Gönderen Konu: dün yaklaşık 200 Km jetta kullandım...  (Okunma sayısı 37189 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
dün yaklaşık 200 Km jetta kullandım...
« : Nisan 08, 2010, 09:10:03 »
araç 2009 model, 1.4 TSI 120 beygir DSG 7 ileri şanzıman, highline.
ilk otomatik kullanışım dı, yanımdaki kimse anlamadı hatta arkadaşın birisi "senin araba otomatik mi" diye sordu. korkum akşam kendi arabama binince ne yaşayacağım konusundaydı, korktuğum olmadı. izlenimlerim:
araba bilindik vw işte. beni çok fazla büyülemedi. sensörler çok iyi, konfor sağlıyor.
araç gaza cevap verene kadar aradan biraz süre geçiyor, kompresörü ve turboyu tek tek hissediyorsunuz.
kendi arabamla kısaylamıyorum, şirkette 2004 focus var hiç lpg takılmamış, manuel, inanın tırnağı olamaz. focus onun yanında yer uçağı.

sonuç: vw alıyorsanız da tsı almayın...
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
Ynt: dün yaklaşık 200 Km jetta kullandım...
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2010, 09:19:02 »
Murat vw'mi :D o ne ya araba markasımıymış o :D

Komşumun passatı var '99 model 1.8T dökülüyor, döşemeler mahvolmuş, plastiklerin üzerindeki kaliteli gözüksün diye kaplanan ince zar gibi yumuşak maddelerden eser kalmamış :D  geçen ay sağ ön cam motoru ve düğmesi bozulmuştu :) bu ayda şoför tarafı bozulmuş :) bana hafta sonu bi bakıver sen anlarsın bu işlerden diyordu :D direskiyon kaplaması nerdeyse erimiş bitmiş :)

bu arada hatırlatayım araba daha 37 bin KM de orjinal :)

işyerinde Müdürümün babası ywni passat almış TSI ve anahtarsız çalıtırma sistemi olduğu için arabayı çalıştıramamışlar , tabi iş yine bana düştü :) gittim nasıl yapmaları gerektiğini göstermek için bu esnadada arabayı inceliyorum tabi :D

araç çok kaliteli duruyor ancak yine bildik o dandik plastik kaplaması kullanılmış, koltuk kumaşları kaliteli ancak koltuk destekleri yok denicek kadar az, VW yine benim gözümde sınıfta kalır :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2010, 09:23:35 »
TSI 122'lik Jetta'nın, Focus'tan kötü gitmemesi lazım yav   :huh:
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2010, 17:26:00 »
Ben en cok yenı golflerin büyütülmesine hastayım benım aracaımda 42.000 tl idi vw golf 1.6 tdı 45.000 tl benim aracımda olan direksiyondan kumanda,sis farı,arka kol dayama makyaj ısıgı golfte yok ve daraltıcı derecede aracın ıcı kucuk.ben corollama kalkıslarda zayıf dıyordum golf saolsun kalkıslarını gösterınce corollama dua ettim.Gecen hafta 1 kere aracları değişip balıkesir edremite gittik.goflu sürünce corollamı özledim, arka aynadan corollam heybetınle geliyor ben.uzaktan golfmu polomu bellı olmayan bişeyle önden gidiyorum :) corollanın konsolu kötü diyenler, golfe bı baksınlar.Bi kadranlarla, yol bılgısayarı cok ama cok hosuma gidiyor geri kalan bos bir araba corollamla kıyaslamam .Kaan'DA yani golf'un sahıbı arkadasım 2007 model golf triptonık vardı o gercekten bir şaheserdi.O zamanlar param olsaydı, golf v ' İ sattıkları zaman hemen alırdım ama nasip yenı kasa corollaymıs :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2010, 17:29:02 »
Yeni Corolla'nın kadranları da yabana atılcak cinsten değil yav :D
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2010, 18:16:24 »
alperen kardeşim uzun mesafede jetta arayı açar belki ama kalkışta jetta nal toplar, ani hızlanması berbat.
mesut bey cümlenin başlangıcında bayağı şüphelendim aceba yanlış mı yazdım diye ama sonuna doğru netleşti.
"Murat vw'mi  o ne ya araba markasımıymış o "
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #6 : Nisan 08, 2010, 18:19:54 »
Abi yapma etme, jetta'nın motor turbo beslemeli, 0-100'ü 9küsur saniye bi araç.
Dizel-benzinli farketmez Focus'u kalkışta her türlü cebinden çıkarabilir yani :D
Ama ara hızlanmada da benzinliyi yine harcar ama, işin içine TDCi Focus girerse nolur orasını bilemiyorum.
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Her zaman kalbimizde yaşayacaksın...
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 09, 2010, 21:38:39 »
sanayi muhabbeti yapardım wv için ama ona bile değmeyen bir araç benim gözümde :)
Ince Bir Zevk ve Çevikliğin Zekice Birleşimi > Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 09, 2010, 21:40:39 »
Abi 37.000'deki arabayı o hale getirmek de biraz marifet yav :wacko:

