Gönderen Konu: 2001-2004 toyota RAV 4 hakkında bilgi almak istiyorum.  (Okunma sayısı 7116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: 0+
İçine çok ses alır mı? Bir arkadaş çok ses alıyor içine falan diye yorum yapmıştı. Almayı düşünüyorum inşallah. Yakınımda da böyle bir araç yok. Yakıtı Masraf açması vs bilgiler hakkında yorumlar alabilir miyim?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Ynt: 2001-2004 toyota RAV 4 hakkında bilgi almak istiyorum.
« Yanıtla #1 : Ağustos 07, 2009, 15:21:31 »
Anlaşılan benim gibi Rav 4 hakkında bilgisi olan yok sitede.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 07, 2009, 16:23:01 »
  Selam.
 Bence ikinci elde alınacak aracın çok iyi incelenmesi lazım. Özellikle dört çeker sisteminin. Çünkü dört çekerlerde lastiklerin her birinin ebatı ve dolayısı ile lastik hava basınçları bile önemlidir diferansiyeller açısından.
 Aslında segmentinden Avrupada en çok satan model diye biliyorum Rav4 'ü. Ancak son kasalarda her ne kadar sürekli 4 çeker yerine gerektiğinde 4 çekere geçen sistemler (tüketimi azaltmaya yönelik) olsada bazı noktalarda gerilediğini duyuyorum.
 Söylediğiniz model yıllarına ait Rav4 lerin içi çok büyük değildir ama gerek hafif arazi için (lastiklerde önemli tabi) gerek ise şehir içi kullanımı için idealdir bence. Tasarımı ise bence güzeldir eğer ekstra donanımlarıda varsa.
 Motor gücüde oldukça iyi ama tüketimi hakkında bir fikrim yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #3 : Ağustos 11, 2009, 13:55:03 »
Teşekkürler Hakan.