Gönderen Konu: Toyota Takırtukuris  (Okunma sayısı 16846 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür edildi
Toyota Takırtukuris
« : Aralık 03, 2009, 00:07:04 »
 Benim güzide; diskinden, balatasından, konsolundan, emniyet kemerleri gergilerinden, ve bilimum yerini tespit edemediğim yerlerinden sesler gelen aurisin, en sinir bozucu bulduğum ve bagaj kapağından gelen sesini, 17.000 km de devirdaim pompasını değiştirmek için servise gittiğimde ustalara söyledim. En sonunda ısrarlarıma dayanamayıp, 3. stop altındaki plastik kaplamayı gözümün önünde söktüler ve sesin kaplama içinde kalan yaklaşık 2 cm boyundaki bir vidadan geldiği anlaşıldı. Ama işin esas sinir bozucu kısmı, bu vidanın nerden düştüğünü sorduğumda ustanın "abi bu vida, bu arabaya ait bile değil" demesi idi. ::)
 O zaman, o arabaya ait olmayan vida, hiç bir şekilde ben satın aldıktan sonra (aracı sıfır aldım) işlem görmeyen bagaj kapağının bilmem neresinde olabiliyor. Bu sorunun cevabını nedense serviste kimse veremedi. Hani sesin verdiği sıkıntı bu olay yanında sönük kaldı.
 Benim tahminim araba satılmadan önce, showroomda beklediği süre içerisinde yedek parça ambarı olarak görülmüş, sağı solu servise gelen araçlara parça olsun diye sökülmüş, siparişle gelen parçalar sonrasında yeniden takılmış.
 Böyle bir olay nasıl gerçekleşebiliyor, başka bir fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar.

Toyota Club Türkiye

Toyota Takırtukuris
« : Aralık 03, 2009, 00:07:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Takırtukuris
« Yanıtla #1 : Aralık 03, 2009, 00:09:40 »
eğer dediğiniz gibiyse rezillik dava filan açılamazmı bu durumda..
JA 8668

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 03, 2009, 00:14:57 »
   O sesin kaynağını sonunda buldun demek.Sesi bulmanız güzel,sorunun kaynağı hepten bir sürprizmiş Gökmen.Sonuç ne oldu peki.Vidanın nereden geldiği,gelebileseği hakkında bir fikir yürüttüler mi?
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Aralık 03, 2009, 00:15:57 »
   Gökmen bu arada Auris'in yeni adıda güzel olmuş.Azıcık uzun olmuş ama olmuş.Takırtukuriz :rofl: :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 03, 2009, 00:18:42 »
Gökmen takır  tukuris güzel bir isim.Ben yerinde olsam aynı şikayeti toyota ya mail atardım.Bide arabanın üzeri ne takır tukuris yazar foto ekleyip bide öyle at..Gökmen yardımı olurmu bilmem bizim kasa hb nın  arka bagaj kapagında 2 tane kare şeklinde plaka ampullerinin takılması için kutucuk var onları çıkartıp cift taraflı bant ile cevirdim geri yerine taktım bagajın üstündeki o pandizotun altınada bant cektim tabi bantı üst tarafındaki yapışkanı sökmeedim,emnıye kemerı tokasından bende de ses geliyor ama en yukarda oldugu zaman bir alta indirdim ses kesildi sende bir dene istersen.Gögsten gelen sese bişey demiyorum görev yaptıgım yerde mardinde düz asfalt bulmak bayagı bir zor..Senin aracındada varsa bi dene istersen.Ama benim aracımda hiç balata disk sesi olmadı..Kızacan belki ama bu kasa coroll hb nin iç plastik kalitesi gerçekten auristen daha iyi..ama kazasız belasız kullan can sıkıyor gercekten ben bulana kadar ellemedigim yer kalmadı bizim kasa olsa dahada fazla olurdum kronık sorunlarını ses gelen yerleri ezberledim
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 03, 2009, 00:26:20 »
eğer dediğiniz gibiyse rezillik dava filan açılamazmı bu durumda..
Kanıtlayamayacağım birşey için dava açsam ne değişir ki. Adamlar vidayı çıkardı hooop çöpe. Şimdi gitsem desem, hani kardeşim kanıtın dicekler???? bende bön  bön bakacam :)
Yüreğim kaldırmıyor açıkçası artık.

