Gönderen Konu: multi mode (mmt) şanzıman debriyaj balatası sorunu  (Okunma sayısı 51890 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
Ynt: multi mode (mmt) şanzıman debriyaj balatası sorunu
« Yanıtla #80 : Ocak 26, 2011, 21:05:09 »
bu yanıtı talihsiz olarak görüyorum. defalarca söylediğim halde anlaşılmadığı açık. 10 kere değil, 30 ile 60 dakika arasında denemeni tavsiye ederim. sorun zaten gizli ayıp olarak nitelenmiş. ayrıca ben KÖTÜLEMİYORUM. ürün zaten kötü. arabadan soğuduysan bana söylediğini yap ve sat. ben bu aracı ayıbını söylemeden satmam. sende benim bu tercihimi eleştirme hakkına sahip olamazsın. "honda felan ile mi anlaşmalısın" lafı tamamen iftira içren, kötülemek amacıyla edilmiş belliki. kötüleme budur. honda gibi bir markanın işi yok gücü yok toyota forumuna birini yollayıp kötüle dur mu diyecek? pes. böyle bir zihniyete yanıt verdiğim için kendime kötülük ettiğimde bir gerçek.
bana ne yapacağımı söyleme hakkına yaşın gereği sahip olmayacağın fikrindeyim. Malumdurki yaşını bilmem. sadece tahmin edebiliyorum. benim tecrübelerimin 10 da birine sahip olduğunda bu yorumu yaparsın.
benim yazdıklarımı yarım yamalak okuduğunda çok açık.. mahkemeye gideceğim, arkadaşımınkinin sonucunu bekliyorum.

burada kötüledin diyerek kendi aracınızdaki ayıbı bilerek yada bilmeyerek kapamaya çalışmanız ileride bu ayıpla karşılaşmayacağınız manasına gelmiyor.
birgün herkes mmt ayıbı ile her an karşılaşabilir.
Araba kullanmayı biliyorum ben. 3 tane arabam var şu anda ayıptır söylemesi. Şimdiye kadar da arabam oldu. Kullandım yıllarca sattım sonra.
Ama mmt yi kullanmayı bir türlü öğrenemedim :(
F1 pilotu değilim ki öğreneyim..
http://www.toyotaclubtr.com/tanisma/tanisma-30178/

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Ocak 26, 2011, 21:05:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #81 : Ocak 26, 2011, 21:08:21 »
mmt den hoşlanmamayı ben tercih etmedim.. mmt nin kendisi bunu yaptı.. kolayca satarsınız demek ne enteresan. benim başıma gelen ayıbı başkasına mı satayım? bu mudur dürüstlük?
sizin görmediğiz sorunlar arabada olmadığı manasına gelmez..
Araba kullanmayı biliyorum ben. 3 tane arabam var şu anda ayıptır söylemesi. Şimdiye kadar da arabam oldu. Kullandım yıllarca sattım sonra.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #82 : Ocak 26, 2011, 22:16:11 »
Benim yaşım 37. Bu güne kadar hem gariban hem de lüks arabalarım oldu, onlarca, bir o kadar da şirket arabam oldu. Karşında 17 yaşında velet yok!

Ağlamalarından bıktım, usandım. Burası ağlama duvarı mı? Forumda nereyi açsam orada sizin içimizi karartan yazılarınız???
Tamam, Allah kimsenin başına vermesin, her türlü felaket gelir, bizleri bulur. Ama bunu burda sabah akşam kötüleye kötüleye nereye varmaya çalışıyorsun? Bir yere yazdınız konuyu yetmiyor, tükürük topiğinde bile aynı konu....
İnsanın aklına başka bir şey gelmiyor?

Benim başıma gelirse, kimsenin aklına yada bana acımasına ihtiyacım yok çok şükür. Aklım var, mantığım var. Her şeyin kanuni bir çözümü var. Yol var yordam var...

2011 Corolla 1.4 D-4D Comfort Extra M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #83 : Ocak 27, 2011, 07:49:56 »
Benim yaşım 37. Bu güne kadar hem gariban hem de lüks arabalarım oldu, onlarca, bir o kadar da şirket arabam oldu. Karşında 17 yaşında velet yok!

