda ben %100 teminat  istedim %75 lik fiyattan 40-50 lira arası fazla aldılar

bence %100 yapmak daha iyi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #5 : Nisan 20, 2010, 23:31:11 »
Bencede mantıklı olan %100 deprem sel koruması ama  ben gözden kaçırdım orayı .Axa iyi bence  yaygın olması avantaj.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 21, 2010, 00:09:10 »
Bencede mantıklı olan %100 deprem sel koruması ama  ben gözden kaçırdım orayı .Axa iyi bence  yaygın olması avantaj.

isteğinize bağlı olarak şu an bile %100 e çıkartabilirsiniz sanırım tabi siz bilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 13000
  • Model Yılı: '13
  • 17 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 21, 2010, 00:26:22 »
ben yapıkredi sigorta ya yaptırdım fuul olanı. yol yardımı,küçük hasar gibi avantajlarıda var 6 taksit 850 tl.ye.bana uygun geldi.
Burhan İNCE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Nisan 21, 2010, 02:16:23 »
Aslında  aynı model yılına sahip arkadaşlar yakınlarda yaptırmış oldukları kaskoların isim, fiyat ve avantajlarını yazarsa sanırım diğer kasko yaptıracak arkadaşlar için de yararlı olabilir.Her yerde farklı acenteler, üç aşağı beş yukarı , kafalarının estiğince fiyat belirliyorlarmış gibi geliyor bana. Bilemiyorum  tabi ki, yanılıyor da olabilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • daihatsu yrv turbo 1.3 lt 140 hp
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 21, 2010, 10:45:35 »
geçen hafta kaskomu yaptırdım. ankara sigorta. ful kasko. lpg takılı aracımda ama işletmedim. ankara sigorta onu da karşıladığını söyledi ve kaskoya aldı. ayrıca mini onarım 2500 tl ye kadar olan hasarlarda hasarsızlığım bozulmayacak.  bu ikinci kaskomdu. 657 tl / 12 ay.teminatları da çok iyi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 21, 2010, 11:16:34 »
axa 800 tl istedi deprem ve sel durumunda %25 müşteriden kesiliyor,

çok yan lış br uygulamadır, 40-50 tl ödememek için %25 li muafiyetli olunmayı daha iyi sanabiliyor bizim insanımız... bu tarz düşünmek; bu tür olay başına gelmesi durumunda 5.000-10000 tl gibi bir rakamın kendinden çıkacağını görmemezlikden gelmektir... osman bey geç kalmadan muafiyeti kaldırın derim...

ben yapıkredi sigorta ya yaptırdım fuul olanı. yol yardımı,küçük hasar gibi avantajlarıda var 6 taksit 850 tl.ye.bana uygun geldi.

hayırlı olsun, iyi bir sigorta acentasıdır.

Bugün Koç Allianz'a sordum full kasko (anahtarın araba üzerindeyken çalınması hariç) 815 tl. ve 12 taksit önerdiler. Ayrıca ölümlü ve yaralanmalı kazalarda davalı duruma düşüldüğünde karşı tarafa da maddi tazminat ödeme  olayı da var. Bilmiyorum Koç allianz nasıldır?

daha önce axaya yaptırıyordum devamında koç alianza geçtim, teminat şartları aynı olsada axa ile koç alianz arasındaki fiyat farkının en büyük nedenlerinden biride, acentacı arkadaşın bilgisi doğrultusunda söyleyeyim; axada 2 aracın kasko değerleri yüksek çıkıyor biri toyota diğeri peugeot olması sanırım...

piyasada şuan 3-5 tane sağlam firma mevcuttur, ödemesini zamanında yapan yada müşteriyi mağdur etmemeye çalışan(yapılan sözleşmede kullanıcı taraf kıytırıkdan bir kasko istemediği sürece)... bunlardan yapıldığı sürece herhangi bir sıkıntı olunacağını sanmam...

Aslında  aynı model yılına sahip arkadaşlar yakınlarda yaptırmış oldukları kaskoların isim, fiyat ve avantajlarını yazarsa sanırım diğer kasko yaptıracak arkadaşlar için de yararlı olabilir.Her yerde farklı acenteler, üç aşağı beş yukarı , kafalarının estiğince fiyat belirliyorlarmış gibi geliyor bana. Bilemiyorum  tabi ki, yanılıyor da olabilirim.

serdar bey, forumda belirttiğiniz şekilde bir konu var,konu açmadan önce forum içerisisnde arama yaparak konulara ulaşmanız daha sağlıklı olacaktır ki, kasko konusunda bile 3-5 yerde aynı konu bulunmasından ziyade; en azından sizin gibi bilgi ihtayacı olan arkadaşların bundan yararlanması açısından adaha iyi olacaktır...

http://www.toyotaclubtr.com/sohbet/aracima-kasko-yaptiriorum-tavsilerinizi-bekliyorum/

http://www.toyotaclubtr.com/mekanik-sohbet/kasko-sigortasinin-yeni-ogrendigin-hizmeti/
http://www.toyotaclubtr.com/mekanik-sohbet/kasko-degeri/
http://www.toyotaclubtr.com/sohbet/kasko-hakkinda-bir-yanlis-bilgi/
http://www.toyotaclubtr.com/sohbet/kasko-dikkat/20/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #11 : Nisan 21, 2010, 23:14:50 »
 Sanırım iki kaskodan birini yaptıracağım. Ya axa yada koç allianz. Vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Nisan 22, 2010, 11:04:09 »
Sanırım iki kaskodan birini yaptıracağım. Ya axa yada koç allianz. Vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.

rica ederim hayırlısı olur inşallah...
istemiş olduğunuz bilgiler kapsamında alianzın mini onarım hizmetleri mevcuttur,

ayrıca karşı tarafa verilen zarar konusunda acentayla görüştüm ki şöyle bir durum söz konusu; benim trafik sigortamda alianzdan,yaşanılan üzücü durumda ilk başta tarfik sigortam devreye giriyor,tarafik sigortam karşı tarafa vereceğim maddi zararı 17.500 tl ye kadar karşılıyor... devamında sakatlık veya ölüm için karşı taraf kişi başına 150.000 tl toplu kazada 4+1 kişi için 750,000 tl ye kadar karşılıyor...  bunun üzerinde karşılanamayan tutardaki harcamalarımı kaskom devreye girerek karşılıyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Nisan 22, 2010, 15:24:57 »
  Arkadaşların söylediği gibi Sigorta şirketinin yanında, bence Acenteyi'de iyi seçmekte fayda var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Nisan 22, 2010, 15:38:12 »
  Arkadaşların söylediği gibi Sigorta şirketinin yanında, bence Acenteyi'de iyi seçmekte fayda var.

+1. Acenta, sigorta şirketinden çok daha önemli bence.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Nisan 23, 2010, 06:34:39 »
ben 2010 toyota corolla yı 2009-Aralık ayında  aldım. Başak Groupama dan full kasko 750 TL olarak yaptırdık.
OG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Nisan 23, 2010, 08:10:35 »
kasko için fiyat vermek biraz mantıksız.çünkü kasko policesi kasko yapılacak kişinin kaza siciline,hasar oranına,daha önce kasko yaptırdığı yıllara,yasadığı sehire göre degişiyor.acente ve sigorta sirketi olarak degerlendirmek daha mantıklı olacatır.

2009 Corolla D4D/MMT Elegant Metalik gri