Gönderen Konu: dün yaklaşık 200 Km jetta kullandım...  (Okunma sayısı 37296 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
Ynt: dün yaklaşık 200 Km jetta kullandım...
« Yanıtla #140 : Temmuz 18, 2012, 17:37:29 »
:alkis: Aynen Tsı + Dsg olursa yemede yanında yat :)
Keyif olarak aynen öyle yeme de yanında yat ama maalesef az sıkıntılı dsg ve tsi tam bi uyum sağlayamadı maalesef...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 180
  • Model Yılı: '14
  • 175 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #141 : Temmuz 19, 2012, 07:30:19 »
...dsg ve tsi tam bir uyum sağlayamadı maalesef...
Tam aksine gayet uyumlular; ancak her bir sistem kendi içinde ufak tefek de olsa sorunları barındırıyor. ;) Mideyi bulantan da bu. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #142 : Temmuz 19, 2012, 19:18:40 »
 İşte uyum sağlayamadı dememin sebebi de bu... Mide bulantıcı olaylar varsa işin içinde bu uyumsuzluktur dizel de olmayan sorunlar tsi'da oluşuyor... DSG-TSİ uyumlu olması için dsg'ye daha farklı bi boyut getirmeleri gerek sorun büyük çünkü onarılsa bile beş on bin km. sonra tekrar yapıyor aynı hatayı... ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 175 kere teşekkür etti
« Yanıtla #143 : Temmuz 20, 2012, 09:56:39 »
İşte uyum sağlayamadı dememin sebebi de bu... Mide bulantıcı olaylar varsa işin içinde bu uyumsuzluktur dizel de olmayan sorunlar tsi'da oluşuyor... DSG-TSİ uyumlu olması için dsg'ye daha farklı bir boyut getirmeleri gerek sorun büyük çünkü onarılsa bile beş on bin km. sonra tekrar yapıyor aynı hatayı... ;)
Bir arkadaşımda Fabia-I 1.4TDI 80HP vardı. Onun da şanzımanında problem çıktı. TDI motor aniden yüksek devirlere çıkabiliyor ve şanzımanın ana dişlilerinin yataklarında boşluklara neden olmuş. İhtimalen DSG' deki sorunda fazla gelen tork. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #144 : Temmuz 20, 2012, 22:21:56 »
Bir arkadaşımda Fabia-I 1.4TDI 80HP vardı. Onun da şanzımanında problem çıktı. TDI motor aniden yüksek devirlere çıkabiliyor ve şanzımanın ana dişlilerinin yataklarında boşluklara neden olmuş. İhtimalen DSG' deki sorunda fazla gelen tork. ;)
Evet bu konuda haklısınız... O tork olayını bende duydum... Yanılmıyorsam 250 nm torka kadar güzel bi performans sunuyor ama sonrasında bu tür problemler çıkartıyor diye duydum lakin vw'de 250 nm'den yüksek torklar da var... Dsg çok güzel bi şanzıman ama üzerinde biraz daha çalışılması gerek... Bu tarz vites geçişlerini hissettirmeyen bi vw'ye bindim bide hyundai'ye ikisi de hissetmeden vites değiştiriyor. Tabi hyundai'de performans vasat...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 175 kere teşekkür etti
« Yanıtla #145 : Temmuz 21, 2012, 20:08:45 »
Evet bu konuda haklısınız... O tork olayını bende duydum... Yanılmıyorsam 250 nm torka kadar güzel bir performans sunuyor ama sonrasında bu tür problemler çıkartıyor diye duydum lakin vw'de 250 nm'den yüksek torklar da var... Dsg çok güzel bir şanzıman ama üzerinde biraz daha çalışılması gerek... Bu tarz vites geçişlerini hissettirmeyen bir vw'ye bindim bide hyundai'ye ikisi de hissetmeden vites değiştiriyor. Tabi hyundai'de performans vasat...
Bildiğim kadarıyla Hyundai' de kullanılan klasik tork konvertörlü otomatik şanzıman. DSG tarzı şanzımanı var ancak onları Türkiye' ye getirmediler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #146 : Temmuz 21, 2012, 20:13:32 »
Bildiğim kadarıyla Hyundai' de kullanılan klasik tork konvertörlü otomatik şanzıman. DSG tarzı şanzımanı var ancak onları Türkiye' ye getirmediler.
