Gönderen Konu: hangi yakıt istasyonu?  (Okunma sayısı 15171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
Ynt: hangi yakıt istasyonu?
« Yanıtla #20 : Ocak 28, 2010, 20:28:42 »
mersinden istanbula gelirken denemiştim 1 buçuk depodan fazla gelmiştik daha fazla kilometre yapıyor ama 97 oktan kullanınca arabanın gidişi biraz daha değişiyor sanki :)
hesap iptal :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ocak 28, 2010, 20:28:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ocak 28, 2010, 20:30:05 »
len piste çıkıyorsun sanki :) oğlum hem daha pahalıya alıyorsun hem deaz km yapıyor :) bence getirisi götürdüğünden azdır, performans farkı ben hissetmiyorum bile çünkü :)
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #22 : Ocak 28, 2010, 22:22:35 »
:D yav ne bileyim gerçi son zamanlarda üniverste öğrenciliğine dönüş yapıp 95 kullanmaya başladım para durumları sıkışık bu aralar :D
hesap iptal :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2007 Auris 1.6 Elegant - 5 İleri Mekanik
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '07
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ocak 28, 2010, 22:50:23 »
Shell iclerinde en ciddi olani

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '16
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ocak 28, 2010, 23:01:20 »
Mazot için benim tavsiyem BP. Opet'i, Shell'i ve BP'yi karşılaştıracak olursam: Opet'te evet depoda 20-30 km farkedebiliyor ama araç hem gürültülü çalışıyor hem daha hantal. Shell'den aldığım mazot her defasında çok çabuk bitiyordu nedense :P BP'de ise araç hem sessiz hem de Shell'deki gibi atik ve Shell'e oranla daha fazla km yapılabiliyor ;)

Edit: Belki de bu durum tamamen psikolojik :D :wacko: :ıslık:  :hurra: :daghan: :dans2:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 43 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Mart 21, 2010, 12:35:04 »
  Arkadaşlar selam... Ben sizleri bir süredir takip ediyorum. Bugün itibari ile aranıza katıldım.
 Bazı eksik bilinenler var sanırım. Bildiğim kadarı ile kabaca;
 Akaryakıt Tüpraş'tan veya deniz kıyısında bulunan çeşitli firmalara ait dolum tesislerinden tankerlere doldurulur. Bu dolum işlemindede farklı tekniklerle (otomasyon veya elle katıklama gibi), daha tanker dolum tesisinden çıkmadan dağıtım şirketinin kendine özel katığı yakıta enjekte edilir. Tabi bu söylediğim kendi katığı olan markalar için geçerlidir. Burda katıklanan yakıt istasyonlara sevk edilir.
 Büyük akaryakıt firmalarının hepsinde, dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece, hangi istasyonuna giderseniz gidin aynı ürününü aynı kalitede alırsınız. Burada firmaların kalite kontrol sistemleri devreye girer. Bu kontrol işide tüm dağıtım şirketlerinin yapma zorunluluğu olan bir işdir. Tabi gene bu kontrolü ne kadar iyi yapacağı şirketin kalitesine bağlıdır.

2010 Auris 1.6 VVT-i Otomatik, VSC, Navi, Sunroof, Xenon, Isıtmalı Deri Koltuk...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corolla hb
    • nazmozkan@hotmail.com.tr
« Yanıtla #26 : Mart 21, 2010, 12:50:45 »
  Arkadaşlar selam... Ben sizleri bir süredir takip ediyorum. Bugün itibari ile aranıza katıldım.
 Bazı eksik bilinenler var sanırım. Bildiğim kadarı ile kabaca;
 Akaryakıt Tüpraş'tan veya deniz kıyısında bulunan çeşitli firmalara ait dolum tesislerinden tankerlere doldurulur. Bu dolum işlemindede farklı tekniklerle (otomasyon veya elle katıklama gibi), daha tanker dolum tesisinden çıkmadan dağıtım şirketinin kendine özel katığı yakıta enjekte edilir. Tabi bu söylediğim kendi katığı olan markalar için geçerlidir. Burda katıklanan yakıt istasyonlara sevk edilir.
 Büyük akaryakıt firmalarının hepsinde, dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece, hangi istasyonuna giderseniz gidin aynı ürününü aynı kalitede alırsınız. Burada firmaların kalite kontrol sistemleri devreye girer. Bu kontrol işide tüm dağıtım şirketlerinin yapma zorunluluğu olan bir işdir. Tabi gene bu kontrolü ne kadar iyi yapacağı şirketin kalitesine bağlıdır.

haklısınız genellikle bu bölgeyede körfezden dağıtım yapılıyor ama şirketlerin kendi katkılarını koyarak hareket ettikleride bir gerçek bence. ben gaz kullandığım için po yu tercih ediyorum ama benzinde opetten vazgeçmem. bir de yeni acılan istasyon görürsem hemen girerim çünkü kalitesi cok farklı oluyor eskilerine göre.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #27 : Mart 21, 2010, 17:02:26 »
otogaz'ı bir daha öldürseler aygazdan almam 92 tempraya bugun 60 lt aygaz otogaz aldım tık ses duymadıgım motor sankı dizel gibi şimdi :s litre fıyatı 2.90 bıde

