Gönderen Konu: Avensis 2.0 D4 LPG, the finish!!!  (Okunma sayısı 116703 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
Avensis 2.0 D4 LPG, the finish!!!
« : Aralık 08, 2009, 00:14:58 »
Uzun zamandır takip ettiğim avensis 2.0 D4 motor için lpg kit olayının yalan olduğunu bugün öğrendim. Ankaradan bir firma 2010 ilk çeyreğinde getireceğini söylemişti (teleflex) fakat bugün tekrar aradım ve kısa zaman için planlarından olmadığını öğrendim. Önceliği vw fsi modellere vereceklermiş.
Aylardır piyasadaki bütün 2.0 avensisleri takip ediyordum ama tr deki bu benzin fiyatları le bu arabaya sahip olmak benim için artık imkansız oldu. kendi toyotamdan soğudum valla.  >:(
Zaten son 50.000 bakımından sonra yaşadığım (sonkarın yaşattığı) rezilliklerden sonra arabamdan soğumuştum bu son haberle iyice soğudum markadan. epjo 407 alayımda inadına görsün gününü  :P
offf offfffffffffff

Toyota Club Türkiye

Avensis 2.0 D4 LPG, the finish!!!
« : Aralık 08, 2009, 00:14:58 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis 2.0 D4 LPG, the finish!!!
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2009, 00:18:32 »
Hocam biz bir 1,6 nın benzin derdini çekemiyoduk sen 2,0 allah yardımcın olsun.Sat ama 407 ler çok yere yakın ve biraz da sorunlu.Dizel km fazla bir araba yerine benzinli lpg dönüşümünü yaptırabileceginiz bir ara daha iyi olur..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 08, 2009, 01:10:25 »
 Ben hala çekemiyorum .....  :ıslık: Bir de 7 ay önce WRX ile takas yapıyordum az kalsın, ölürdüm herhalde o zaman benzin parasının derdinden. |-\

Hatta benim de aklımda bir 308 ya da focus dizel ile takas var...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 08, 2009, 01:31:11 »
   VW FSI motorlara sağlıklı bir şekilde LPG bağlandığı takdirde LPG yeni icat edilmiş gibi satış patlaması yaşanır.Bu nedenle Passat dururken Avensis'e yönelmeleri biraz abes kaçar haliyle..Ayrıca Soner bey size "öfkeyle kalkan zaralar oturur" atasözünü hatırlatmak isterim.Burada Toyota'yı övüyorum sanılmasın ama 407 almakla gün görecek olan Toyota değil siz olursunuz.Tamam dizayn falan güzel ama sadece güzel...Pekte tavsiye etmem size.Bu arada sizin Corolla kaç model acaba?
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Her zaman kalbimizde yaşayacaksın...
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 08, 2009, 13:14:53 »
dizel yerine benzinli alıp lpg taktırırsanız aracınızdan daha fazla zevk alacağınız kanaatindeyim :)
Ince Bir Zevk ve Çevikliğin Zekice Birleşimi > Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 08, 2009, 20:02:54 »
   VW FSI motorlara sağlıklı bir şekilde LPG bağlandığı takdirde LPG yeni icat edilmiş gibi satış patlaması yaşanır.Bu nedenle Passat dururken Avensis'e yönelmeleri biraz abes kaçar haliyle..Ayrıca Soner bey size "öfkeyle kalkan zaralar oturur" atasözünü hatırlatmak isterim.Burada Toyota'yı övüyorum sanılmasın ama 407 almakla gün görecek olan Toyota değil siz olursunuz.Tamam dizayn falan güzel ama sadece güzel...Pekte tavsiye etmem size.Bu arada sizin Corolla kaç model acaba?
Benim corolla 2007 model 52binde dizel mm. Otomatik alışkanlığım olmasa muhakkak avensis alacaktım ama olmadı işte. Passat konusunda haklısınız ama passat fsi lere lpg takmaya başlamış bir çok firma varken pahalı ve bilinmedik bir marka olan teleflex öyle patlama falan yaşamaz. Bence bu açıdan bakınca biraz stratejik hata ettiler ama 2.0 avensis de piyasada o kadar az ki bu açıdan da haklılar.
407 ler için araştırmalarımda 2005 ve 2006 ların sorunlu olduğunu fakat 2007 den itibaren bu sorunların görülmediğini öğrendim.
C sınıfı araba bulamıyorum zevkime ve imkanlarıma göre kaldık corollaya.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 09, 2009, 22:47:27 »
    Aracınızda güzelmiş Soner bey..Bence aracınızın kıymetini ilin.Kısmet olursa yeni yılda Passat sahibi biri olarak Corolla almayı planlıyoruz... :)
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 11, 2009, 00:23:28 »
yok bulduk bütün testleri yapıldı gerçekleştirildi diyorlardı (telefleks) demek balonmuş bende onu bekliyordum.Demek bize gene beklemek düştü anlaşılan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 11, 2009, 00:34:58 »
Haklısınız Ali Bey, ben arayıp konuşmuştum Ankaradaki yetkiliyle. 2010 ilk çeyrekde kesin geliyor deyip bir sürü de reklamını yapmışlardı. Türkiyede ticaret böyle bir şey işte. Ya ben o sözlerine kanıp avensis alsaydım ne olacaktı? Ayrıca bu lpg kiti nasıl bişeydir ki yani getirmesi bu kadar sorun. Ben özel 1 adet istesem getirip takamazlar mı? İllaki binlerce falan mı almaları gerek? Çok sinir oldum ya  :kötü:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • !!! YERDEN GİDEN TOYOTACI !!!
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 163000
  • Model Yılı: '98
  • 31 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 11, 2009, 08:01:10 »
Soner bey siz D4 değilde normal Avensis alsanız :)