O sesin kaynağını sonunda buldun demek.Sesi bulmanız güzel,sorunun kaynağı hepten bir sürprizmiş Gökmen.Sonuç ne oldu peki.Vidanın nereden geldiği,gelebileseği hakkında bir fikir yürüttüler mi?
Tek yorumları buna ait değil deyip çöpe atmak oldu abi :)

Gökmen bu arada Auris'in yeni adıda güzel olmuş.Azıcık uzun olmuş ama olmuş.Takırtukuriz :rofl: :rofl:

oooo, abi sen daha dur. bak 1 sene daha binim bu arabaya ne cevherler çıkar benden hahahaha :D

Gökmen takır  tukuris güzel bir isim.Ben yerinde olsam aynı şikayeti toyota ya mail atardım.Bide arabanın üzeri ne takır tukuris yazar foto ekleyip bide öyle at..Gökmen yardımı olurmu bilmem bizim kasa hb nın  arka bagaj kapagında 2 tane kare şeklinde plaka ampullerinin takılması için kutucuk var onları çıkartıp cift taraflı bant ile cevirdim geri yerine taktım bagajın üstündeki o pandizotun altınada bant cektim tabi bantı üst tarafındaki yapışkanı sökmeedim,emnıye kemerı tokasından bende de ses geliyor ama en yukarda oldugu zaman bir alta indirdim ses kesildi sende bir dene istersen.Gögsten gelen sese bişey demiyorum görev yaptıgım yerde mardinde düz asfalt bulmak bayagı bir zor..Senin aracındada varsa bi dene istersen.Ama benim aracımda hiç balata disk sesi olmadı..Kızacan belki ama bu kasa coroll hb nin iç plastik kalitesi gerçekten auristen daha iyi..ama kazasız belasız kullan can sıkıyor gercekten ben bulana kadar ellemedigim yer kalmadı bizim kasa olsa dahada fazla olurdum kronık sorunlarını ses gelen yerleri ezberledim
Toyotaya mail atmayı düşünüyorum, hatta yarın büyük ihtimal atacağım. Bagajdaki ses o esrarengiz vidanın çıkarılmasıyla kesildi, ama diğerleri pek keslilecek gibi değil. Emniyet kemerlerine kağıt sıkıştırdım artık öyle kullanıyorum. uzun yolda kulağımın dibinde cızz cızz ötecegine kağıtlı kağıtlı dursun ne yapim valla :)
Ayrıca dediğine katılıyorum kesinlikle, eski corollaların plastik kalitesi kesinlikle auristen iyi, neden kızim :) doğrular yani.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Aralık 03, 2009, 00:33:17 »
Aurisi çok övdüler açıkcası ama bu şikayetlerden tek sen muzdarip degilsin kardeşş..Dİger yeni nesil corolladada var..Ben degiştirmeyi düşünüyodum ama artık bundan sonraki kasayı beklerim.Muhtemelen 2012 de kasa degiştirir...Gökmen sen oraya niye kagıt  sıkıştırın servis emnıyet kemerinini tokalarını değişsin..Valla ben garanti extradan havalandırma yönlendirme ızgarasının bitanesi kırılmış asagı yukarı harekjet etmiyordu.Serviste garanti extradan onu değiştim 220 tl idi  fiyatıda..Ben o kadar pimpirikliyimki o halıyle binemem.kesinlikle o tokları değiştirirdim beklemen hata açıkcası
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 03, 2009, 00:38:39 »
 Valla Tuncay, kırılma başka bir olay. Dİrek gözüküyor işlev yapmıyor. Ama ses olunca farklı adamlar burun kıvırıyor. Teste çıkıyorsun, ee hani ses diyor gümbür gümbür ses gelmesine rağmen.
 Adamlar gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar, bu vida olayında da söylemedim mesela, 2 sefer gittim önceden, açtık baktık birşey yok dediler, en son gözümün önünde açıp vidayı çıkarınca servis sorumlusuna gittim, vida çıktı içinden diye. Adam bana " biz açtığımızda yoktu" dedi ya.
 Öper misin, sever misin sen şimdi bunu? Sinirlenmemek için sallamamaya çalışıyorum resmen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Aralık 03, 2009, 00:46:04 »
