Gönderen Konu: Neden Corolla Almalıyım?  (Okunma sayısı 12901 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
Ynt: Neden Corolla Almalıyım?
« Yanıtla #20 : Ağustos 24, 2009, 10:56:00 »
corolla almanız gerekmiyor. sonuçta herkes toyota almıyor ve diğer üreticiler hala piyasada var.
almayı düşündüğünüz araçların birebir aynısını uzun bir süre test edin. benzinli deneyip dizel, manuel deneyip otomatik vites satın almayı düşünmeyin.
focusun iyi bir yol tutuşu, güçlü bir motoru var, ama sıkıcı bir firma aracı izlenimi var.
opelin bence yazabileceğim bir artısı yok, eksilerini uzunca yazarak kimseyi burada sıkmam istemem. :)
corolla ise ilk başta tıkırtılı, gürültülü gelsede eğer uzun yıllar kullanacaksanız sizi memnun edeceğine eminim. corolla her yönden kendini ispatlamış bir araçtır. satarken bile sizi hiç üzmez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Ağustos 24, 2009, 11:43:42 »
İrfan Bey  merhaba bende sizin gibi bu aralar sıfır araç almayı düşünüyorum.

Gerçi ilk ötv de corolla elegant dizel aradım bulsaydım kesin alacaktım ancak Ankara da bulamadım. Şimdi de corolla elegant ve yeni megan arasında kaldım. megan 3 ün sedanı kasımda geliyormuş ona bir bakmak istiyorum hatchback i gördüm hoşuma gitti.
Birde dizel mi benzin li mi alsam onu düşünüyorum yılda 15000 km yapıyorum. herkes dizelin bakım masrafı çok diyor ama bilmiyorum?  Corolla acaba seneye kasa değiştirecek mi? bilen varsa bu konula ilgili görüş yazarsa sevinirim.
saygılarımla
Murat Kılıç
2021 Corolla 1.5 Vision Multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Ağustos 24, 2009, 11:46:11 »
corolla daha değiştirmez kasa daha yeni sayılır yahu, makyaja bile girmedi daha
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • DEPREMDE ŞEHİT OLAN MESLEKTAŞLARIMA AÐLIYORUM...
  • 13 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Ağustos 24, 2009, 14:12:44 »
Corolla'nın bahsettiğiniz diğer iki araçtan da öyle çok büyük bir üstünlüğü yok, aynı sınıfın aşağı yukarı birbirine denk araçları... Ben de corollamı almadan önce astra sedan ve focus sedanı inceledim... Corollada karar kıldım çünkü içi daha geniş, daha ferah geldi, ikide bir sorun çıkarmayacak bir araç almak istedim ve Toyota'nın marka imajı Opel'den de Ford'dan da ileride, bu bana acayip güven verdi... Ama şunu söyleyeyim Focus'un gaza bastığınızdaki ileri atılışı astradan da corolladan da daha güzel, daha atik... Ama focus'unda özellikle turbo problemlerini sık çıkardığını okumuştum...
2013 TOYOTA COROLLA D4D ADVANCE MANUEL
İNCİ BEYAZI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹiq. ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ iʞuɐs
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Ağustos 25, 2009, 15:47:42 »
İrfan Bey  merhaba bende sizin gibi bu aralar sıfır araç almayı düşünüyorum.

Gerçi ilk ötv de corolla elegant dizel aradım bulsaydım kesin alacaktım ancak Ankara da bulamadım. Şimdi de corolla elegant ve yeni megan arasında kaldım. megan 3 ün sedanı kasımda geliyormuş ona bir bakmak istiyorum hatchback i gördüm hoşuma gitti.
Birde dizel mi benzin li mi alsam onu düşünüyorum yılda 15000 km yapıyorum. herkes dizelin bakım masrafı çok diyor ama bilmiyorum?  Corolla acaba seneye kasa değiştirecek mi? bilen varsa bu konula ilgili görüş yazarsa sevinirim.
saygılarımla
Murat Kılıç

arkadaşım bence sıfır bir araç alacaksan hiç megane a o kadar para verdiğine değmez. çok çabuk yıpranan ve kalitesiz malzeme kullanılan bir araba megane. tabiki bu yorumu şu andaki modeller için yapıyorum. yeni kasa nasıl olur bilemem ama pek fark edeceğini sanmıyorum
Corolla Comford d-4d
nazar etme ne olur, kredi çek seninde olur.
http://tinyurl.com/24m2rfs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Ağustos 25, 2009, 16:10:14 »
  Yeni kasa kesinlikle çok farklı. İleri doğru çok büyük adım atılmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ağustos 25, 2009, 16:20:31 »
- Astra 1.3 cdti basinca gidiyor ama zorlamak gerekiyor. 4-5bin km kadar kullandim; normal kullanimda oldukca az yakiyor ama zorlamadigin sürece motorun güc ve tork üretimi yeterli degildi bana göre. Corolla veya Focus cok daha rahat sekilde hizlaniyorlar normal durumlarda.