Bende 98 Sw Avensis ve (lpg li) çokta memnunum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Model Yılı: -
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 11, 2009, 08:31:47 »
4 ay önce LPg taktırdım. LPG'nin en önemli dezavantajı bir daha nasıl benzinli arabaya bineceğim diye kara kara düşünmenizdir. LPG'nin tadını alınca, benzine geçmek zor. Eğer ilerde sıfır araba alacak olursam sanırım dizel seçmem gerekecek.
2009 TOYOTA COROLLA, D-4D
1.6 Comfort Gümüş Gri

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Rampada Görüşelim (İnerken değil Çıkarken) :)
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 13, 2010, 03:33:55 »
 d 4 motorlara lpg için çok zamandır bekliyorm ama hala ses yok piysada lpg sistemi takan servislerden aldığım bilgiye göre d4 benzinli motorları toyattanın d4d ye çevirmesi ve toyatanın d4 motorlarda beklediğini alamaması sonucunda üretimini durdurması ve piyasadaki sınırlı d4 benzinli araç sayısı 2.0 d4 lere lpg hayallerini bile yok etti.  Ayrıca bu fsı motorlar için olan yeni lpg sisteöleri benzinle ortak çalıştığı için verim %15-25 civarıymış şşş.

ToYoTa ToYoTa şu lpg işine bi el at yaaaaaaa...........................
 :wacko:
ToYoToYoTa ToYoToYoTa Sigara İçirmem İçinde Asla ToYoTA.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 13, 2010, 08:58:45 »
Ce Er adlı üyemiz, lütfen gerçek adınız ve soyadınızı bana özel mesaj ile bildirebilir misiniz?
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 13, 2010, 09:42:02 »
2.0 benzinli araç kullanmak  taksi ile gitmekten daha pahalı.
Saygılar, Yaman.
2010 Captiva  Beyaz 2.0 CDTI Auto
Daha eski: Corsa, Corolla, Mini cooper, Twingo, Uno, Justy

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 14, 2010, 11:29:45 »
2.0 benzinli araç kullanmak  taksi ile gitmekten daha pahalı.
1.6 benzinli bila kısa vadede pahalı...arabayı satın alcaksın, vergisi, sigortası, kaskosu, muayenesi, bakımı, tamiri, yıkaması, lastiği vs vs..araba kullanmak bir zevk olmasaydı eğer, taksi en mantıklısı olurdur..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • Araç: Corona
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 14, 2010, 12:02:44 »
D4 olmayan avensis yok mu?
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Carina
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 14, 2010, 21:15:13 »
5-6 yıllık bir araç düşünüldüğünde, 1,6 bir araçla 2,0 bir aracın yıllık yakıt dahil tüm masraflarını toplarsak 1,6 araca binmezsiniz. Tabi en az yılda 10.000 km yapıyorsanız.
2,0 bir aracın motor hacmi 1,6 olandan sadece %20 büyüktür. Ancak yakıtı 100 km'de max 1 lt daha fazladır. 1,6 sahipleri 2,0 motorlu araç görünce korkarlar, bu nasıl benzin yakıyor diye:)) ama 2,0 carina ile 1,6 corollanın şehir içi yakıt tüketimi max 1 lt farklıdır. biri 9 lt yakar diğeri 10 lt.  Araç yüklü ise bu durum tersine döner 2,0 daha az yakar, şehir dışında da durum eşitlenir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 14, 2010, 21:49:38 »
http://www.new-car-model.com/ sitesine göre E10 kasa 1.6 corolla'nın karma yakıt tüketimi 100 km'de 7.3 litre.
Aynı kaynağa göre Carina GLI'nin karma yakıt tüketim değeri 7.7 litre. Yani bu siteye göre %5 bir yakıt tüketimi farkı var. Carina'nın 20 liraya gittiği yere 1.6 corolla 19 liraya gidiyor demektir. Corollacı arkadaşlar 1 lirayı güle güle harcasınlar ne diyelim.. :)

(E11 ve E12 1.6 ların karma tüketimleri bu sitede yok ama Ş.içi ve Otoban değerlerine bakınca her ikisinin de E10'dan daha fazla yaktığı görülüyor)
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Carina
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ocak 14, 2010, 22:23:16 »
şunuda eklersek 1,6 sahiplerini iyice kızdırabiliriz.

klimalı absli 2 hava yastıklı 4 cam otomatik eskinin makam arabası kıvamında bir carina 10-11 bin liraya alınırken, az yaksın, vergisi düşük olsun, parçası ucuz olsun diye klimasız abssiz 2 camı otomatik bir corallaya insanlar 12-14 bin verebiliyor,

Bizim insanların 2000 cc korkusu yüzünden bu araca bu fiyata binebildiğimi biliyorum ve hepsine iyiki varsınız diyorum, siz olmasanız biz bu konforda araba alamayız:)   :P

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 14, 2010, 22:34:33 »
Şşşşşt bu bizim küçük sırrımız olsun.. :)
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac