Gönderen Konu: Avensis Silkeleme!  (Okunma sayısı 6039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis Silkeleme!
« Yanıtla #20 : Mart 13, 2011, 17:54:28 »
Bende 2.000  model avensis var, aynı sorun benimde başıma gelmişti...

Rolanti düzensis, gaza yüklenebildiğin kadar yüklen sorun yok ama gazdan ayağını çekince sallıyordu.

Manifolttun arkasından (ön cama bakan kızmından ), arabanın ön göğsüne doğru çıkan bir bağlantı var " assy vacuum sensor" yazıyordu galiba üzerinde, manifolttan bu sensöre giden hortum (yaklaşık 15 cm uzunluğunda ) çatlamıştı. Hortumu değiştirdim problem şükür düzeldi.
1990 Corolla 1.6 XL  1998 Otm. Carina 2.0 GLİ
      1998 Avensis - 1999 Avensis
    1998 Corolla Special GLI- 1998 Touring Wagon
2000 Avensis - 1997 Otomatik Carina 2.0 GLİ

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 13, 2011, 17:54:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 29, 2011, 15:52:59 »
Arksadaşlar yanlış yazmışım ben ya pardon Araçta orjinal takılı olan valeo serviste orjinal Aisin ile değiştirirseniz silkeleme kalkıyor ortadan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mart 29, 2011, 16:57:55 »
Sorun yüksek ihtimal baskı balata ve kavrama kaynaklı.ayar veya degişimi gerekebilir .Benim eski aracım da da olmuştu usta baskı balata  degişecek volan tornalanacak demişti dedigi gibide işlemden sonra silkelem kalmadı süper oldu
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 12, 2011, 16:48:42 »
benim söylemek istediğim baskı balatanın değişmesi gerektiğiğ değil o durum herhangi bir zarar doğurmuyor valeo baskının yapısı oymuş aisin takıldığında genel silkeleme problemi ortadan kalkıyor

Söyleyen Toyota derindere yedek parça müdürü :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 253000
  • Model Yılı: '06
  • 32 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mart 18, 2014, 18:11:11 »
arkadaşın durumunu en iyi ben anlarım çünkü aynı durumdan bende müzdaribim FAKAT!
Sorun gaz kelebeği değil. Bildiğiniz at gibi zıplıyor diymi araç? özellikle 2. viteste araç yavaşlama ivmesine geçince oluyor değilmi ? büyük ihtimal çekiş sorunuda var aracınızda?

Sorun baskı balata da değil. Onuda değiştirdim. Çözüm olmadı.

Bu gaz kelebeği temizliği yaptırdım hiç bir faydası olmadı. Sorunu buldu usta. Ama onun işi değil. Egzoz kelebeği dedi. Tıkanmışmı pas kirmi olmuş gibi birşeyler dedi. Değişmesi en mantıklı ama masraflı dedi. Tamir yoluna gidelim dedi. Bu işin ustası biri varmış oraya verecekti aracı ama adam tatile çıkmış gelince olayını halledeceğini iddia etti.

Sanırım haklı. Heryere baktırdım orayı düşünen olmadı. ben hallettiğimde sonucu yazacağım. çünkü bununla karşılaşan çok kişi var gibi.

Bu yazdığımı dikkate alıp benden önce deneyip sonuç alan olursa bizlede paylaşırsa sevinirim.

NOT: Değerli bilgileriyle bana yardımcı olan üyelerden Tekin bey egzos kelebeğinin aracımda olmadığını söyledi. Yani iş karışık bakalım nasıl çözülecek. Sübaplardan korkuyorum. Sanırım 1500 tl bir masraf çıkacak.
Avensis 1.6 Comfort 2006