- Focus'un tek ekisisi servisi. Servis hakikaten pahali ve problemli. Garantiye sokma konusunda bile problem cikariyorlar.
Mondeo'da silindiri eriyen bir arkadasim var. Malzeme hatasi olmasina ve garantisi bitmemesine ragmen, garantiye sokmamak icin yapmadiklari kalmadi. En son mahkemeye gidecekler sanirim.

- Corolla ve Focus aslinda Peugeot üretimi bir motor kullaniyor. Son zamanlarda piyasada bir cok arabada bu motorlar kullanildi. Motor konusunda cok problem cikacagini düsünmüyorum.

- Corolla ise tipik bir japon. Cok albenili olmayan dis dizayni var. Yol gürültüsü, tikirtisi olabilir. Ama genel olarak saglam ve servis cok gerektirmeyecek bir arac. Gerekirse de Toyota firmasi müsterilerine karsi daha duyarli ve insancil.
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ağustos 25, 2009, 17:22:00 »
arkadaşım bence sıfır bir araç alacaksan hiç megane a o kadar para verdiğine değmez. çok çabuk yıpranan ve kalitesiz malzeme kullanılan bir araba megane. tabiki bu yorumu şu andaki modeller için yapıyorum. yeni kasa nasıl olur bilemem ama pek fark edeceğini sanmıyorum

irfan bey vaktiniz varsa  yeni megane hatcbacklere bir bakın derim. en azından bir fikir edinirsiniz. netice olarak aynı ön panel yeni sedanlarda da olacaktır.
2021 Corolla 1.5 Vision Multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #28 : Ağustos 25, 2009, 17:27:27 »
  Sedanlarda tam olarak aynı ön panel olmayabilir. Örneğin hız göstergesi dijital değil analog olabilir. Ancak Nissan ile yapılan bir araç sonuçta.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Two Brother One Fate (Babo'Leee And Toyota)
    • Otomobil'den Detay
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Ağustos 25, 2009, 17:35:24 »
hakan abi meganede ne gibi bir değişiklik olur anca tipği motor bildiğimiz aynı 1.6 110 1.5 dcı
Bana saygı nutuğu atanlar.Önce kendi yaşınıza fiziki olarak değil,Beyin olarak gelin.....
http://fc04.deviantart.net/fs12/i/2006/301/c/5/Toyota_Trueno_AE86__by_AEvsFD.gif

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #30 : Ağustos 25, 2009, 18:26:17 »
  Dizel motoru farklı. Eski dizel ile genel olarak aynı görünen ancak farklı bir dizel motor var (Nissan ortak yapımı) ve 105-106Hp. civarlarında gücü var. Değişken geometrili turbo, 6 ileri vites, 240Nm. tork. Özellikle arka yürüyen aksamda da eskisine göre önemli gelişmeler, düzeltmeler var. Eski nesilindeki direksiyon hissizliği yeni kasada yok.
 Benzinli için ise büyük ihtimalle yakın zamanda küçük hacimli Turbolar gelecek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Ağustos 25, 2009, 18:59:47 »
Corolla tabii ki. Multimode sanzuman midir nedir, ondan uzak durmak sartiyla.

Bahsettigin Corolla disindaki araclardan biri GM, biri Ford. Risk almaya gerek yok... :)
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Ağustos 25, 2009, 22:35:31 »
Neye ihtiyacın olduğunu iyice belirle ve ilerde keşke demeyeceğin bir araç al. Araçların hepside aynı sınıfa hitap etsede arkadaşlar ilgili araçların karekteristik özelliklerini çok iyi açıklamışlar.
Denizlerin deryaların benki taşkın delisi
Ehli gönül muhabbetin benki şaşkın delisi
Benki kelamın yolcusu benki aşkın delisi
Beni benden alan almış kula mihnet eylemem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹiq. ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ iʞuɐs
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Ağustos 27, 2009, 17:31:43 »
güncel
Corolla Comford d-4d
nazar etme ne olur, kredi çek seninde olur.
http://tinyurl.com/24m2rfs

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '16
  • 15 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Eylül 15, 2016, 20:18:23 »
Neden corolla,

- ailecek haptığınız gezilerde rahat edersiniz.. İç ve bagaj genişliği sayesinde

- sınıfına göre konforlu iç dış malzemesi kaliteli

- motor şanzıman ve elektronik konusunda kafanız rahat olur..

- lpg ile 0.16 kuruşlarla gezersiniz..

- 2. El de rahat satılır,
Toyota Corolla 1.6 Advance Multidrive S (2016)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Eylül 15, 2016, 20:54:57 »
Almamalısınız.