Gönderen Konu: multi mode (mmt) şanzıman debriyaj balatası sorunu  (Okunma sayısı 51878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
Ynt: multi mode (mmt) şanzıman debriyaj balatası sorunu
« Yanıtla #20 : Şubat 05, 2010, 17:24:35 »
bunu yazılı verebiliyorlar mı?

Sadece sistemde bir arıza bulunamadı kısmını yazılı olarak verdiler, tabiki..:)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 05, 2010, 17:24:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '08
  • 5 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 05, 2010, 17:26:28 »
Sadece sistemde bir arıza bulunamadı kısmını yazılı olarak verdiler, tabiki..:)

:D

takribi yarım saat sonra aynı gereksiz yazıdan bende de olacak =/
''Çocukları, yasaların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız."

dissapointment=expectations/reality

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #22 : Şubat 05, 2010, 20:20:14 »
mmt 2008 yaris kullanıyorum...şimdilik bahsettiginiz sorunlar basıma gelmedi ama an meselesi diye düsünüyorum...aynı şikayeti yüzlerce kişi söylüyorsa burada sakatlık olduğu malum..
  yokuşda el freni destegi,sıkışık trafikte manuel baskada yapılacak birsey yok...

benim aracdada ilk kalkışda çok dikkatli yavas gaz vermeme rağmen araç vitese aniden geçiyomuş gibi tak diye bir sarsıntı ve vuruntu yapıyor....

gaz pedalı sıkışması şikayeti ile başı ağrıyan toyotanın mmt dende bası ağrıyacak bence...

Selamlar. Arkadaşımızın karşılaştığı sorunlara üzüldüm. Ben de 8 aydır MMT Corolla kullanıyorum. Çok memnunum. Burada kullanım stilinizin önemli olduğunu düşünüyorum. Sportif bir modda kallanıyorsanız, çok kısa sürede hızlanıp yavaşlıyorsanız MMT uygun değil. Ancak benim gibi sakin ve stabil olarak kullanıyorsanız tavsiye ederim. Büyük kolaylık ve keyif.
Corolla 2008 M/M Benzinli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 05, 2010, 20:38:34 »
Multi Mode'dan sonra düz vites hiç çekilmiyor haberiniz olsun. Ben MMT Ecu'sü değiştikten sonra ciddi bir değişiklik hissetmiştim ama yine de %100 güvenemiyordum.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #24 : Şubat 27, 2010, 23:11:40 »
Selamlar,
Multimode ile ilgili sorunlarımı yazdım ama mesajım silinmiş? sanırım gerçekler gizlenmeye çalışılıyor? multimode tasarım hatası var. ne yaparsanız yapın düzelmez. satarken bilgi verilmiyor, alanın elinde kalıyor. şanzımanı nasıl kullanırsanız kullanın yolda kalırsınız.. bu mesajımda silinecek kesin :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Şubat 27, 2010, 23:18:30 »

Selamlar,
Multimode ile ilgili sorunlarımı yazdım ama mesajım silinmiş? sanırım gerçekler gizlenmeye çalışılıyor? multimode tasarım hatası var. ne yaparsanız yapın düzelmez. satarken bilgi verilmiyor, alanın elinde kalıyor. şanzımanı nasıl kullanırsanız kullanın yolda kalırsınız.. bu mesajımda silinecek kesin :)
Sn. Üyemiz,

Forum Kuralları gereği öncelikle gerçek ad ve soyadı ile üye olmak zorundasınız.
 Bunun akabinde yeni üyelerin kendilerini Tanışma bölümünde tanıtmaları gereklidir.
 Satırlarca yazdığınız yazıya harcadığınız emeğinize olan saygımdan ötürü mesajlarınızı silmedim sadece üyelerin göremediği başka bir bölüme taşıdım.
 Forum Kuralları'nı uyguladığınız takdirde mesajlarınızı tekrar uygun konu başlığına taşınacaktır...
 İyi Forumlar...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: AB+
« Yanıtla #26 : Şubat 28, 2010, 14:40:07 »
Gerçek adımı vermem mümkün değil. ama yazdıklarım içerisinde gerçeğe aykırı tek kelime varsa sahibi olduğum mmt aurisi taksim meydanında 5 tl ye satışa çıkarırım :)
neyse sorun değil. kural kuraldır. uymayan giremez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Mart 01, 2010, 21:12:06 »
bu kadar korku niye ki? Domain almışsınız, bunun hakkında site tasarlamışsınız ama WHOIS bilgilerine bile kendi isminizi yazmamışsınız. Sitede bu konu daha önce tartışıldı, ve mesajlar silinmedi de, ararsanız bulabilirsiniz, bu konuyu da bulmuşsunuz zaten. Gerçek isminizi alana kadar sizi uzaklaştırıyorum.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Betonn
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #28 : Mart 01, 2010, 21:23:28 »
mmt de easytronic de kullanılacak şanzımanlar değil..
bence :)
sabır suskunluk değil..işitilmeyen bir feryattır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #29 : Mart 01, 2010, 23:09:01 »
caner kardese aynen katılıyorum :D
corolla comfort D4D 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: ---
« Yanıtla #30 : Mart 13, 2010, 12:47:14 »
Müvekkilimin Corolla model aracında multimod şanzımandan kaynanklanan sorun var. Ücretli olarak değişim yapıldığı halde sorun giderilemedi. Dava açtık, ama Toyotadan bu araçlarda yokuşta sorun yaşanmasının doğal olduğu cevabını aldık en son.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #31 : Mart 16, 2010, 15:11:58 »
herkeze merhabalar öncelikle.. bende bir sorunumu paylaşmak istiyorum siz toyota kullanıcılarıyla.. bu 2.kez basıma geldi dün.. birincisini kazayla sonlandırmıstım,sükürki bunu anında farkettim ve caddenın tam ortasıda olsa durabildim .. arabamın içide ailemle doluydu full yani.. sükür ucuz atlattık inanırmısınız arabadan soğumdum neysse. .. sorun su: her ikisindede arac yenı calısmıstı 3 yada 5 dakika gibi bir zaman ve her ikisindede arac yokus asağı inişteydi. arabayı çalıştırdım 1  dakika kadar gittim pat vites manuele geçti ne fren tutuyor ne gaz yiyor allahtanki hızlı değilim yokusumda cok dik değildi neysse vites taş gibi oldu oynatamıyorum boşa alamadığım için itilmiyorda biraz bekledim stop etti zaten çalışmıyor.. öylece yolun ortasında arabanın kendine gelmesi içindua ediyor bekliyorum.. babamın bir arkadası bize yardım edene kadaröylece yolu kitledik.. sonra o beyamca artık ne yapttıysa sormadım bile utancımdan vites oynadı oynadığını  görünce hemen müdahale ettim zaten.. deliricem servise götürücem fakat eşim su aralarda yurt dısında o gelene kadar dokunmamayı düşünüyorum satmakta istemiyorum annemde iyice korktu aman kızım söyle aman kızım böyle off off sizinde basınıza buna benzer seyler geldimi lütfen benımle paylasın deliricem.. hoş arabadanda cok fazla anlamam calıstır  el frenını indir bas gitsin bas dursun sorunmu çıkardı olduğun yerde dur  servisi yada eşini bekle.. şimdiden hepinize saygılarımı sunar tesekkür ederim... :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Mart 16, 2010, 16:14:20 »
 Sn. Senay Senol;
 Yeni üyelerimizin Forum Kuralları gereği öncelikle kendilerini Tanışma bölümümüzde tanıtmaları gerekiyor.
 Sizin de bu kapsamda kendini tanıtmanızı rica edeceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #33 : Mart 18, 2010, 02:08:38 »
bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..
Acemi bir forum kullanıcısıyım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Mart 18, 2010, 12:07:22 »
 Bu linke tıklayarak açılan sayfada sağ üst tarafta yer alan "Yeni Konu" linkine tıklayarak kendi bilgilerinizi paylaşabileceğiniz yeni bir tanışma konusu açabilirsiniz.
 Bu konuda yaş, şehir, meslek ve aracınızla ilgilili bilgilerden bahsetmeniz yeterlidir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Mart 18, 2010, 12:56:38 »
.............**...
calıstır  el frenını indir bas gitsin bas dursun sorunmu çıkardı olduğun yerde dur
 ...**..............

Bir abim vardı ''Araban senden daha akıllı olmayacak'' derdi. :D :D
(Senden akıllı olunca kafasına göre davranıyor)

Ne kadarda doğru söylemiş ,  abi ben sevmiyorum çok gösterişli elektronik şeyleri yaa , basit olacak , sen emir vermeden kafasına göre takılmayacak.
Otomatik vitesi bile sevmiyorum. Belki çok rahat ama mesela bazen önümdeki aracın hızı tam benim vites geçiş aralığıma denk geçiyor. gaza çok basıyorum vites küçültüp bağırıyor , az basıyorum yüksek vitesde gitmiyor. Böyle birşeyde benim moralimi bozuyor. Ben bu moral bocukluğunu yaşamayımda , vites atmaya razıyım . Yine toyota fena değil , bazı araçlarda varki , insan nasıl o markanın öyle bir araba ürettiğine şaşıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Temmuz 13, 2010, 00:30:27 »
arkadaşlar 2010 model dizel mmt aurisi istanbulun dik  yokuşlarında kullanımı sonucunda halen  yukarıda arkadaşların belirttiği sorunları ( balata kokusu, uyarı lambasının yanması vs.)yaşayan bir arkadaşımız  var mı?  
Şu sıralar bir arkadaşım 2010 MMT dizel auris alma arefesinde ve istanbul trafiğinde  gerektiğinde dere tepe kullanılacak bu araba.

Aşağıda verdiğim linkte mmt mağdurlarının kurmuş oldukları site adresi var. İnsanlar burada yaşadıkları sorunları resim ve videolar eşliğinde anlatmışlar. Bu aracı rampada kaymadan kaldırmak için el frenini kullanın tavsiyesi çok ayıp. Hill holder denen sistem bu tür şanzıman kullanıcıları için büyük bir zaruret. Ancak konfor odaklı düşünülen bu tür şanzımana sahip bir araçta böyle bir sistemin olmayışı çok saçma gerçeten.

http://multimodezedeyiz.hakkimiziariyoruz.biz/default.asp
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Temmuz 13, 2010, 01:15:27 »
herkeze merhabalar öncelikle.. bende bir sorunumu paylaşmak istiyorum siz toyota kullanıcılarıyla.. bu 2.kez basıma geldi dün.. birincisini kazayla sonlandırmıstım,sükürki bunu anında farkettim ve caddenın tam ortasıda olsa durabildim .. arabamın içide ailemle doluydu full yani.. sükür ucuz atlattık inanırmısınız arabadan soğumdum neysse. .. sorun su: her ikisindede arac yenı calısmıstı 3 yada 5 dakika gibi bir zaman ve her ikisindede arac yokus asağı inişteydi. arabayı çalıştırdım 1  dakika kadar gittim pat vites manuele geçti ne fren tutuyor ne gaz yiyor allahtanki hızlı değilim yokusumda cok dik değildi neysse vites taş gibi oldu oynatamıyorum boşa alamadığım için itilmiyorda biraz bekledim stop etti zaten çalışmıyor.. öylece yolun ortasında arabanın kendine gelmesi içindua ediyor bekliyorum.. babamın bir arkadası bize yardım edene kadaröylece yolu kitledik.. sonra o beyamca artık ne yapttıysa sormadım bile utancımdan vites oynadı oynadığını  görünce hemen müdahale ettim zaten.. deliricem servise götürücem fakat eşim su aralarda yurt dısında o gelene kadar dokunmamayı düşünüyorum satmakta istemiyorum annemde iyice korktu aman kızım söyle aman kızım böyle off off sizinde basınıza buna benzer seyler geldimi lütfen benımle paylasın deliricem.. hoş arabadanda cok fazla anlamam calıstır  el frenını indir bas gitsin bas dursun sorunmu çıkardı olduğun yerde dur  servisi yada eşini bekle.. şimdiden hepinize saygılarımı sunar tesekkür ederim... :)

Multi Mode sorunları bu şekilde değil bildiğim kadar, sizin bahsettiğiniz başka bir problem olabilir. Manuel modda bile viteste olması lazım aracın o sırada panik ile boşa alınmıl olabilir. Eğer boşa alınmış ise ve siz aracın viteste olduğunu düşünerek vites değiştirmeye çalışmışsanız vites değişmez çünkü multi mode araçlarda frene basmazsanız aracınız vitese geçmez. Ama anlattığınız kadar ciddi bir sorun gibi görünüyor mutlaka servise gitmelisiniz.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Temmuz 13, 2010, 10:04:07 »
güncel
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Auris 1.6 132HP M/M
  • 54 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Temmuz 14, 2010, 00:03:56 »
Bende benzinli 2009 MMT var 17000 bini devirdim bir sorunla karşılaşmadım. Alışınca çokta zevkli oluyor kullanması. Genelde bu tür probleme dizel MMT lerde daha çok rastlanıyor galiba.
Ayrıca alırken bilgi vermiyorlar diyenler MMT ile ilgili kitapçık bile veriyorlar. Ben inanmıyorum satarken bilgi vermediler diyenlere ya da satan bayii ilgisizdir. Bilgi verirmese bile kitapçık verilmiştir.
Kalitenin fiyatı VARDIR..!!!