Gönderen Konu: 2007 Model Corolla'mda Neden Motor Kaput Keçesi Yok?  (Okunma sayısı 10923 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 37 dep dep
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
2007 toyota corolla ön kaput altında koroyucu yok olurmu abi ya yakıstımı toyotaya nerden temin edebilirim ne kadar

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
Ynt: yakışmadı
« Yanıtla #1 : Ocak 21, 2010, 00:14:25 »
Ne önemi var onun ne işe yarıyor..Ses yalıtımı için.Bende varda ne oluyor.Şekli değişti motor sıcaklıgından..Orada yoksa başka yerde yalıtım vardır.Alırken orda o parca yok diye almasaydınız.Görmedinizmi onu merak ediyorum.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #2 : Ocak 21, 2010, 01:29:22 »
Olsa nolur olmasa nolur son derece dandik birşey köpek parçalamış gibi oldu kendi kendine,gözünü seviyim almanların 96 vectranınkinde yıpranma bile yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No Stock+
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 21, 2010, 01:35:48 »
Yıpranmayı geçtim en azından sıcak soğuktan şekli değişmiyor.Bunun ilk sene ağzı burnu yamuldu. :huh:
2005 Corolla 1.6 (2005 - 2018)
2013 Avensis 1.6 (2018 -         )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Yan cehennem yan, geliyorum yan yan..
  • 43 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 21, 2010, 01:37:14 »
Yağmur yağarken ön taraftan deli gibi buhar çıkması gayet ilginç oluyor kaput halısı olmadığı için :D Doğanlarda bile var
2012 Auris - Beyaz- 06UZ 400- 1.4 D-4D- Dizel Comfort Plus
2013 Avensis - Füme - 06UZ 789 - 1.6 - Benzinli Elegant Ex.
2016 Auris - Açık Mavi  - 06 MBM 96 - 1.6 Benzinli Premium
2015 VW Passat Variant - Mavi - 06UZ 776 - 1.6 TDİ Comfortline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #5 : Ocak 21, 2010, 01:40:18 »
kaput halısı benim aracımda mevcut(e12 corolla)yagmurda yogun trafikte deli gibi buhar çıkıyor başka arabalara bakıyorum yok allahtan başka bir corolla görüyorumda içim rahat ediyor,ilk farkettigimde araba yanıyor diye tırsmıştım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Yan cehennem yan, geliyorum yan yan..
  • 43 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 21, 2010, 01:55:34 »
kaput halısı benim aracımda mevcut(e12 corolla)yagmurda yogun trafikte deli gibi buhar çıkıyor başka arabalara bakıyorum yok allahtan başka bir corolla görüyorumda içim rahat ediyor,ilk farkettigimde araba yanıyor diye tırsmıştım

:D :D :D en kötüsü doğanı olan bir arkadaşının senin arabana binmesi oluyor.. O kadar çok dalga geçti ki anlatamam
2012 Auris - Beyaz- 06UZ 400- 1.4 D-4D- Dizel Comfort Plus
2013 Avensis - Füme - 06UZ 789 - 1.6 - Benzinli Elegant Ex.
2016 Auris - Açık Mavi  - 06 MBM 96 - 1.6 Benzinli Premium
2015 VW Passat Variant - Mavi - 06UZ 776 - 1.6 TDİ Comfortline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 500
  • Model Yılı: '19
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: 2007 Model Corolla'mda Neden Motor Kaput Keçesi Yok?
« Yanıtla #7 : Ocak 22, 2010, 15:06:46 »
aslında koruma keçesinin çok faydasının olduğuna inanıyorum. Çünkü arabayı kullandıkça motor ısındığı için zamanla kaputtaki boyaya zarar veriyor ve boya çabuk yıpranıyor çok örnekleride var. bundan dolayı çok önemli olduğunu düşünüyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 22, 2010, 15:14:37 »
yeni araç alacağım hakkında yardımlarınıza ihityaç duymaktayım ve ilk defa toyota marka bir araç almak istemekteyim ve renault megane kullanıcısıyım eski kasa 2003 model aracımı değiştirmek istiyorum 1. şık opel astra 2004 model araç var 2. şık 2005 model megane var yeni model 3. şık ise 2007 model toyota corolla var ve ben toyota almak istiyorum sadece çekindiğim taraf ise aracın jantları 17 inc ve yokohoma 215 45 17 lastik s drive lastik ve etabeta 5 kol jant var bu araç bu lastiklerden dolayı çok yakarmı sizce hangi aracı tercih etmeyiliyim toyota 65,000 km de diğerleri daha yüksek yardımcı olan arakdaşlara teşekkürl

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 22, 2010, 15:20:48 »
Ne önemi var onun ne işe yarıyor..Ses yalıtımı için.Bende varda ne oluyor.Şekli değişti motor sıcaklıgından..Orada yoksa başka yerde yalıtım vardır.Alırken orda o parca yok diye almasaydınız.Görmedinizmi onu merak ediyorum.

