Gönderen Konu: Avensis 2.0 D4 LPG, the finish!!!  (Okunma sayısı 116509 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis 2.0 D4 LPG, the finish!!!
« Yanıtla #20 : Ocak 14, 2010, 22:47:19 »
evet fazla konuşmamak lazım, uyanmasın kimse
ileriye dönük hedeflerim var, 2,0 avensis executive gibi mesela,
az daha beklersem kavuşurum sanırım,
şimdi bile fiyatı 1,6 comforttan 4-5 bin daha ucuz :lol:

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Ocak 14, 2010, 22:47:19 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • HAYAT BIR UYKUDUR, OLUNCE UYANIR INSAN; SEN ERKEN
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #21 : Ocak 17, 2010, 22:56:53 »
5-6 yıllık bir araç düşünüldüğünde, 1,6 bir araçla 2,0 bir aracın yıllık yakıt dahil tüm masraflarını toplarsak 1,6 araca binmezsiniz. Tabi en az yılda 10.000 km yapıyorsanız.
2,0 bir aracın motor hacmi 1,6 olandan sadece %20 büyüktür. Ancak yakıtı 100 km'de max 1 lt daha fazladır. 1,6 sahipleri 2,0 motorlu araç görünce korkarlar, bu nasıl benzin yakıyor diye:)) ama 2,0 carina ile 1,6 corollanın şehir içi yakıt tüketimi max 1 lt farklıdır. biri 9 lt yakar diğeri 10 lt.  Araç yüklü ise bu durum tersine döner 2,0 daha az yakar, şehir dışında da durum eşitlenir.

hasan kardeşim sana canı yürekten katılıyorum.
Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür... Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür... Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür... Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür... Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür... Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüş...ür... Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Yan cehennem yan, geliyorum yan yan..
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: -
  • 43 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ocak 17, 2010, 23:00:34 »
1.4 tdci fiesta almak lazım bu devirde
2012 Auris - Beyaz- 06UZ 400- 1.4 D-4D- Dizel Comfort Plus
2013 Avensis - Füme - 06UZ 789 - 1.6 - Benzinli Elegant Ex.
2016 Auris - Açık Mavi  - 06 MBM 96 - 1.6 Benzinli Premium
2015 VW Passat Variant - Mavi - 06UZ 776 - 1.6 TDİ Comfortline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Carina
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ocak 18, 2010, 20:52:59 »
sıfır alacaksan mantıklı tabi, ama ikinci el alacaksan riskli, dizelin bakımları biraz ağır sanırım,
2.elde benzinli bi araç almak ve lpg kullanmak daha makul sanki...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Betonn
« Yanıtla #24 : Ocak 18, 2010, 21:26:23 »
lpg nekadar ekonomik görünsede;
bi süre sonra çıkıcak elektronik sorunlar,motor ömrü birde sürekli zam yapılan gaz fiyatlarıyla...
değermi bilmem ben kıyamıyorum gaz takmaya
sabır suskunluk değil..işitilmeyen bir feryattır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • Araç: Corona
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ocak 19, 2010, 09:46:59 »
Motor ömrüne bir etkisi varsa ömrü uzatıyordur. (sıralı sistemden bahsediyorum) Her duyduğunuza inanmayın. Değer mi? Bilemem aracı ne sıklıkta kullandığınıza ve ne zaman satacağınıza bağlı. Zamanını garajda geçiren arabalar için değmez tabi. Kullanan biri için birkaç yılda kendini amorti eder. İş için kullanıldığında dört beş yılda arabayı komple amorti edebilir. Araba bedavaya gelir.
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Üşenme,Erteleme,Vazgeçme!
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #26 : Şubat 01, 2010, 22:02:11 »
Evet bende çoğu Türk erkeği gibi 2.0 motorlardan korkuyordum..Ama 1.6 ve 2.0 için yazdığınız yüzdeler ve uzun vadede ki artıları eksileri çoğumuzun bildiğinin tam tersi..
Yani ben mesela 2005 model 1.6 Comfort Avensis alacağıma,2.0 Elegant alırım daha iyi ozaman öylemi?Hemde birkaç bin daha ucuza?
Ozaman bu fiyat farkı vs neden kaynaklanıyor?
Kafamı karıştırdınız yahu :)
"na sar et méne o'lura ca lis se nind éol urr"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Şubat 02, 2010, 14:21:43 »
Okumayı sevmiyoruz, sayıları da sevmiyoruz
sayıları okumayı ise hiç sevmiyoruz. :)
İnternet var artık bahane kalmadı, bakacaksın hesabını yapacaksın. Bazen sayıları göz önünde canlandırmak zor olabilir. Ben bazen elime cetvel alır ölçekli uzunlukta iki farklı çizgi çizerim sayıları karşılaştırmak için. Diyelim ki nissan maxima, ford mondeo'dan  %16 fazla benzin yakıyor. İki çizgi çizerim biri diğerinden %16 daha uzun. Gözümle görürüm %16 neymiş.. Ona göre bakarım değer mi değmez mi..
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #28 : Şubat 07, 2010, 23:31:06 »
Valla ben 2.0 Avensis kullanıyorum. Bu yazdıklarınızdan sonra arabadan daha fazla zevk almaya başladım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Şubat 21, 2010, 14:05:45 »
al tabi güzel kardeşim. sonuna kadar zevk al. konuda geçen o corollacıların 1 lira az yakmasının tek sebebi arabanın ağırlığıdır. tekrar söyleyim, ağırlık aynı ise 2.0 motor 1.6 motora göre az yakar... ha çıkıp 1050 kgarabayla 1300 kg arabayı karşılaştırıyorsak bırakında 2.0 motor 0.4 litre fazla yaksın. yaptığı iş daha fazla çünkü... yapılan iş=kütleXyol.
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #30 : Şubat 24, 2010, 15:45:36 »
avensisin 2.0 motorlarının hepsi d4 motorlumu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9500
  • Model Yılı: '17
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Şubat 24, 2010, 16:24:53 »
avensisin 2.0 motorlarının hepsi d4 motorlumu