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Eylül 12, 2012, 16:14:22 »
Aklıma bu konu geldi yeni başlık açmaktansa forumda bunu buldum ve hortlatıyım dedim :)
Bende sürekli Petrol ofisinden alıyorum.PO'nin bu denetimide güzel bence

http://www.poas.com.tr/Default.aspx?pg=88890

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • (Toyota Corolla 1996-Volkswagen Jetta 2008)
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '08
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Eylül 12, 2012, 20:19:34 »
Petrol ofisi hariç her yer :)
Volkswagen Jetta
2008 Primeline Man
102 Hp / 148 Nm
Derin Siyah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Eylül 12, 2012, 20:35:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #31 : Eylül 14, 2012, 23:08:57 »
İyi ki hortlatmışsın :D

Aracıma yeni lpg taktırdım nereden yakıt alsam diye düşünüp duruyorum. sakarya'da lpg ucuz artı çok daha ucuz satan yerlerde var misal; shell lpg 2,33 x lpg 2,20. bir iki defa ucuz gördüğüm yerden aldım araba sanki gitmiyo gibi geldi, belki psikolojiktir :) shellden alıyorum memnunum ama bugün bir hesap yaptım, yılda ortalama 30,000- 33,000 km yol yapıyorum aradaki 0,13 kuruş yılda 400 TL yapıyormuş :D iyi para...

şimdi kararsız kaldım ne yapsaaam ne yapsam...
2011 AT Auris - BRC Lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Eylül 14, 2012, 23:25:41 »
400 tl 1 yılda çok para gibi görünebilir ama birde dandik markanın zararı olma ihtimalide yüksek başkasına kullandırın aracı iki yakıtlada bakalım performans nasıl sizde madem piskolojik  :) Ayrıca hangi yakıt daha fazla km yaptırır onuda hesaplamak lazım gerçi gaz'a birşey karıştıramıyorlar ama
İyi ki hortlatmışsın :D

Aracıma yeni lpg taktırdım nereden yakıt alsam diye düşünüp duruyorum. sakarya'da lpg ucuz artı çok daha ucuz satan yerlerde var misal; shell lpg 2,33 x lpg 2,20. bir iki defa ucuz gördüğüm yerden aldım araba sanki gitmiyo gibi geldi, belki psikolojiktir :) shellden alıyorum memnunum ama bugün bir hesap yaptım, yılda ortalama 30,000- 33,000 km yol yapıyorum aradaki 0,13 kuruş yılda 400 TL yapıyormuş :D iyi para...

şimdi kararsız kaldım ne yapsaaam ne yapsam...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • power of honda
  • Model Yılı: '11
  • 26 kere teşekkür etti
  • 121 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Eylül 15, 2012, 00:11:18 »
kafanız rahatsa boşverin 400 tl yi :)
Can yakıpta kalp kırma ey insanoğlu,seninde gülbenzin solacak birgün...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #34 : Eylül 17, 2012, 21:10:07 »
benzinde shell dizelde opet kesinlikle 8-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • Araç: Avensis
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Eylül 17, 2012, 21:30:09 »
Opet, Petrol Ofisi, Shell .. LPG de hepsini denedim. Sonra Hürgaz ve Jetpet denedim. Ne performansta ne de km bazında bir fark göremedim. Bu sebeple 2,18 den Jetpetten (İpragaz) almaya devam ediyorum. Belki de ben farkı  hissedemiyorum kimbilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #36 : Eylül 20, 2012, 13:16:27 »
şimdilik shelle devam lpgyi taktırdıktan sonra performans düşüklüğünden dolayı oluşan pişmanlığımda kalmadı. çünkü artık performans farkını hissetmiyorum.
2011 AT Auris - BRC Lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 64500
  • Model Yılı: '12
  • 3 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Eylül 20, 2012, 13:36:37 »
bu firmaların hepsi yakıtı aynı dağıtım merkezinden almıyor mu? ben yakıt alırken firmadan çok temizliğine dikkat ettiğim istasyonu kullanıyorum..kimi yer depolarını iyi temizlemez,kimiside dikkatli ve titiz davranır..aracım benzinli ve opet kullanıyorum,ama dizel olsaydı shell den alırdım..
Edepli edebinden susar. Edepsiz, "ben susturdum" zanneder.
Mevlâna Celâleddin-i Rûmî
Peugeot 406 2.0 BVA (1998) 2009-2012
Toyota Auris  1.33  2012-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TODAY TOMORROW TOYOTA
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '95
  • 10 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Eylül 20, 2012, 13:56:52 »
benzini shell den lpg yi öncelik ipragaz sonra shell den alıyorum gayet memnunum
1995  Corolla  1.6 16v  114 hp  xei  a/c  zavoli sıralı lpg    ~ N A M-I   D İ Ğ E R   E F S A N E ~

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '11
  • 69 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Kasım 23, 2016, 17:32:36 »
Hali hazırda benzin litresi 4.94 olmuşken yeniden dirilteyim başlığı.

Benzin önce PO sonra Shell.