Gönderen Konu: İstanbul'da özel toyota servisi arıyorum...  (Okunma sayısı 16897 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • COROLLA TERRA 1.6 A/T 2006
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 18 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
İstanbul'da özel toyota servisi arıyorum...
« : Ocak 20, 2010, 13:22:46 »
Arkadaşlar merhaba... Aracımın 40bin bakımı geldi ve servisi aradım 580tl ekstra bir şey çıkarsa hariç bir rakam söylediler... Acaba istanbulda daha uygun yaptırabileceğim daha önceden gitmiş olanınınız varsa yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
2006 corolla terra A/T "SAÇ TAVINI BULUR HAMUR BİTER, EV DÜZENİNİ BULUR ÖMÜR BİTER"

Toyota Club Türkiye

İstanbul'da özel toyota servisi arıyorum...
« : Ocak 20, 2010, 13:22:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '08
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
Ynt: İstanbul'da özel toyota servisi arıyorum...
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2010, 13:25:54 »
fiyatlar aşağı yukarı servislerde aynı, tabii işin ehli ve profosyonel olmak bu anlamda daha önemli... hangi yakada oturuyorsunuz(semt olarak)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 20, 2010, 13:29:14 »
fiyatlar aşağı yukarı servislerde aynı, tabii işin ehli ve profosyonel olmak bu anlamda daha önemli... hangi yakada oturuyorsunuz(semt olarak)
avrupa yakası (halkalı)
2006 corolla terra A/T "SAÇ TAVINI BULUR HAMUR BİTER, EV DÜZENİNİ BULUR ÖMÜR BİTER"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2010, 14:29:16 »
avrupa yakası (halkalı)

biraz daha mecidiyeköy tarafı olsa toyota gedizler diyebilirimdim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 20, 2010, 14:46:16 »
40 bin bakımına 580 tl dediler.Peki bu fiyata balata değişimi dahilmi..
Yağ,Yağ filtresi,Polen,Hava,buji Fren hidroliği değişiyor sadece..Eğer balata yoksa gerçekten bu fiyat çok abartı..
Sİz ozaman bakım diye gitmeyin servise.Çünkü her bakımın belli fiyatı var.Diyelim ki 40 bin 100 ise 50 bin 80 yada 100 bin bakımı 150..Hİçbirsey yapılmadan bu bakım ücreti faturaya yansıyor.Ben en son yetkili servise yağını ve bujilerini değiştirttiğimde 220 tl verdim..Bakım falan demedim..Bunun üzerine 40 tl hava 60 tl polen fren hidroligide 20 olsun 120 tl ekleyin en fazla 340 350 civarı olması lazım.580 e balatalar dahil değilse fiyat çok yüksek.Balatalar  içinde ise normal denilebilir..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2010, 22:29:00 »
40 bin bakımına 580 tl dediler.Peki bu fiyata balata değişimi dahilmi..
Yağ,Yağ filtresi,Polen,Hava,buji Fren hidroliği değişiyor sadece..Eğer balata yoksa gerçekten bu fiyat çok abartı..
Sİz ozaman bakım diye gitmeyin servise.Çünkü her bakımın belli fiyatı var.Diyelim ki 40 bin 100 ise 50 bin 80 yada 100 bin bakımı 150..Hİçbirsey yapılmadan bu bakım ücreti faturaya yansıyor.Ben en son yetkili servise yağını ve bujilerini değiştirttiğimde 220 tl verdim..Bakım falan demedim..Bunun üzerine 40 tl hava 60 tl polen fren hidroligide 20 olsun 120 tl ekleyin en fazla 340 350 civarı olması lazım.580 e balatalar dahil değilse fiyat çok yüksek.Balatalar  içinde ise normal denilebilir..
Bu fiyata balatlar hariç... Neyse ben işimi halleddim ve servise gitmedim nasılmı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2010, 22:39:02 »
www.toyotronic.com mithat usta sağolsun; aracımın 40bin bakımını yaptı gözümün önünde-- tüm filtreler orjinal olarak değişti, mobil1 10w-40 yağ, fren hidroliği, bujiler değişti, polen filtresi temizlendi, aracın lastik dişleri kontrol edildi, fren balataları konrol edildi, emniyet kemerleri kontrol edildi, bi kaç ufak rötüş boya, motor temizliği, su,antrifiz kontrol-tamamlama,boğaz kelebiği temizliği, akü kontrolü ve en sonunda araca bilgisayarı takıp yol testi yapıldı.....Çok memnun kaldım geç tanıdım ama olsun ve bi de aracın altındaki tüm somunlar kontroledildi ve boşlukları alındı...Arkadaşlar servisin verdiği fiyatın 3/1 maloldu... Tüm forum üyelerine tavsiye ederim... Kesinlikle reklam amaçlı yazmıyorum saygılar sunarım "to-yo to-yo-ta" :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2010, 22:52:12 »
Arkadaşlar servisin verdiği fiyatın 3/1 maloldu...

Mithat ustaya gidenlerden bir ricam olacak. Araçlarının onarım esnasında resimlerini çekiversin. Takılan parçaların ve ambalajlarının da resmini çekiversin.
 Orijinal parça takıp da nasıl oluyor da servis 1/3 fiyatına mal ediyor anlamadım. Orijinal parçayı yalnızca servis satıyor. Fiyatı dışarıdan alan ustaya da aynı, servise bakıma gelen müşteriye de. En iyi ihtimalle parçaya kar koymuyorsa usta aldığı paraya satar müşterisine.
 E peki servis işçilik fiyatını bakım fiyatının 2/3 oranı kadardan daha mı fazla alıyor?
 Çokca methini duydum Mithat Usta'nın. Çamur atmak doğru olmaz ama benim mantığıma sığmıyor nasıl oluyor da orijinal parça kullandığı halde servisin 1/3 oranı fiyata mal edebiliyor???
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2010, 23:58:01 »
Mithat ustaya gidenlerden bir ricam olacak. Araçlarının onarım esnasında resimlerini çekiversin. Takılan parçaların ve ambalajlarının da resmini çekiversin.
 Orijinal parça takıp da nasıl oluyor da servis 1/3 fiyatına mal ediyor anlamadım. Orijinal parçayı yalnızca servis satıyor. Fiyatı dışarıdan alan ustaya da aynı, servise bakıma gelen müşteriye de. En iyi ihtimalle parçaya kar koymuyorsa usta aldığı paraya satar müşterisine.
 E peki servis işçilik fiyatını bakım fiyatının 2/3 oranı kadardan daha mı fazla alıyor?
 Çokca methini duydum Mithat Usta'nın. Çamur atmak doğru olmaz ama benim mantığıma sığmıyor nasıl oluyor da orijinal parça kullandığı halde servisin 1/3 oranı fiyata mal edebiliyor???
gözümle gördüklerimi anlattım sadece:) faturasıda yanımda ayrıca....Ben bira pimpirikli olduğum için aracı alırken +2 Extra garanti yaptırmıştım ve garanti süresinin bitmesine daha 1,5 sene var....Sadece çay içmeye gidebilir ve kendinizde görebilirsiniz teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #9 : Ocak 21, 2010, 00:04:15 »
Genelde toyota servisleri diğer firmalara göre ucuz oluyor, ama Ergün beyin dediği gibi özel servisler nasıl üçte bire mal oluyor öğrenmek lazım.  
--dünya dönüyor--

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 21, 2010, 00:09:58 »
Genelde toyota servisleri diğer firmalara göre ucuz oluyor, ama Ergün beyin dediği gibi özel servisler nasıl üçte bire mal oluyor öğrenmek lazım. 
Aslında bende sizin gibi düşünmüştüm ama emin olun aracın her şeyini kontrol ettiler, servisteki gibi 200ml cam suyu koyup faturaya yansıtmıyorlar ve işçilik olarak 50tl aldılar geri kalanı kullanılan malzemeler diyebilirim. Bence bi uğrayın çayını için oradaki toyotaları görün, land cruzer bile vardı dostlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #11 : Ocak 21, 2010, 00:18:50 »
Hemen yanındaki özmerter otomative golf araç getirmiştim. VW'de değil 1/3, 1/6 bile farkedebiliyor.
--dünya dönüyor--