İnanın hangi şanzumanı kullandıklarını bilmiyorum... Benim arkadaşım da 2009 hyundai sante fe var 2.2 dizel otomatik. Vites geçişlerini kesinlikle hissettirmiyor gaza istediğiniz kadar asılın sadece aracın sesinin değiştiğini duyuyorsunuz en ufak bi bi hissetme bile yok, 2 3 ay önce ise 1.6 dizel 508 aldı otomatik onda vites geçişleri bariz hissedilir derece de... KEndisi de aynı yorumu yapıyor keşke hyundai gibi sarsıntısız vites değiştirse diye ama maalesef...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #147 : Temmuz 22, 2012, 16:30:26 »
Aracımı satar satmaz Tsi motor,manuel bir Golf alacağım kısmetse,dün inceledim tam benim kalemim araç.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #148 : Temmuz 22, 2012, 16:52:41 »
Toyota satılıp golf alınır mı beeaa
sadece Honda alacaksan satmalısın toyotanı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #149 : Temmuz 22, 2012, 17:21:09 »
:rofl: :rofl:
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İki çeşit araba vardır.TOYOTA ve diğerleri
    • Toyota club
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #150 : Temmuz 22, 2012, 17:48:20 »
:dans3: :dans3: :dans3: :dans3: :dans3:
2oo8 toyota™ corolla 1.6 elegant (tüpsüz) 124bg düz vites
1  3  5
|--|--|
2  4 ®

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • (Toyota Corolla 1996-Volkswagen Jetta 2008)
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '08
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #151 : Temmuz 22, 2012, 19:53:33 »
Kemal amca  herkesin kendine has bir beğenme tipi var :)
Volkswagen Jetta
2008 Primeline Man
102 Hp / 148 Nm
Derin Siyah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #152 : Temmuz 23, 2012, 09:47:39 »
Kemal bey şuan Ankara'dayım ve sizin aracın tıpa tıp aynı olan(rengine kadar) Honda Civic kullanıyorum.Araç fena değil ama mesela bana uymayan yönleri var.Konsol anormal derecede geniş ve fazla yer kaplıyıp iç hacmi daraltıyor.4kişi olduğunda yeteri kadar çabuk ivmelenmiyor biraz ıkınma oluyor araçta.Yol gürültüsü Toyota'dan az değil.Süspansiyonlar Toyota'da daha yumuşak.
 Golf'ü yeni açılan Doğuş oto plazada epey inceledim.Malzeme kalitesi kesinlikle Honda ve Toyota'dan çok iyi,keza işçilikte öyle.Ama Toyota ve Honda daki iç ferahlık yok biraz daha basık.Heleki bu basıklık Avensis le karşılaştırılmaz bile.Ama araç çok tok.Polo bile Golf'ten aşağı kalır yanı yok çok başarılı sadece hacim olarak biraz daha ufağı ve bazı yerlerde kullanılan(Kapılar,bagaj)gibi yerlerde daha düşük kalite malzeme kullanılmış.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #153 : Temmuz 23, 2012, 12:38:11 »
Kemal bey şuan Ankara'dayım ve sizin aracın tıpa tıp aynı olan(rengine kadar) Honda Civic kullanıyorum.Araç fena değil ama mesela bana uymayan yönleri var.Konsol anormal derecede geniş ve fazla yer kaplıyıp iç hacmi daraltıyor.4kişi olduğunda yeteri kadar çabuk ivmelenmiyor biraz ıkınma oluyor araçta.Yol gürültüsü Toyota'dan az değil.Süspansiyonlar Toyota'da daha yumuşak.
 Golf'ü yeni açılan Doğuş oto plazada epey inceledim.Malzeme kalitesi kesinlikle Honda ve Toyota'dan çok iyi,keza işçilikte öyle.Ama Toyota ve Honda daki iç ferahlık yok biraz daha basık.Heleki bu basıklık Avensis le karşılaştırılmaz bile.Ama araç çok tok.Polo bile Golf'ten aşağı kalır yanı yok çok başarılı sadece hacim olarak biraz daha ufağı ve bazı yerlerde kullanılan(Kapılar,bagaj)gibi yerlerde daha düşük kalite malzeme kullanılmış.
Kesinlikle katılıyorum... Bence Toyota'da en kaliteli iç malzeme şu an sizde olan avensis'te mevcut gerisi daha kalitesiz geliyor bana...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 291000
  • Model Yılı: '97
« Yanıtla #154 : Temmuz 24, 2012, 21:11:46 »
iyi para mı ? ön sis farı bile olmayan, arka yan hava yastıklarına sahip olmayan, sadece passat diye, bir de abidik gubidik abs, esp, esr, bidi bidi oyuncaklara sahip diye, sadece adı hatrına boş ağırlığı 1418 kilo olan bir araca 148nm tork ve 102hp beygire sahip bir araba almak :D 122hplik 1.4 şehir içinde 8.0 yakarken 102lik 1.6 ile fabrika verisi olarak 10.5 yakmak, hatta gitmiyor diye daha da basmak zorunda kalmak ve daha çok yakmak...42.000 verdiğiniz araçla kırmızı ışıkta 93 hatta 89-90 model bir corollanın arka stoplarını izlemek zorunda kalmak :P yazık gerçekten, günah o paraya..öbür tarafta veremezsiniz hesabını :P ha unutmadan metalik renk için 1100 lira daha vermeniz gerekiyor :D

şaka bir yana türkiyede vw ve mercedes dendiği zaman insanlar şöyle bir silkeleniyor, vaay süper araba diyor sonrası bir ton ağlama bir ton pişmanlık..
+1