Ağlamalarından bıktım, usandım. Burası ağlama duvarı mı? Forumda nereyi açsam orada sizin içimizi karartan yazılarınız???
Tamam, Allah kimsenin başına vermesin, her türlü felaket gelir, bizleri bulur. Ama bunu burda sabah akşam kötüleye kötüleye nereye varmaya çalışıyorsun? Bir yere yazdınız konuyu yetmiyor, tükürük topiğinde bile aynı konu....
İnsanın aklına başka bir şey gelmiyor?

Benim başıma gelirse, kimsenin aklına yada bana acımasına ihtiyacım yok çok şükür. Aklım var, mantığım var. Her şeyin kanuni bir çözümü var. Yol var yordam var...

hala benden daha küçüksün.. sana defalarca söyledim, güneşi balçıkla sıvayamazsın.. var olan bir ayıbı gizlemeye devam edemezsin.. bu ayıbı ortaya çıkaranlara kötüleyenler diyemezsin.. var olan bir hastalıktan bahsetmemek o hastalığı tedavi etmez. yargıya giden herkes kazanmış.. burada sadece arabası olanlar yok. araba alacak olanlarda var. onlar görsün ve öğrensin..
söylecek son söz profesörlerin bilirkişi raporlarıdır. Ama sen bunuda kötülemişler diye inkar edersin.. balçığı al eline çalışmaya devam et. bu şekilde beni susturamayacaksın.. zira ben tamaman gerçekleri yazıyorum.. gerçekler içini karartıyorsa git gerçekleri sıvayan başka yerlere takıl..
aşağıda tırnak içindekileri ben yazmadım. senin tabirinle aracı kötüleyen tu kaa diyen profesörler yazdı. eğer onlarada kötüleyenler susun demek istersen söyle bana isimlerini ve telefonlarını özelden sana yollarım..

"Arızanın kullanım hatasına bağlı olmayan, sistemden kaynaklanan bir arıza olduğu, araçtaki debriyaj mekanizmasının (kavrama mekanizmasının) tamamen sürücünün inisiyatifi dışında otomatik olarak çalışması nedeniyle ısınma zafiyetinin kullanıcıya yüklenemeyeceği,

Kullanmaya başlandıktan kısa bir süre sonra ortaya çıkan ve şikâyet konusu edilen dava konusu debriyaj balatası ısınma probleminin, maldan yararlanmayı önemli ölçüde azaltan ve de kısa süreliğine de olsa seyir esnasında ortadan kaldıran bir arıza ya da kusur olduğu dolayısıyla kendisinden beklenen fonksiyonlar bakımından önemli bir maddi ve ekonomik eksiklik olarak nitelendirilmesi gerektiği, bu bakımdan aracın gizli ayıplı olduğu, sistemden kaynaklandığı için mümkün olmadığı sonucuna varılmıştır. "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #84 : Ocak 27, 2011, 09:23:41 »
Asıl biz size teşekkür ederiz! Hiç sorunumuz olmadığı halde arabadan soğuttunuz bizi! Forumda günde 3-5 kere kötüleyip duruyorsunuz! Bizde sorun yoksa napalım yani???
Bu gün bizim evin yokuşunda 10 kere denedim, ne ötüyor ne kokuyor... Demekki ben malım, bozamadım mmt'yi? Duvaramı çarpsam acaba napsam?? Ayrıca el frenine gerek de kalmıyor, olay sağ ayağının hızına bakıyor. Ben çoğu zaman kullanmıyorum el frenini.

Arabayı alalı 2 ay oldu, sırf bu forumdaki yazılanlardan dolayı soğudum... Honda dan filan anlaşmalımısınız anlamadım ki?

Kendiniz yazmışsınız başka bir topikte, arabayı satamıyormuşsunuz, çünkü her alıcıya oturup anlatıyormuşsunuz böyel böyle sorunu var diye... E gidin bayi ye satın, ordan ikinci el başka bir araç alın? Bunu da bizmi söyleyeceğiz? Yada mahkeme açın???

Ama sabah akşam burada sorunu olmayanlara "gerzek" muamelesi yapmayın! Bizim arabalarımız da problem çıkmadıysa bizim suçumuz ne????? Yada benim toyotanın sahibi babam değil ki savunayım?

Aynen katılıyorum. Artık takıntı haline getirdiniz. Tamam, anlıyorum, sorununuz olabilir. Bu başka bir konuda, başka bir markada da olabilirdi. Ama sorununuzu yeterince yazdınız ve öğrendik ama hemen hergün foruma giriyor ve kendi mmt aracımla ilgili hiç sorun yaşamıyorsam size nasıl yardımcı olabilirim? Kaldı ki şu anda mmt satışlarının  gayet iyi olduğunu biliyoruz. Yani demek istediğim bu konuda sıkıntısı olanlar lütfen yazsınlar tabiki ama işin boyutunu değiştirmek isteyenler  lütfen başka alanları kullansınlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #85 : Ocak 27, 2011, 09:30:46 »

Asıl biz size teşekkür ederiz! Hiç sorunumuz olmadığı halde arabadan soğuttunuz bizi! Forumda günde 3-5 kere kötüleyip duruyorsunuz! Bizde sorun yoksa napalım yani???
Bu gün bizim evin yokuşunda 10 kere denedim, ne ötüyor ne kokuyor... Demekki ben malım, bozamadım mmt'yi? Duvaramı çarpsam acaba napsam?? Ayrıca el frenine gerek de kalmıyor, olay sağ ayağının hızına bakıyor. Ben çoğu zaman kullanmıyorum el frenini.

Arabayı alalı 2 ay oldu, sırf bu forumdaki yazılanlardan dolayı soğudum... Honda dan filan anlaşmalımısınız anlamadım ki?

Kendiniz yazmışsınız başka bir topikte, arabayı satamıyormuşsunuz, çünkü her alıcıya oturup anlatıyormuşsunuz böyel böyle sorunu var diye... E gidin bayi ye satın, ordan ikinci el başka bir araç alın? Bunu da bizmi söyleyeceğiz? Yada mahkeme açın???

Ama sabah akşam burada sorunu olmayanlara "gerzek" muamelesi yapmayın! Bizim arabalarımız da problem çıkmadıysa bizim suçumuz ne????? Yada benim toyotanın sahibi babam değil ki savunayım?

Aynen katılıyorum. Artık takıntı haline getirdiniz. Tamam, anlıyorum, sorununuz olabilir. Bu başka bir konuda, başka bir markada da olabilirdi. Ama sorununuzu yeterince yazdınız ve öğrendik ama hemen hergün foruma giriyor ve kendi mmt aracımla ilgili hiç sorun yaşamıyorsam size nasıl yardımcı olabilirim? Kaldı ki şu anda mmt satışlarının  gayet iyi olduğunu biliyoruz. Yani demek istediğim bu konuda sıkıntısı olanlar lütfen yazsınlar tabiki ama işin boyutunu değiştirmek isteyenler  lütfen başka alanları kullansınlar.
bunu takıntı haline getiren ben değilim.. toyotanın kendisi.. mmt yi ayıplı üretende ben değliim.. oda toyota.. ne yapalım yani mmt ayıbına övgüler yağdırılırken çenemizi kapayıp oturalım mı? bunu yapmamı beklemesin kimse benden..
yargıya gitmiş ve her defasında ayıbı ispatlanmış bir sistemin satışları iyiyse burada yazmak yetmiyor demektir.. dahada arttırmak lazım dozajı...
üstelik bu laflar mmt yi hakkı ile kullanmayanlardan geliyor sanki? zira bu araçla yokuş çıkmadığınızda, en az 25 kişi tanıyorum, yüz yüze konuştum, arkanızdaki minibüs, taksi ve kamyon şöförleri tampon dayayıp ışık yakıp kornaya bastıklarında yaşanan duygular nedir hiç biriniz bilmiyorsunuz. üstelik araçtaki bir bayansa ve bu sizin eşinizse..
sıkılıdysanız okumayın arkadaşlar.. bu araçlar yoğun trafikte yokuş yukarı gidemiyor. ayrıca benzinli olanlar yokuş yukarı üstelik yağışı havada sürekli patenaj çekiyor. ön lastiklerini bitiren 4 kişi tanıyorum.. bu durumda yaşananları anlatma, sus çeneni kapa, yeter sıkıldık diyenler lütfen bu topici okumasın.. hiç kimse benim, arkadaşımın, akrabalarımın ve diğer tanıdıklarımın yaşadıklarını palavra, yalan, kötüleme, asparagas diye nitelendiremez.. sorunu yaşamayanlar için sorun yoktur denemez.. bu şartlara gelmemişinizdir ve yaşanmamıştır.. adı üstünde, gizli ayıp..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #86 : Ocak 27, 2011, 12:00:29 »
hala benden daha küçüksün..

Sana kaç yaşında olmam lazım??? Demekki sen araba kullanamayacak kadar yaşlısın, beceremiyorsun.
Böyle mi hitap etmem lazım sana?
Bence artık site yönetiminin el atması lazım. Çünkü bu kadar itiraz olduğu halde hale insanları soğutmaya çalışıyorsan bu forumda, altında başka şeyler ararım.

Normal insanlar forumlara problemlerine çözüm bulmak için yazarlar. Pek çok kişi yol gösterdi: ya sat yada mahkemeye ver. Sen napıyorsun? Hala insanları gaza getirip yada nefret ettirmey çalışıyorsun? Bu mu derdinin dermanı? Takıntı olmuş sende... Yazık.  Ömrünün geri kalanını mutlu olmaya çalışarak geçir bence..

Sağlıcakla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Captiva 2,0A/T High 7k / Hyundai i20A/T
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '10
  • 167 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #87 : Ocak 27, 2011, 12:09:02 »
Ali beyin yazdıklarını okumuyorum
biz mmt de sorun yaşamadığımız için suçlanıyoruz
artık kişisel hakaretler ve küçümsemeler başladı Allaha ve admine havale ettim

sitede yazan bi haber için toyotayı aradım bi topikte auris ve corollalarda mmt de değişim kampanyası var yazıyordu
değişim sadece 2000-2008 arası üretilen 2.0 motor ve üstü avensisler içinmiş bilginize
İlk hamlede piyon deyip geçilenler oyunun sonlarında şahı sıkıştıran kahramanlardır...
Güvendiğim iki şey;aynaya baktığımda gördüğüm ve yukarı baktığımda göremediğimdir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #88 : Ocak 27, 2011, 13:03:39 »
  Arkadaşlar. Herkes sorun yaşayabilir, bu araca has da olabilir, kronikde olabilir. Önemli olan burada sorunları net ve bilimsel taban üzerinde dile getirmek ve mümkün olduğunca öznel değerlendirmelerden arındırmaktır. Elbektide ekndi düşüncelerimizde önemldiir ancak genel fayda açısından fikir ve yorumumuzdan ziyada sorunun etkilerini dile getirirsek daha faydalı olur düşüncesindeyim. Hatta sorun yetkili merciler tarafından çözüldüğünde ya da bir yol gösterildiğinde de bunun diğer üyelerimiz için de paylaşımlası büyük fayda sağlayacaktır ve eminim ki bu şekilde asıl amaca hep beraber ulaşılacaktır.
 Bu noktaların herkesce özenle dikkate alınmasını beklerim. Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #89 : Ocak 27, 2011, 17:14:52 »
Herkes saygi sinirini asmadan araclariyla ilgili problemlerini, dusuncelerini yazabilmeli. Ali Bey'in rahatsizligini ifade etmesinden huzursuz olmaya gerek yok.Neticede 'Toyota Motor Corporation' ortagi degiliz, musterisiyiz, onlarin para kazanmasinin yegane sebebiyiz.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #90 : Ocak 27, 2011, 17:45:32 »
...
...

Özgür Bey,

Eger Ali Bey'in yazdiklarini okumak istemiyorsaniz buna uygun bir fonksiyon forumda mevcut.
Profil > Profili Düzenle (Hesap Ayarlari) > Arkadas / Engelliler Listesi

Buradan Ali Bey'in mesajlarini görmenizi engelleyebilirsiniz. Ali Bey fikirlerini saygi cercevesinde sundugu sürece ve üye sözlesmesine uydugu sürece "Sus kardesim" denemez. Tavsiyem okumak istemiyorsaniz, mesajlari görmenizi engellemeniz.

hala benden daha küçüksün.. sana defalarca söyledim, güneşi balçıkla sıvayamazsın.. var olan bir ayıbı gizlemeye devam edemezsin.. bu ayıbı ortaya çıkaranlara kötüleyenler diyemezsin.. var olan bir hastalıktan bahsetmemek o hastalığı tedavi etmez. yargıya giden herkes kazanmış..
...

Ali Bey,
Mesajlarinizi yazarken biraz daha hosgörülü olmanizi isteyecegim. Hakli oldugunuzu düsünebilirsiniz. Buna bir itirazimiz yok. MMT problemin bu forumdaki üyeler yüzünden ortaya cikmadigi da asikar. O yüzden sinirinizi buradaki arkadaslardan cikarmaniza gerek yok.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #91 : Ocak 27, 2011, 20:03:02 »
Sana kaç yaşında olmam lazım??? Demekki sen araba kullanamayacak kadar yaşlısın, beceremiyorsun.
Böyle mi hitap etmem lazım sana?
Bence artık site yönetiminin el atması lazım. Çünkü bu kadar itiraz olduğu halde hale insanları soğutmaya çalışıyorsan bu forumda, altında başka şeyler ararım.

Normal insanlar forumlara problemlerine çözüm bulmak için yazarlar. Pek çok kişi yol gösterdi: ya sat yada mahkemeye ver. Sen napıyorsun? Hala insanları gaza getirip yada nefret ettirmey çalışıyorsun? Bu mu derdinin dermanı? Takıntı olmuş sende... Yazık.  Ömrünün geri kalanını mutlu olmaya çalışarak geçir bence..

Sağlıcakla.

benden daha büyük olman lazım.. zira senin büyüğüne saygın yok belliki.. aslında kötüleme çabasında olan sensin.. mmt sorununu örtbas etmeye çalışanda sensin.. bilirkişi raporundan alıntı verdim halaa devam ediyorsun..
birde aklın sıra site yöneticilerine şikayet ediyorsun.. et bakalım yöneticiler ne karar verecek..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #92 : Ocak 27, 2011, 20:13:05 »

Özgür Bey,

Eger Ali Bey'in yazdiklarini okumak istemiyorsaniz buna uygun bir fonksiyon forumda mevcut.
Profil > Profili Düzenle (Hesap Ayarlari) > Arkadas / Engelliler Listesi

Buradan Ali Bey'in mesajlarini görmenizi engelleyebilirsiniz. Ali Bey fikirlerini saygi cercevesinde sundugu sürece ve üye sözlesmesine uydugu sürece "Sus kardesim" denemez. Tavsiyem okumak istemiyorsaniz, mesajlari görmenizi engellemeniz.

Ali Bey,
Mesajlarinizi yazarken biraz daha hosgörülü olmanizi isteyecegim. Hakli oldugunuzu düsünebilirsiniz. Buna bir itirazimiz yok. MMT problemin bu forumdaki üyeler yüzünden ortaya cikmadigi da asikar. O yüzden sinirinizi buradaki arkadaslardan cikarmaniza gerek yok.
Murat Bey Selamlar,
Saygımı asla yitirmedim. sinirlenmek insana mahsustur. Aracı kötülemeyi bırak denilmesi neticesinde buna dayanmak için evliya olmak gerek sanırım. Ben evliya değilim ki.. olmayada niyetim yok..
bu araçta gizli ayıp var ve herkesde çımıyor diyorum sadece.. kullandığın yer ve şartlar önemli diyorum, arkadaş karşıma geçmiş araba kullanmayı bilmiyorsun diyor.
buyrun.. şimdi siz bu arkadaşa uyarı vermezde bana verirseniz ciddi ciddi alınırım.. ben aracı bizzat kullanan biriyim. bana "kötüledin" diyen arkadaşlara arabaların yollarda gezmediği 66 senesinde annemin kucağında tanıştım ben.. babamın aldığı 66 model ford taunus 20M le büyüdüm 77 senesine kadar.. sorarım size 66-77 arası kaçının babasında araba vardı? o seneden sonra da rahmetli babam başka araba aldı. hayatımda arabasız kaldığım zamanı hatırlamam ben.. şimdi bu arkadaşlar ve toyota servis yetkilileri bana arabayı nasıl kullanacağımı öğretiyor. ben tek başıma motor indirip dağıtan toplayan biriyim. şanzıman nasıl çalışır harfiyen bilirim.. bunları anlatsam ne olacak o da ayrı bir konu.. mmt yi kötüledin diyen arkadaş bunada inanmaz ki.. yeter sus, derdimiz yok bizim diyene kadar lütfen gidip şu video daki testi yapsınlar.. yada getirsin arkadaşlar araçlarını, ben test edeyim ayıbı varmı yokmu görelim..