2001 ve sonrası d4 motorlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Şubat 24, 2010, 16:43:45 »
al tabi güzel kardeşim. sonuna kadar zevk al. konuda geçen o corollacıların 1 lira az yakmasının tek sebebi arabanın ağırlığıdır. tekrar söyleyim, ağırlık aynı ise 2.0 motor 1.6 motora göre az yakar... ha çıkıp 1050 kgarabayla 1300 kg arabayı karşılaştırıyorsak bırakında 2.0 motor 0.4 litre fazla yaksın. yaptığı iş daha fazla çünkü... yapılan iş=kütleXyol.
Murat bey sizin ruhsatta yazan ağırlığı hatırlıyor musunuz? o kasayı da seviyorum da.. Merak ettim. Kaynaklarda farklı farklı geçiyor. (Benimki 1220 kg bu arada)
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #33 : Şubat 24, 2010, 20:49:11 »

oda cok yakıyor ciddi söyluyorum.1.5 hyundai era dizel en mantıklısı arac cidden cok cok az yakıyor biz sehır ıcınde motorsiklet nıyetıne kullanıyoruz babamın arabasını :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '16
  • 23 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Şubat 24, 2010, 23:39:24 »
hareket doğrultusunda uygulanan kuvvet X yol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Rampada Görüşelim (İnerken değil Çıkarken) :)
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Nisan 11, 2010, 12:52:14 »
yav arkadaşlar bazen basit karlar yapmaya uğraşmamak lazım herzaman benzin aldığım yeri değiştirip ucuz diye başka bi markadan benzin aldım ve depo bitmeden araçtan birses gelmeye başladı (bununl ailgili  bi konu açtım (benzin pompası diye mekanışk kısımda )) tamirciye götürdüm benzin pompası arızalı diyo sebebinide yakıt değişimi olabileceğini sölüyo orjinali 600 tl çıkması 150 yan sanayi 50 tl 30 tl bende 50 tl den taktırmayı düşünüyorum 2 yıl garntisi varmış

şu lpg bi çıksa :)))
ToYoToYoTa ToYoToYoTa Sigara İçirmem İçinde Asla ToYoTA.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • 7 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Nisan 11, 2010, 14:51:34 »
şunuda eklersek 1,6 sahiplerini iyice kızdırabiliriz.

klimalı absli 2 hava yastıklı 4 cam otomatik eskinin makam arabası kıvamında bir carina 10-11 bin liraya alınırken, az yaksın, vergisi düşük olsun, parçası ucuz olsun diye klimasız abssiz 2 camı otomatik bir corallaya insanlar 12-14 bin verebiliyor,

Bizim insanların 2000 cc korkusu yüzünden bu araca bu fiyata binebildiğimi biliyorum ve hepsine iyiki varsınız diyorum, siz olmasanız biz bu konforda araba alamayız:)   :P

2.0 motordan korkan herkeze kucak dolusu teşekkürler yaşasın büyük motor rahatlığı:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #37 : Nisan 11, 2010, 15:00:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Nisan 12, 2010, 13:18:28 »
Murat bey sizin ruhsatta yazan ağırlığı hatırlıyor musunuz? o kasayı da seviyorum da.. Merak ettim. Kaynaklarda farklı farklı geçiyor. (Benimki 1220 kg bu arada)
biraz geç oldu görmem kusura bakma Ahmet hocam. benim aracın lpg işli hali ruhsatta 1292 kg yazıyor. 50 kg lpg saysak, lpg siz hali 1242 kg yazar muhtemelen.
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Nisan 12, 2010, 13:20:58 »
yav arkadaşlar bazen basit karlar yapmaya uğraşmamak lazım herzaman benzin aldığım yeri değiştirip ucuz diye başka bi markadan benzin aldım ve depo bitmeden araçtan birses gelmeye başladı (bununl ailgili  bi konu açtım (benzin pompası diye mekanışk kısımda )) tamirciye götürdüm benzin pompası arızalı diyo sebebinide yakıt değişimi olabileceğini sölüyo orjinali 600 tl çıkması 150 yan sanayi 50 tl 30 tl bende 50 tl den taktırmayı düşünüyorum 2 yıl garntisi varmış

şu lpg bi çıksa :)))
yan sanayiye 50 tl vereceğinize 150 tl ye çıkma almanız daha mantıklı bence. tabi bozuk çıkması durumunda değişim sözü alabilirseniz.