Olsa nolur olmasa nolur son derece dandik birşey köpek parçalamış gibi oldu kendi kendine,gözünü seviyim almanların 96 vectranınkinde yıpranma bile yok

Yıpranmayı geçtim en azından sıcak soğuktan şekli değişmiyor.Bunun ilk sene ağzı burnu yamuldu. :huh:

arkadaşlar sizin araçlarmı dandik yoksa benim arabadamı bi dandiklik var anlıyamadım, şu torpido seslerinden bende hiç yok mesela, kaput yalıtımı için kullanılan malzemede ilk günkü gibi şıkır şıkır vede gıcır gıcır duruyor ? hafta sonu vaktim olursa bir foto çekip ekliycem foruma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ocak 22, 2010, 15:24:27 »
yeni araç alacağım hakkında yardımlarınıza ihityaç duymaktayım ve ilk defa toyota marka bir araç almak istemekteyim ve renault megane kullanıcısıyım eski kasa 2003 model aracımı değiştirmek istiyorum 1. şık opel astra 2004 model araç var 2. şık 2005 model megane var yeni model 3. şık ise 2007 model toyota corolla var ve ben toyota almak istiyorum sadece çekindiğim taraf ise aracın jantları 17 inc ve yokohoma 215 45 17 lastik s drive lastik ve etabeta 5 kol jant var bu araç bu lastiklerden dolayı çok yakarmı sizce hangi aracı tercih etmeyiliyim toyota 65,000 km de diğerleri daha yüksek yardımcı olan arakdaşlara teşekkürl

benim avatarımdaki aracı görüyormusunuz ? benim aracında jantları 17 inç ve 215/35/17 lastik kullanıyorum şehir içi 6.9 şehir dışı 5,7 ila 6,3 LT arasında yakıt tüketiyorum sizce bu çokmu ? bence değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 500
  • Model Yılı: '19
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 22, 2010, 15:26:26 »
mehmet bey şahsi görüşüm toyotada karar kılmanız uzun uzadıya anlatmayayım ama kesinlikle corolla. baksettiğiniz lastik ölçüsü corollada orjinalinde yok ancak yakıt sarfiyatanı etkisi olmakla birlikte  fazla olacağını zannetmem selamalr diğer araçları hiç düşünmeyin bile corollanın km si daha azmış hatta .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 22, 2010, 15:29:41 »
torpidoyu ıvır-zıvır ile doldurmadığım sürece ses yapmıyor,yani plastik sesi gibi esneme sesi de yok...

şu motor kaputunun altındaki keçede bir yıprana yok,sadece kirli :) sağlamlığı hala aynı gibi hatta köşesindeki etiket bile duruyor... bu durumda modele göre bu keçenin değişiklik gösterdiği düşünülebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 22, 2010, 15:34:44 »
vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim

mehmet bey şahsi görüşüm toyotada karar kılmanız uzun uzadıya anlatmayayım ama kesinlikle corolla. baksettiğiniz lastik ölçüsü corollada orjinalinde yok ancak yakıt sarfiyatanı etksi olmakla birlikte  fazla olacağını zannetmem selamalr diğer arçları hiç düşünmeyin bile corollanın daha azmış hatta .

benim avatarımdaki aracı görüyormusunuz ? benim aracında jantları 17 inç ve 215/35/17 lastik kullanıyorum şehir içi 6.9 şehir dışı 5,7 ila 6,3 LT arasında yakıt tüketiyorum sizce bu çokmu ? bence değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • BÜYÜK İZMİR BULUŞMASI :)
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 22, 2010, 16:10:13 »
Çok işe yaradığına inanıyorum.Bir önceki aracımda yoktu ve yağmurlu havarda konvoy halindeyken insan resmen utanıyor :) Buhardan önümü göremediğim anlar oluyordu.
Toyotamda bu sorun yok malzeme sağlamlık olarakta gayet iyi durumda.

Murat bey aklınıza kurt düşürmek istemem ama muadillerinde varsa aracı ikinci el aldıysanız kaput değişmiş olabilir ve bu parçada osırada takılmamış olabilir.
2002 corolla H/B 1,6 terra   iZMİR / Balçova

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 22, 2010, 16:31:57 »
Bence cok onemli bir sey degil bu kaput yalitimi. Motoru-sanzumani duzgun yapmaya devam etsinler de kaput yalitimi yapmasinlar. Bir arkadas Opel'den bahsetmis.Opel once urettigi arabalari yuruten motorlari ve sanzumanlari dayanikli hale getirsin, kaputa cilaya boyaya birinci derece oncelik verecegine :P
Bu arada Belcika'daki Opel fabrikasi da kapaniyormus...
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ocak 22, 2010, 16:41:10 »
Ahmet abim :D sen hala TR demisn , geriye döndüysen sana bi işim düştü ordan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 22, 2010, 16:45:02 »
Iki gundur buradayim, ayin 20'sinde yola ciktim Mesut :) Izmit'ten sabah 6'da hareket, eve varis Turkiye saati ile 03:30 gibi (21 Aralik).Uyku saatlerini sasirdim yine. :D

Hayirdir Mesut? Ne lazim? Yapabilecegim bir sey ise tabii ki yardimci olmaya calisirim. :)
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 37 dep dep
« Yanıtla #18 : Ocak 29, 2010, 22:26:00 »
valla kardeş 3 hafta oldu ben de 2007 Toyota corolla aldım, araç mükemmel, sürüş zevki 10 numara ama yakıtta söyledikleri gibi cimri değil, km.de 380 TL. yaktı. Hemen BRC LPG taktırdım. sonuç ne olacak bekliyorum, güle güle bin kardeşim belasız kazasız inş. dert etme