bu arada 45 yaşındayım ve 37 yaşındaki arkadaşa söylüyorum, 45 ine geldiğinde sağ koltuğa otur artık.. çok yaşlanmış olacaksın çünkü.. hiç kimse 37 sinde durmuyor..
neyse, çok yazdım yine.. üzgünüm.. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #93 : Ocak 27, 2011, 20:21:01 »
benden daha büyük olman lazım.. zira senin büyüğüne saygın yok belliki.. aslında kötüleme çabasında olan sensin.. mmt sorununu örtbas etmeye çalışanda sensin.. bilirkişi raporundan alıntı verdim halaa devam ediyorsun..
birde aklın sıra site yöneticilerine şikayet ediyorsun.. et bakalım yöneticiler ne karar verecek..

Doğru söylüyorsun, haklısın... TTnet arenada başbakanı ıslaklayan benim, Fatmagül'e suçu atan da benim zaten! MMt yi de ben çıkardım, benzin zamlarıda benim yüzümden!. Başka istediğin varsa ekleyeyim?

Ben gerzekmiyim arabamda problem olsa neden yok diyeyim????? Zorla bozacak halimiz yokya? Sen ne sanıyorsun kendini anlamadım ki? Arabasında sorun olmayan bizleri resmen aptal yerine koyuyorsun! Biz bilmiyoruz sen biliyorsun bir tek...

Ayrıca sen karşındakine saygı duyuyormusun ki bekliyorsun? Kimse sana zorla saygı duymak zorunda değil, sen hareketlerinle, konuşmanla, tavırlarınla bunu "hak" edersin. Kaldı ki bu tartışma başladığında ben senin yaşını başını bilmiyordum ki? Sen benden küçüksün diye başladın? 37 yaşında çoluk çocuk sahibi, yanında adam çalıştıran biriyim ben, talebe yok karşında!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #94 : Ocak 27, 2011, 20:23:16 »
şimdi siz bu arkadaşa uyarı vermezde bana verirseniz ciddi ciddi alınırım..

Yuh diyorum artık!  Allah bizden büyük birisiniz.. Ya yaşıt olsaydık yada benden küçük olsaydınız ne olurdu acaba??
Bumu sizin "saygı" anlayışınız? Yöneticilerden bana ceza verilmesini istemek???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #95 : Ocak 27, 2011, 20:29:57 »
Doğru söylüyorsun, haklısın... TTnet arenada başbakanı ıslaklayan benim, Fatmagül'e suçu atan da benim zaten! MMt yi de ben çıkardım, benzin zamlarıda benim yüzümden!. Başka istediğin varsa ekleyeyim?

Ben gerzekmiyim arabamda problem olsa neden yok diyeyim????? Zorla bozacak halimiz yokya? Sen ne sanıyorsun kendini anlamadım ki? Arabasında sorun olmayan bizleri resmen aptal yerine koyuyorsun! Biz bilmiyoruz sen biliyorsun bir tek...

Ayrıca sen karşındakine saygı duyuyormusun ki bekliyorsun? Kimse sana zorla saygı duymak zorunda değil, sen hareketlerinle, konuşmanla, tavırlarınla bunu "hak" edersin. Kaldı ki bu tartışma başladığında ben senin yaşını başını bilmiyordum ki? Sen benden küçüksün diye başladın? 37 yaşında çoluk çocuk sahibi, yanında adam çalıştıran biriyim ben, talebe yok karşında!

:) çoluk çocuk sahibi olan, yanında adam çalıştıran herkes başı göğe mi ermiş oluyor?
sen çalıştırıyorsun ermişsin belliki.. ama okuduklarını anlamadığın kesin.. ben sana uyarı mı verilsin dedim? sen git şu linke bak, arabanı böyle yokuş yukarı kullan, 60 dakika boyunca, sorun çıkarmazsa haklısın.. sorun çıkarırsa gel elimi öp.. senden büyüğüm ya, harçlık veririm belki :alkis:
http://multimodezedeyiz.hakkimiziariyoruz.biz/video.html

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #96 : Ocak 27, 2011, 21:24:11 »
  Beyefendiler, bu hiçbirimize yakışmıyor. Araçlar için birbirimizi kırmanın hiç bir anlamı yok, o araçlar geçici ancak bizler kalıcıyız. Barışcıl bir şekilde bu durumu çözeceğinizden ve birbirinize güzel sözler sarfedeceğinizden eminim.