Murat vw'mi :D o ne ya araba markasımıymış o :D

Komşumun passatı var '99 model 1.8T dökülüyor, döşemeler mahvolmuş, plastiklerin üzerindeki kaliteli gözüksün diye kaplanan ince zar gibi yumuşak maddelerden eser kalmamış :D  geçen ay sağ ön cam motoru ve düğmesi bozulmuştu :) bu ayda şoför tarafı bozulmuş :) bana hafta sonu bi bakıver sen anlarsın bu işlerden diyordu :D direskiyon kaplaması nerdeyse erimiş bitmiş :)

bu arada hatırlatayım araba daha 37 bin KM de orjinal :)

işyerinde Müdürümün babası ywni passat almış TSI ve anahtarsız çalıtırma sistemi olduğu için arabayı çalıştıramamışlar , tabi iş yine bana düştü :) gittim nasıl yapmaları gerektiğini göstermek için bu esnadada arabayı inceliyorum tabi :D

araç çok kaliteli duruyor ancak yine bildik o dandik plastik kaplaması kullanılmış, koltuk kumaşları kaliteli ancak koltuk destekleri yok denicek kadar az, VW yine benim gözümde sınıfta kalır :)
Opel Astra GTC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 13, 2010, 13:04:11 »
Abi yapma etme, jetta'nın motor turbo beslemeli, 0-100'ü 9küsur saniye bi araç.
Dizel-benzinli farketmez Focus'u kalkışta her türlü cebinden çıkarabilir yani :D
Ama ara hızlanmada da benzinliyi yine harcar ama, işin içine TDCi Focus girerse nolur orasını bilemiyorum.
evet jetta hem turbo hem kompresör beslemeli. zaten araba yürüyorsa o kompresörün ve turbonun hatrına. onlarda olmasa yerinden kıpırdamaz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #10 : Nisan 14, 2010, 17:53:13 »
evet jetta hem turbo hem kompresör beslemeli. zaten araba yürüyorsa o kompresörün ve turbonun hatrına.
Tabi canım bende onu diyorum işte.
1.6'larını görüyoruz, sene 2009 hala Hitler motorlu 1.6 8v 102'hp'lik motor koyuyolardı.
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Nisan 14, 2010, 18:58:26 »
bu kadar yerden yere vurulmasına çok şaşırdım..sonuçta kendini kanıtlamış bir marka..araçlar da güzel gayet..tsi motor ben sciroccoda denedim, beğenmemiştim ama focusla da kıyaslamam şimdi :D
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Nisan 14, 2010, 22:07:12 »
geçen skoda'nın gazetede bir reklam resmini gördüm gülmekten öldüm.bildiğiniz gibi skoda'da wv motoru kulalnıyor.motor 1.2 102 bg tsi motor.yazı ise aynen şöyle :D

" galiba bir canavar yarattık! " ulan neyin canavarını yaratıyosun hep turbo motorla beygirler almış kalkmış canavar diyor böyle bir rezillik var mı ? alman otomobillerinden bu yüzden nefret ediyorum.hakkıyla stock motordan çıkartamaz beygir tork turbo koydu mu " kral benim " yok ya ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Nisan 14, 2010, 22:12:02 »
geçen skoda'nın gazetede bir reklam resmini gördüm gülmekten öldüm.bildiğiniz gibi skoda'da wv motoru kulalnıyor.motor 1.2 102 bg tsi motor.yazı ise aynen şöyle :D

" galiba bir canavar yarattık! " ulan neyin canavarını yaratıyosun hep turbo motorla beygirler almış kalkmış canavar diyor böyle bir rezillik var mı ? alman otomobillerinden bu yüzden nefret ediyorum.hakkıyla stock motordan çıkartamaz beygir tork turbo koydu mu " kral benim " yok ya ?

aynen! yerse 1.8 motordan 192HP çıkar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Nisan 14, 2010, 22:12:29 »

öyle böyle katılmıyorum sana :D japonları çok seviyorum :) çıkıp 7000 devir çevirtesim var :D
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Nisan 15, 2010, 09:37:36 »

evet aynen katılıyorum. dopingli motorlar alman motorları. mesela kamyondan örnek verirsek, mercedes kamyonların içinde tek bir motor var adam akıllı, 90 lı yılların sonuna doğru üretimi duran 2622 modeli. v6 220 beygir. hiçbirşekilde doping yok. sadece v6 makina var. diğer mercedes kamyonlar sanayiden çıkmıyor, o araba sanayiye girmiyor. kusuru mu; akaryakıt pompasını sever, daha sık halleşirler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 180
  • Model Yılı: '14
  • 175 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Nisan 15, 2010, 10:12:44 »
araç 2009 model, 1.4 TSI 120 beygir DSG 7 ileri şanzıman, highline...kompresörü ve turboyu tek tek hissediyorsunuz...

evet jetta hem turbo hem kompresör beslemeli. zaten araba yürüyorsa o kompresörün ve turbonun hatrına. onlarda olmasa yerinden kıpırdamaz...

Bahsi geçen 1.4 TSI 120 HP Jetta' da yalnızca turbo var. Turbo+kompresör olanlar 160 HP' den başlıyor.

VW' nin konsol, ...vs. yerlerindeki platiklerin soyulması gerçekten çok fena bir durum. Bir türlü iyileştirmediler.

Škoda' da daha önce kullanılan 1.2 HTP (3 silindir) motor, Škoda mühendislerince geliştirilmişti. Yanlış hatırlamıyorsam yeni 1.2 Turbo (4 silindir) motor da Škoda mühendislerince geliştirildi. Epey de umutlu olunan bir motor. Yeti, Octavia gibi araçlarda kullanmaya başladılar bildiğim kadarıyla.

VW Group otomobillerin motorlarında turbo veya kompresör kullanılmasının ana nedeni daha fazla HP veya tork almak değil, alınan torku geniş bir devir bandında sürekli kullanımda tutabilmek.

Şu anda Türkiye' de VW otomobillerinin pahalı olmasının nedeni de talebin fazla olması ve buna mukabil ithalatçının fiyatları yukarı çekmesidir. Orta halli donanım seviyesindeki Polo 1.6 TDI' da bile bir çok donanım eksik ama fiyatında hiç eksiklik yok.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Nisan 15, 2010, 15:43:33 »
devir bandı falan onlar ayrı konu ama " bir canavar yarattık " lafı birazda abartı.meydanı boş buldu diye wv biraz efeleniyor.o zaman toyota honda'Nın eski motorlarına girersek " galiba tanrı yarattık " mı demesi lazım haşa böyle bir laf kullandım ama.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Nisan 15, 2010, 18:21:25 »

Bahsi geçen 1.4 TSI 120 HP Jetta' da yalnızca turbo var. Turbo+kompresör olanlar 160 HP' den başlıyor.

uğur bey tüm tsi motorlarda turbo+kompresör var. düşük devirlerde kompresör motoru beslerken, yüksek devirlerde (2000+) turbo bu görevi devralıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Nisan 15, 2010, 21:11:49 »
207 rc 180 e kadar kral ondan sonrası yaman :) buysa turbo motor yapmak kalsın.biz japoncuların bir lafı vardır

" devir dönmek sanattır " diye

alman veya başka bir ülke arabası.japon'yanın tırnağı bile olamaz