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 21, 2010, 00:19:35 »
Şöyle bir hesap yapalım;

motor yağı 40 lira desek
bujiler 15 lira desek
yağ filtresi 15 lira
hava filtresi 35 lira
polen değişmemiş,temizlenmiş
kelebek temizliği 15 lira desek
fren yağı fiyatını da 10 lira desek

Toplam: 130 lira

İşçilik de 60-70 lira alınmışsa fiyat normal bence,servis fiyatına göre süper tabi.Bakımınız hayırlı olsun
''Düşmanlarımız önce subayları öldürür''

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 21, 2010, 00:25:58 »
Bence istanbul/avp. yakasındaysanız uğrayın derim, amaç kesinlikle reklam değildir arkadaşlar sonuçta bende bu gün tanıştım! forumun amacıda tecrübeleri paylaşmak bi noktada, bende bunu yapıyorum bir katkımız olursa ne ala.... Saygılar sunarım herkese iyi geceler:=)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 21, 2010, 00:28:31 »
Serviste ne mi yapıyolar orası meçhul..Hİç bisey yapılmadan servise girdiginizde alınan bakım fiyatları değişkenlik gösteriyor.Mesela önceki bakımlarda 10 bin bakımı 58 20 bin 64 tl 30 bin 49 tl ama bu nlar2005 2006 yılına ait ücretler.Gecen 60 bin bakımı 77 tl ydi.Hiç bisey yapılmasa 77 tl alınacak.Gönül rahatlıgıyla kafanız rahat olarak serviste işlem yaptırıyorsunuz.Ama şahsi görüsüm fiyatları daha makul yapsalar daha çok müşteri gelecek.
Benim tamponum uzun yola gittigim için taş izleri falan bayagı fazla.Tampon boyamaya servis sök tak 350 tl ye yaparız diyor.Dısarda auto king 150 tl sök tak içinde 1 yılda boya ve işçilik garantisi veriyor..Siz olsanız napardınız.Zorla kazanıyoruz harcarkende savurarak harcamak zor geliyor.Canımızı tasıyor  araçlarımız ama en iyi ustalarda servislerde değil.Dışarda iyi bir ustam olsa hiç düşünmeden oraya giderim..
Benim aracımın gögüs lambasını değiştirirken çizikler içinde bırakmışlar ne diyeyim tek parça gögüsü çizmeyi nasıl becermişler anlamak mümkün değil.
40 bin bakımının serviste en iyi rakamlarla balata değişmeden 350 tl ye rahat halledersiniz.İşçilik ücretleri fazla serviste yoksa parçalar çok fazla tutmuyor..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 21, 2010, 00:29:54 »
Şöyle bir hesap yapalım;

motor yağı 4,2lt 63 lira desek_______
bujiler 26 lira desek
yağ filtresi 16 lira
hava filtresi 24 lira
fren hidroliği 18 lira desek
karter t.contası 2 lira
molikot gres  5 lira
gaz kelebeği temizliği 15 lira
lastik, fren balata,emniyet kemerleri kontolü

İşçilik de 50 lira
Hepsi bu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 18 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 21, 2010, 00:31:31 »
Şöyle bir hesap yapalım;

motor yağı 40 lira desek
bujiler 15 lira desek
yağ filtresi 15 lira
hava filtresi 35 lira
fren yağı fiyatını da 10 lira desek

Toplam: 130 lira

İşçilik de 60-70 lira alınmışsa fiyat normal bence,servis fiyatına göre süper tabi.Bakımınız hayırlı olsun
Hesap aynen Şöyle:)

bujiler 26 lira desek
yağ filtresi 16 lira
hava filtresi 24 lira
karter t.contası 2 lira
molikot gres  5 lira