Gökmen kardeş arabanın üzerine kocaman takırtukuris yaz bir foto çek.Onu maille toyota genel merkezine gönder.Emnıyet kemer tokasınıda kagıtlı çek gönder...Bayagı sitem et kız söv..Servisinde ismini ver..Direk mailini o servise gönderiyolarrr.zamanında ben d.bakır la tartısmam olmustu mailimin aynısı onlara iletmişlerdi..Aradılar gelin yardım edelim diye ozaman buzmaandır da kırmıyolar dediklerimi yaptılar..Düşün 45 bin km garantiden hangi servis amortisör degişir..Genel merkeze mail attımö patlakmıs nasıl patlar diye.Gideceginiz servisi bize haber verin biz onlara bilgi veririz dediler...Valla devamlı şıkayet et değişmek zorundalar 40 milyar ver emniyet kemerine kagıt şıkıstır.Benimki 2004 ses gelse deli oluyorum 2008 falan olsa servis müdürüne dalarım herhalde .Yada servisini değiştir..
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 03, 2009, 00:52:12 »
 Servis değiştirme konusunda pek opsiyonum yok :) Ya mersin ya kayseri, ben mersine gidiyorum sürekli. Kayseri'de zaten mimlenmiş. Onunla ilgili de pek iyi şeyler söylemiyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • No Stock+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 03, 2009, 00:52:50 »
Yolun düştüğü zaman farklı servisler ile iletişime geçmeni tavsiye ederim.Başından savmak için ellerinden geleni yapıyorlar anlaşılan.Hatta daha da umursamazlar ise direk Toyota genel müdürlüğüne telefon ile şikayette bulun mail falan da at.Bir yüksek mevkiden de olsa sıkıştırınca öyle bir yapıyorlar ki bu zamana kadar yapmadığına pişman oluyorsun. : ))))
2005 Corolla 1.6 (2005 - 2018)
2013 Avensis 1.6 (2018 -         )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Aralık 03, 2009, 00:54:47 »
   KAğıt sıkıştırmak mı?Ben bunu neden düşünemedim ki.Hemen Passatın tokalara kağıt sıkıştırayım :rofl: Aman Kayseri'yi boşver.Forumdan bir kişi bile memnun kalmaz mı yahu.Sen toplantının birine gelirken getir arabayı.Götürelim Toyon'a.Gerekeni yapsınlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 03, 2009, 01:01:22 »
Markanın bi suçu yok, bazan böyle aradan kaçan işçlik özürlüleri olabilyor
bu gün benim yeğenlerden birine araba almaya gittik, plazda sadece 2 tane otm. vardı biri siyah biri beyaz
yeğen siyah alacaktı ama ben vazgeçirttim, bakımı zor diye.. beyaza karar verdik ama adamlar beyaza  bi sürü
aksesuar takmışlar, cam rüzgarlığı  falan ,,, extra para ödemek te istemedik, adamlar taktıkları her şeyi sökmeye karar verdiler; işte bu işlemler sırasında  buradaki aurisin başına geen bizimde başımıza gelebilir, sonuçta o plakayı üniversite mezunu olmayan bi işçi vidalıyor oraya, içinde bi vida unutmuşsa çok anaormal  değil...ben olsaydım o plakalığı on defa söküp bakmıştım altına..  çok önceleri 2.el aldığım bi arabamın ön camından ses geliyordu kimse bulamıyordu servisler  kafayı yiyecekti neredeyse; sonunda kulağı hassas bir müzisyen arkadaşımı oturttum ön sağ koltuğa, pürüzlü yolda dinlemeye başladık, ben sesin sağımdan geldiğine, arkadaşım ise soldan geldiğine emindik... demekki sesin kaynağı ortalarda bir yerdeydi...biraz elimizle camı yoklayarak araştırdık; bulduk sonunda, önceki ileri zekalı sahibi dikiz aynasının tutucu koluna bir nazar boncuğu  bağlamış, boncuk seramik ve cam tarafında kalmış, titreşim olunca cama sürtünerek ses yapıyormuş, .. bu olayda araba son derece masumdu, oraya o boncuğu bağlayan  yaratık suçlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Aralık 03, 2009, 01:02:38 »
