Gönderen Konu: aracımın rölanti devri 0.6 rpm sizce bu değer normal mi yoksa değil mi ?  (Okunma sayısı 12392 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
peki sizin arabalarda titreme yapıyormu düşük devirde.benimki 600 oluyo ve titriyo....
2007 auris d4d comfort

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
Aslında benim araçla kıyaslamak yanlış olur çünkü arada motor farkı var. Klimayıda açsam diğer elektrikli aksamlarınıda kullansam, motor farkından dolayı bunu belli etmiyor aynı zamanda devir saati göstergesinde bile hissedilmiyor.
Denizlerin deryaların benki taşkın delisi
Ehli gönül muhabbetin benki şaşkın delisi
Benki kelamın yolcusu benki aşkın delisi
Beni benden alan almış kula mihnet eylemem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
Benim arabam masallah 600 devire bagzen dusuyor lpg den kaynaklı ama iceride felaket sallanıyor servisin bana dedigi Benim arabam icin normal devir 1.1 devirmiş
not:Araç otomatik Şanzımandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
Benim arabam masallah 600 devire bagzen dusuyor lpg den kaynaklı ama iceride felaket sallanıyor servisin bana dedigi Benim arabam icin normal devir 1.1 devirmiş
not:Araç otomatik Şanzımandır.

Fırat, otomatik vitesli de olsa 1100 devir / dakika çok yüksek gibi gedi bana. Benim araçta otomatik vitesli ama rölantide 700 devir / dakika da çalışıyor, sıfır titreme ile

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
arkadasalr ben klımayı daha hiç kapamadım ve %80 otomatik olarak kullanıyorum.çok nadırda klıma manuelde oluyor.araç rolantıdeyken (genelde kırmızı ışıkta)600 devire kadar düşüyor ve azda olsa titreme yapıyor.klımayı kapat dene dedı ustam.o zaman azda olsa düzelıyor.ama bi sıkıntı yaratmıyor.sadece azcık titreyınce keyfe keder variyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
selam  arkadaşlar 3 senedir 2003 corolla sol sedan kullanıyorum aynı sorun bende de var maf sensörünü kelebek ve hava filtresinin çıkışındaki akış sensörü  ve bujileri de değiştirdim ya ne gerekiyorsa yaptım 1-2 gün normal sonra 600 rpm e kadar düşüp gaz veriyordu  ve anladımki bu normalmiş sonra diğer kullananlara sorduğumda aynı sıkıntı onlardada varmış fazla takmamaya basladım ki bugün bir kaç sey öğrendim
1.maf sensörünü temizlettikten sonra resetleniyormuş
2.maf sensörünün şasi kablosunu şasileliyorlarmış yani kablada karbonlaşma falan varsa diye
ne kadar doğru bilemiyorum
                                      saygılarımla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
Soner kardeş, konunun üzerinden neredeyse bir yıl geçmiş :) Neyse, daha buralarda yenisin,

Önemli olan fabrika verilerine ne kadar yakın çalıştığı. Eğer verilere göre 600 rpm/dk normal bir değerse aracınızda sorun aramaya gerek yok. Bahsettiğiniz konularda, aracınız referans verilerin dışına çıktığında kontrol edilmesi gereken parçalar arasındadır. Aslında sorun kir veya oksitlenme gibi nedenlerle, algılayıcının motora giden havayı doğru olarak ölçememesinden kaynaklanıyor. Bu nedenle doğru hava-yakıt karışımını sağlayamıyor ve referans değerlerin dışında çalışmaya başlıyor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Madem hortlatıldı bende yazayım ilk alındığında bende çok garip karşıladım düşünce titremesiyle babama sanayiye gidelim demem bir oldu gerek yok dedi bu araçlarda böyle sıkıntı yapma dedi sonra  ben takip ettim bu olayı ilk başlarda 1400 de oluyor sonra otomatik olarak 600 hatta frene basarsanız 500e kadar düşürüyor ve acaip bir titreme oluyor bu değerler gayet normal kimsenin kafasına takmasına gerek yok :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)