İşçilik de 50 lira
Hepsi bu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 21, 2010, 08:27:19 »

Hesap aynen Şöyle:)

bujiler 26 lira desek
yağ filtresi 16 lira
hava filtresi 24 lira
karter t.contası 2 lira
molikot gres  5 lira

İşçilik de 50 lira
Hepsi bu
Peki ben anlamadığım tek olay şu;
 Nasıl oluyor da serviste 31 TL'ye satılan bujiyi 26 lira, serviste 35 lira olan hava filtresini 24 liraya satıyor ustamız. Zararına mı satıyor halka hizmet olsun diye.
 Bakın beyler kendimizi kandırmayalım orijinal parça diye. Yedek Parça fiyatlarından hiç kar koymasa aldığı paraya satması gerek. En fazla işçiliği istediği kadar düşük tutar, motor yağını ucuza alıp ucuza satar. Ama bu da servisle 1/3 fiyat farkına müsade etmez... Ben orijinal parça kullanılarak bu kadar bariz fark oluşacağına inanmıyorum...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ocak 21, 2010, 09:30:09 »
  Peki ben anlamadığım tek olay şu;
 Nasıl oluyor da serviste 31 TL'ye satılan bujiyi 26 lira, serviste 35 lira olan hava filtresini 24 liraya satıyor ustamız. Zararına mı satıyor halka hizmet olsun diye.
 Bakın beyler kendimizi kandırmayalım orijinal parça diye. Yedek Parça fiyatlarından hiç kar koymasa aldığı paraya satması gerek. En fazla işçiliği istediği kadar düşük tutar, motor yağını ucuza alıp ucuza satar. Ama bu da servisle 1/3 fiyat farkına müsade etmez... Ben orijinal parça kullanılarak bu kadar bariz fark oluşacağına inanmıyorum...

+1

bende bu anlamda orjinal olmadığını açıkca söyleyebilirim, "muadil" denilen bir kavram vardır ve dolayısıyla bunları araca takmıştır. baktığınız zaman yan sanayinin diğer ismi olarak kullanılmaktadır ve piyasada farklı kalitelerde çok yan sanayi ürünü vardır,belki bunun çin malını değilde taıwan-kore vs. kaliteli olanını kullanmaya çalışıyordur...

Ama şahsi görüsüm fiyatları daha makul yapsalar daha çok müşteri gelecek.

Canımızı tasıyor  araçlarımız ama en iyi ustalarda servislerde değil.Dışarda iyi bir ustam olsa hiç düşünmeden oraya giderim..

fiyatlar konusunda hem fikiriz ve dışarda da iyi ustalar mevcuttur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #19 : Ocak 21, 2010, 12:05:04 »
Mithat ustaya ben de gidiyorum. İstediğim orjinal parçayı birlikte toyota plaza'dan gidip alabiliyoruz. İster kendiniz ödüyorsunuz plaza'da isterseniz o alıp sizin faturanıza ekliyor. Sürekli zeytinburnu derindere'den aldıkları için ufak bir indirimleri bile var (sanırım %5). İşçilik için her yaptıkları işleme ayrı ücret almıyorlar. Toplamda 50-60 tl yuvarlak bir rakam alıyorlar. Bazı parçalar için kaliteli muadil parça öneriyor. Ben ön fren balatalarını serviste değiştirdim, dünya paraya. Bende bir sorun yok ama birçok arkadaşta serviste değişen frenlerin ses yaptığını duydum. Sonra arka fren diskleri ile balataları mithat ustada değiştirdim. Bana en uygun markayı önerdi ve taktı. Çok memnunum.
Asıl önemli kısım, "Özel servislerin parça garantisi olmaz" diyenlere: Fren disklerinin göbeği pas yaptı, mekanik olarak bir problem yok ama görüntü olarak hoş değil. Mithat ustayı aradım, yenisini sipariş etti firmadan. Bu hafta sonu yenilerini takacak ücretsiz. Üstelik neredeyse 5 ay oldu takalı.
2006 Corolla HB Terra D-4D MMT