  KAğıt sıkıştırmak mı?Ben bunu neden düşünemedim ki.Hemen Passatın tokalara kağıt sıkıştırayım :rofl: Aman Kayseri'yi boşver.Forumdan bir kişi bile memnun kalmaz mı yahu.Sen toplantının birine gelirken getir arabayı.Götürelim Toyon'a.Gerekeni yapsınlar...
İnşallah abi :) biliyosun Ankara seyahatleri genelde 2006 corolla ile oluyor :D inşallah kendi keyfim için gelecem bir gün. O zaman fırsat olursa gösteririz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Aralık 03, 2009, 01:05:19 »
Markanın bi suçu yok, bazan böyle aradan kaçan işçlik özürlüleri olabilyor
bu gün benim yeğenlerden birine araba almaya gittik, plazda sadece 2 tane otm. vardı biri siyah biri beyaz
yeğen siyah alacaktı ama ben vazgeçirttim, bakımı zor diye.. beyaza karar verdik ama adamlar beyaza  bi sürü
aksesuar takmışlar, cam rüzgarlığı  falan ,,, extra para ödemek te istemedik, adamlar taktıkları her şeyi sökmeye karar verdiler; işte bu işlemler sırasında  buradaki aurisin başına geen bizimde başımıza gelebilir, sonuçta o plakayı üniversite mezunu olmayan bi işçi vidalıyor oraya, içinde bi vida unutmuşsa çok anaormal  değil...ben olsaydım o plakalığı on defa söküp bakmıştım altına..  çok önceleri 2.el aldığım bi arabamın ön camından ses geliyordu kimse bulamıyordu servisler  kafayı yiyecekti neredeyse; sonunda kulağı hassas bir müzisyen arkadaşımı oturttum ön sağ koltuğa, pürüzlü yolda dinlemeye başladık, ben sesin sağımdan geldiğine, arkadaşım ise soldan geldiğine emindik... demekki sesnkaynağı ortalarda bir yerdeydi...biraz elimizle camı yoklayarak araştırdık; bulduk sonunda, önceki ileri zekalı sahibi dikiz aynasının tutucu koluna bir nazae boncuğu  bağlamış, boncuk seramik ve cam tarafında kalmış, titreşim olunca cama sürtünerek ses yapıyormuş, .. bu olayda araba son derece masumdu, oraya o boncuğu bağlayan  yaratık suçlu
Kemal abi, ben zaten markayı kesinlikle suçlamadım :) Aurisi olupta çok memnun olan insanlar dolu yani. Benim şansıma bu denk geldi ne yapalım. Ama artık kesin gözüyle bakıyorum, bu araba fabrikadan çıktığı gibi satılmadı bana :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Aralık 03, 2009, 01:07:15 »
Evet kemal abi haklı.Dikiz aynanızda da koku moku varsa onlar bile titreşim yapıyor..Bizim kasadada son kasadada üretim hataları var..Bunları kabul etmke lazım.Çok kafaya takarsan araçtan nefret ediyon
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • DEPREMDE ŞEHİT OLAN MESLEKTAŞLARIMA AÐLIYORUM...
  • 13 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 03, 2009, 01:24:07 »
Sesleri çok fazla takmayın... Sinir olursunuz amma unutmayın, bizim yollarımız aslında taş devrindeki o Fred Çakmaktaş'ın arabasına göre sanki... O sebepten ben fazla bir kabahat bulmuyorum...
2013 TOYOTA COROLLA D4D ADVANCE MANUEL
İNCİ BEYAZI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Aralık 03, 2009, 01:40:04 »
unutmayın, bizim yollarımız aslında taş devrindeki o Fred Çakmaktaş'ın arabasına göre sanki...
   Abi senin bu lafa alınan olabilir.Yazdıklarına dikkat etmelisin bence :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Aralık 03, 2009, 03:22:57 »
boş ver bi vidanın peşine düşme kul yapısı her şey olabilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Aralık 03, 2009, 08:47:27 »
  Çok geçmiş olsun Gökmen.
 Bence ticaret bir ürünü sadece satmak değildir. !!!