Gönderen Konu: Yeni Avensis 1.6 Şehir içi yakıt harcaması ve performansı  (Okunma sayısı 6232 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
Arkadaşlar Merhaba,
Ben Yeni Avensis 1.6 almak istiyorum, bu aracın İstanbul şehir  içi yakıt harcamasını merak ediyorum. Araç tanıtım broşürlerinde yakıt tüketiminin yeni Corolla dan daha az olduğu görünse de, Toyota Yetkili satıcısı yeni Avensis'in yeni Corolla' dan daha fazla yaktığını söyledi, acaba yeni Avensis 1.6 sahibi olup, kullanan arkadaş var mı, bir de 132 beygir bu araç için (1405 kg) yeterli oluyormu .Deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Avensis 1.6 Şehir içi yakıt harcaması ve performansı
« Yanıtla #1 : Şubat 12, 2010, 19:53:06 »
bende 1.6 modeli var 2005 model lpg li şehirler arası 11 ile 12 kuruş civarı yakıyor
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '07
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 12, 2010, 20:00:40 »
Seçkin bey, sedat abimiz yeni avensislerden bahsediyor, bilmiyorum farkında mısın?  ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 12, 2010, 20:04:30 »
farkındayım fazla bi farkı olmaz en fazla 2 weya 3 kurus farkeder benzinli haline göre yani 22-23 diye tahmin ediyorum
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 75000
  • Model Yılı: '09
« Yanıtla #4 : Mart 10, 2010, 01:02:35 »
Sedat Bey konunuzun üzerinden biraz geçmiş ama ben ve amcam yeni kasa avensis kullanmaktayız. Balıkesir de kullanıyoruz.Fazla trafiği olmayan bir şehir amcam normal sürüş kullanıyor ortalaması 9,0 lt/ 100km 'den aşağıda görmedim Aracı 14bin kmde. Ben biraz daha spor kullanıyorum üniversite kampüsüne gidiyorum ortalama 20km uzaklıkta spor kullanımımda 9,3 lt /100km normal sürüş diye tabir edebileceğim ortalama 90km hız 4. ve 6. vitesler arası 8,2 lt /100km  min gördüm. aracım 6500 km civarı.. Benim için lüks olmaya başladı 25 30 tl yakıtla 2 gün zor gidip gelebiliyorum git gel 40km günlük.. ve aldığımdan beri aracım problemler cıkardı Abs beyni değişti.. ki kazaya sebebiyet veriyordu.. daha bir kac kusuru var.. dilerseniz onlarıda anlatabilirm..Yakıtı yüzünden aracımı değiştirmeyi de düşüyorum..Böyle bi araca lpg taktırma taraftarı değilim acıkcası..Lakin performansı gayet iyi şehirler arası yolda bir kac hız denemesindede bulundum 132 ps hissediyorsunuz..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • __DEVLET BABADA MÜHENDİZZ TOYOTACI__
« Yanıtla #5 : Mart 10, 2010, 03:13:05 »
Arkadaşlar yakıt tüketimine yardımcı olmuş.Bende diğer kısmını bildiğim kadarıyla söyliyeyim.Bence kilosuna göre 1.6 avensis için az.Bendeki corolla otomatik olmasına rağmen (arkadaşlarla denedik) 1.6 avensise toz yutturdum diyebilirim.Ben avensis gibi bir araç olacak olsan 2.0 derim
1.6 az geliyor bu araca
a_m_k        2009 model, siyah, benzinli, COMFORT  1.6 motor, M/M ve tabiki COROLLA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 01, 2011, 23:34:15 »
2011 model 1.6 avensisimi beylikdüzü-balmumcu arasında kullanıyorum. 6,5 - 6,8 lt/100 km. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Kiþisel Sitem
« Yanıtla #7 : Ocak 24, 2011, 06:30:00 »
Yakıt olayı şehire, trafiğe kişiye göre v.s v.s değişir. Ama tahmin ediyorumki Yeni Avensis sakin kullanımda şehir içi 8 lt harcar. Ve bu araç için süper bir tüketim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2009 avensis 1.6 valvematic elegant m/t
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '09
  • 5 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 24, 2011, 08:08:42 »
Dediğiniz doğru yoğun sayılabilecek çok abartı olmayan tarfikte benim ortalamam 8.1 şu anda  ama arada gazlıyorum  :P

uzun yolda 5.5 a kadar indirdim ama çok zor oluyor dikkat etmek gazı iyi ayarlamak gerek :) ben genelde şehir dışı 5.7' litre ortalamaya  90-100km civarında ulaşıyorum :)

otomotik corollanın yeni avensisi geçmesine imkan yok bu arada :) avensisi kullananın şoförlüğünden biraz şüphe ederim ;)

Verilerde 0-100kmde aralarında 1.5 saniye fark var hem otomatik 4 ileri avensiste 6 ileri var  ;)

fabrika verileride ortada; 
http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/corolla/specs.aspx
http://www.toyota.com.tr/cars/new_cars/avensis/fullspecs.aspx
AvensiStyle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • avensis 2.0 + Astra 1.4 T
  • Model Yılı: -
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 24, 2011, 09:46:47 »
katılıyorum otomatık corollanın avensısı gecmsı zor  dedıgınız gıbı soforde iş yokmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 24, 2011, 15:35:36 »
1.6 bu araca ez gelir demek yanlış olur bence...
corolla kadar seri ve atak olmayacaktır tabi ama çok belirgin bir fark olacağını sanmıyorum, kg olarak çok fark yok çünkü aralarında...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Kiþisel Sitem
« Yanıtla #11 : Ocak 25, 2011, 22:40:59 »
Aracın farklı bir yapısı var.  Düşük devirde tepkileri geç veriyor gibi hissettirsede biraz performans için gaza dokunmanız gerekiyor.
Bu kg' da bir aracın düşük yakıt tüketimide buradan kaynaklanıyor bence.