Gönderen Konu: Toyota Comfort 1.33 LX  (Okunma sayısı 9822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Comfort 1.33 LX
« Yanıtla #20 : Şubat 12, 2010, 23:07:11 »
vergi avantajı yok fakat fiyat avantajı var yakıt avantajı fazlasıyla var
tecrübeli arkadaşlar ve bu işin ustaları daha iyi bilir ama ben yakıt avantajı olacağını zannetmiyorum... özellikle uzun yolda 1.6 daha avantajlı olur diye düşünüyorum. ama 5 vites araçlarla karşılaştırmamak lazım tabii. vites biavantaj... 1.6 6 vites olsa gerçek ekonomi o olur...
zannediyorum o ağırlık farkı da şanzumandan kaynaklanıyor...
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 12, 2010, 23:07:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 15, 2010, 22:51:06 »
   Ahmet bey hayırlı olsun aracınız tekrar.Otobanda bahsettiğiniz yerlerden biri sanırım Cankurtaran mevkii..Orası çok ilginç bir yer.Yol normalde düz görünür,devrinizi artırır bir üst vitese geçerken,üst vites yetersiz kalır aynen bir önceki vitese geri dön....O rampalarda ben 4 tonluk ağırlığımla hiç 4 vitese düşmedim.hep 5 ile çıktım...

Özcan bey iyi dilekleriniz için teşekkür ederim...dediğiniz gibi;mevkii Cankurtaran...
1.33 lt.lik motor artık benden paso dedi.4 e düştük mecburen :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 16, 2010, 00:02:10 »
tecrübeli arkadaşlar ve bu işin ustaları daha iyi bilir ama ben yakıt avantajı olacağını zannetmiyorum... özellikle uzun yolda 1.6 daha avantajlı olur diye düşünüyorum. ama 5 vites araçlarla karşılaştırmamak lazım tabii. vites biavantaj... 1.6 6 vites olsa gerçek ekonomi o olur...
zannediyorum o ağırlık farkı da şanzumandan kaynaklanıyor...

Motorda bir dizi yenilik yapılmış.Şu linkte gerçekten önemli bilgiler yer alıyor;  "http://www.toyotanutz.com/e107_files/public/1243806300_1_FT0_auris_and_corolla_2009_new_1.33-litre_dual_vvt-i_engine.pdf" becerebilsem pdf yi düzenleyip tercüme edip buraya paste etmek isterdim.Asıl hizmet bu olurdu ki gerçekten değerli bilgiler var linkte...
Motorda yapılan düzenlemelere ek olarak 6.bir vites eklenmiş...
Açıkçası aracı kullanmadan önce tüketim anlamında 6.vitesin çok da farkı olmayacağını,olsa bile 6.viteste çekmeyeceği için zırt pırt vites değiştireceğimi ve bu nedenle 6.vitesin ancak kağıt üzerinde bir anlamı olabileceğini düşünüyordum.Öyle değil;anlık tüketim en az 2 lt./100 km.fark ediyor ve 6.vites gayet kullanılabilir...
---
Otobanda performans alma adına gaza daha fazla yüklenmek gerekeceğinden bu motor kesinlikle abisinden daha çok yakacaktır.Buna karşılık şehir içinde ve 90-100 km./saat hızla gidilecek bir duble yolda (sözgelimi Ankara-Eskişehir) tüketimin maximum 6 lt/100 km.olacağını tahmin ediyorum.(Kısa mesafeli denemelerde 90-100 sabit gitmeye çalıştığımda;anlık tüketim değeri 4,2-4,7 lt./100 km.dalgalandı.Üzerine 1-1,5 lt.yanılma payı koydum.)
Test etmeden böyle bir şeyi elbette iddia edemem ama 6 lt./100 km.yakarsa 55 litre depoyla 800-900 km.gidilebilir gibi bir fikir de yürütülebilir...
---
Bu arada ilk izlenimlerimi ve biraz daha rakamı içeren bir başlığı test sayfasına ekledim.Toyota severlere hayırlı olması dileğiyle. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #23 : Mart 23, 2010, 21:09:47 »
herkese selamlar saygılar.
bende toyota corolla 1.33 comfort modelini kullanan birisiyim.aracı alalı yaklaşık 2 buçuk ay oldu.bayiye gittim gezerken keşfettim yani herşeyi orada öğrendim.daha sonra almaya karar verdim.zaten bayide toplam 3 adet mevcutmuş.bizede siyahı kalmış.siyahı almak istemedim gümüş grisini arattırdık bulamadık kalmadı dediler.neyse Allah utandırmasın dedik ve aldık.uzun yola 2-3 sefer gittim.sessiz motoru dikkat çekici.ama şu var bu arcın devamı gelirse iyi gelmezse iş benim için düşündürücü olacak.araçtan memnunum gayet ama.şu var direksiyonda müzği kumanda edecek bir tuş bile yok.yol tutuşu virajlra girişi harika.ben çokda performans beklemiyorum diyenlere ideal *** km hıza kadar olaştım sorun yok.bana yeter ama gerçekten çok sessiz bunu da nasıl yaptılar hayret.sorusu olanlara yardımcı olmaya çalışırım hoşçakalın
 Edit: Yasal Uyarı: Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Trafik Kanununa göre otomobiller için azami hız sınırları, eğer aksine bir işaret belirtilmemiş ise; şehiriçi 50 km/saat, şehirlerarası 90 km/saat, otoyol 120 km/saat’dir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • daihatsu yrv turbo 1.3 lt 140 hp
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mart 29, 2010, 08:15:14 »
ah şu vergiler olmasa vergiler.... mtv, ötv, kdv.... maaşallah her harfe vergi ismi vermişiz:) toyota yurtdışında 1,8 benzinli versiyonundan daha düşük motor hacmi sunmuyor sanırım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #25 : Mart 16, 2011, 13:12:21 »
1.33 konusunda aydınlatıcı çekmez gitmez tıkanır diyenleri yanıltıcı bilgiler bekliyoruz kullanıcılar dikkate alınız :)