Gönderen Konu: Otomatik vites ve LPG  (Okunma sayısı 3965 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Üye

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
Otomatik vites ve LPG
« : Ocak 30, 2010, 20:57:06 »
         Selamlar arkadaşlar. Uzun zaman 97 model 1.6 GLİ kullandıktan sonra 2005  model sıfır peugeot 307 aldım ve LPG taktırıp kullandım. sonra aile ve çocuk nedeniyle sedan bir araç alma ihtiyacı duydum ve 2008 model Corolla 1.6 benzinli elegant otomatik vites araç aldım. Önümüzdeki hafta aracı teslim alıcam.

Forumda bu başlıkla ilgili bir link bulamadım. bundan dolayı kendim bir başlık açmak istedim. Özellikle 4 ileri olan otomatik vites konusu beni biraz düşündürüyor. ikinci mevzu bu modele LPG uygun mu değil mi? Kullanan arkadaşlarımızın fikrini öğrenmek isterim. genellikle düz vitesle ilgili yorumlar ve fikirler var forumda. ne dersiniz? Otomatik vitesli araçlarda km başına yakıt hesaplayan var mı? Bu araçtaki 4 ileri vites sorun çıkarıyor mu sürüş zevkinde ve LPG ile ilgili ne düşünüyorsunuz??

Toyota Club Türkiye

Otomatik vites ve LPG
« : Ocak 30, 2010, 20:57:06 »

Çevrimdışı Üye

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '94
  • Kilometre: 317000
  • Kan Grubu: 0-
  • 10 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Ynt: Otomatik vites ve LPG
« Yanıtla #1 : Ocak 30, 2010, 21:07:16 »
Arabaniz simdiden hayirli olsun.

94 model otomatik vitesli (4 ileri)arac kullaniyorum. Duz vitesli arac kullanmadigim icin farki bilemem ama sehir ici kullanim icin bire bir. Yakit tuketimi de ayni motora sahip ayni kosullardaki duz vitesli araclarin tuketiminden farkedilir derecede yuksek olmaz.Gaz pedalina hakim olundugu surece...

Yeni aracinizi gule gule kullanin.

Çevrimdışı Üye

• *
« Yanıtla #2 : Ocak 30, 2010, 21:13:23 »
Ahmet bey çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. İlk aracım 97 model 1.6 GLi idi, 5 ileri düz. İkinci aracım  peugeot 307 idi, 5 ileri düz vites. 3. aracım Hyundai Santa Fe idi 5 ileri otomatik. Ama bu Corolla 4 ileri otomatik. Kız kardeşim 2010 model Ford Focus aldı, 4 ileri otomatik. eşi çok şikayetçi 4 ileri olduğu için. Ben ilk kez 4 ileri otomatik araç kullanıcam. bu konuda biraz tedirginim açıkçası.

Çevrimdışı Üye

• *
« Yanıtla #3 : Ocak 30, 2010, 21:33:12 »
Kafama takılan bir başka soru var. bunu bana söyleyen bir LPG montaj firması. Toyotanın bazı benzinli modellerine, VW nin FSI veTSI modellerine LPG takamıyoruz dediler. FSI ve TSI yı anlarım ama Toyotanın bazı benzinli modellerine takamıyoruz demelerini anlayamadım. Böyle bir şey var mı acaba arkadaşlar? Adam bana dediki; Motor numarası d4 ile başlayan benzinli motorlara LPG takamıyoruz dedi ?????

Çevrimdışı Üye

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: AB+
  • 18 kere teşekkür etti
  • 113 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 31, 2010, 01:32:53 »
Sanırsam 2001 2002 model avensis marka modellerde D4 benzinli motor var.Bunlara lpg montajı olmuyor.Ama toyotanın diger modellerine vvt i dual vvt i hattayeni aveniste kullanılan valvematic de bile kullanılıyor
2006 1.6 VERSO ELEGANT

Çevrimdışı Üye

• *
« Yanıtla #5 : Ocak 31, 2010, 11:42:15 »
Arkadaşlar LPG sorununu çözdük gibi, şimdi yapılacak şey marka ve tabiki montaj yapacak firmanın seçimi. yalnız şu konuda pek yorum gelmiyor. Toyotanın 4 ileri olan otomatik vitesi ile ilgili yorum pek yok. kullanan arkadaşlar ne diyor, 4 ileri olması sıkıntı yaratıyor mu? Mesela 120 km nin üzerinde devir saati 4000- 5000 i buluyor mu?

Bir de bu 1.6 elegant modelindeki 4 ileri vites otomatik mi, tiptronik mi? yoksa her ikisi de opsiyonel olarak sunuluyor mu? ben uzun yıllardan sonra ilk kez Toyota kullanıcam, ondan dolayı bu soruları merak ediyorum.

Çevrimdışı Üye

• Hiperaktif Toyotacı
  • Free Life..., ;-))
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #6 : Ocak 31, 2010, 14:25:05 »
Tolga hocam yeni aracınız hayırlı olsun.
Bende 3 ileri otomatik corolla var (( Tüplü Zavoli ))
Şehir içi kullanım çok güzel ama biraz sabır istiyor tabi
Fazla yüklenirsen fazla yakıyor.
Sakin kullanımda düzden bir fark yok yakıt konusunda...
Toyota Corolla 1.3 Terra AT/AC
^^>> T.O.S.U.N.U.M <<^^

Çevrimdışı Üye

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '94
  • Kilometre: 317000
  • Kan Grubu: 0-
  • 10 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2010, 17:07:04 »
Arkadaşlar LPG sorununu çözdük gibi, şimdi yapılacak şey marka ve tabiki montaj yapacak firmanın seçimi. yalnız şu konuda pek yorum gelmiyor. Toyotanın 4 ileri olan otomatik vitesi ile ilgili yorum pek yok. kullanan arkadaşlar ne diyor, 4 ileri olması sıkıntı yaratıyor mu? Mesela 120 km nin üzerinde devir saati 4000- 5000 i buluyor mu?

Bir de bu 1.6 elegant modelindeki 4 ileri vites otomatik mi, tiptronik mi? yoksa her ikisi de opsiyonel olarak sunuluyor mu? ben uzun yıllardan sonra ilk kez Toyota kullanıcam, ondan dolayı bu soruları merak ediyorum.

120-130km.de de gittik.Ama hicbir zaman devir saatinin 3000'in uzerine ciktigini gormedim.Endiseniz buysa rahat olun. :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2010, 17:07:04 »