Gönderen Konu: Toyota Bayi ve Servis Eleştirileri (Şikayet veya Teşekkür)  (Okunma sayısı 428097 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Bayi ve Servis Eleştirileri (Şikayet veya Teşekkür)
« Yanıtla #1780 : Mayıs 31, 2017, 17:22:10 »
istanbul avrupa yakasi ozel servis onerisinde bulunabilir misiniz veya periyodik bakim icin orjinal urunleri nerden alabilirim

Göndermiş olduğunuz elektronik posta cevaplandı.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #1780 : Mayıs 31, 2017, 17:22:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '17
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1781 : Haziran 02, 2017, 09:22:23 »
Ankara'da 10 000 bakımı ve aracın ön camı taş sıçraması sonucu çatladığı için ön cam değişimi için önerebileceğiniz servis var mı? Cam değişimini de yetkili Toyota servisinde yaptırmak istiyorum. Zira kaskoların anlaşmalı cam servisleri yan sanayi takıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1782 : Haziran 02, 2017, 09:35:39 »
biz ilk bakımları efe de yaptırdık,eskişehir yolunda,çankayada toyan,istanbul yolunda alj var,resmi servis olarak,önce den telefonla arayın,konuşun,efe de servis danışmanı güray bey olacak,sigorta da nurgül hanım,servis fiyatı ve orjinal cam takılıyor mu öğrenip gitmekte fayda var.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • typex
  • Kilometre: 24000
  • Model Yılı: '12
  • 20 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1783 : Haziran 02, 2017, 09:45:02 »
evet gitmeden önce aramakta fayda var.ellerinde parça olmuyor zaten sipariş üzerine getiriyorlar.
corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1784 : Haziran 02, 2017, 10:03:43 »
Ben zaten il dışından geleceğim için çok önceden aramam lazım o zaman

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1785 : Haziran 02, 2017, 12:59:44 »
Cenk bey, Toyan'ı tavsiye ederim. Ancak sizin de dediğiniz gibi önceden arayım teyit almalısınız.
Bu arada profilinizi tamamlarsanız daha çok yardımcı olunabilir.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 75000
  • Model Yılı: '11
  • 550 kere teşekkür etti
  • 137 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1786 : Haziran 04, 2017, 02:19:17 »
arkadaşlar öncelikle hayırlı sahurlar

geçenlerde zincirleme trafik kazasına karıştım ufak hasarlı 2 aracın ortasında kaldım aracı toyota efe yetkili servise çektirdim ama pişman oldum 1-servis süresi oldukça uzun 15 gün oldu daha onarım bitmedi ve bitmeyecek gibi (hasarım arka tampon değişecek ön tampon onarım )

ilk gittiğimde hasar danışmanı ön-arka tampon değişecek dedi tamam dedim sonra tekrar gittim baya kabarık bir fatura çıkartmışlar bagaj kilidi vs  ..
 ek ön tampon onarım olacak dediler ki ön tamponda 5 cmlik bir yırtık var ,tamam dedim gene olabilir ama görselde paylaştığım Avesnsis yazısının V'sinden başlayıp 5-10 cmlik çok hafif göçük için komple bagaj kapağını boyamak nasıl bir mantıktır bunu anlamadım bana bu şekilde bi bilgi verilmedi verilse durdururdum hoş gene ucundan yakalamışım ama baya bi bölgeyi kazımışlar bile bende lanet olsun boyayın dedim ,tampondaki yırtığa yama yapıyorlar 5 cm göçük için komple bagaj kapağı boyuyorlar ? neymiş efendim renk tutmazmış "ama efendim lokal boya olmaz ki bunun boyası özel vs "  sizlerin yorumunu almak isterim ..

not:benden size naçizane tavsiye yetkili servise araç bırakıyorsanız peşinde durun sürekli arayın kafalarına göre parça boyayıp değiştirmesinler ..
2005 Corolla 1,6 sol ---- 2011 Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '09
  • 82 kere teşekkür etti
  • 40 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1787 : Haziran 04, 2017, 03:18:50 »
Sadece yetkili servis için değil ki bu durum. Özel servis ve sanayide de başında durmak gerekiyor. Gerçi biz araçlarımızı servise en iyisi olsun, garantili ve sağlam olsun diye bırakıyoruz, kafamız rahat etsin diye. Sizin adınıza çok üzüldüm, çok geçmiş olsun. Hakikaten rezalet!
2007 Model Avensis 1.6 Elegant
1998 Model Corolla 1.6 Special GLİ
1998 Model Corolla 1.6 XEİ
2009 Model 1.6 E14 Corolla Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 550 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1788 : Haziran 04, 2017, 03:34:19 »
çok teşekkür ederim bende aynı mantıktan yola çıkarak yetkili servis olsun kaliteli olsun diyerek götürdüm ama sonuç bu maalesef  :olmamış:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1789 : Haziran 04, 2017, 19:54:22 »
Ramazan bey çok geçmiş olsun,
Maalesef resmi yada özel servislere gidince sürekli başlarında durup yada telefon ile bilgi almak sürekli iletişimde kalmak gerekiyor.
Benmi yanlış görüyorum acaba arka bagaj hiç ellenmesede olurmuydu ??
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • ---
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '13
  • 13 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1790 : Haziran 05, 2017, 00:06:12 »
Kayserideyim. Burada tek yetkili servis AKSOY. Fakat bence yetkili servisten daha iyi bir özel servis var ki o da UZMANLAR JAPON SERVİS. Kesinlikle tavsiye ederim. Servise boşa para vermeyin. Adamlar işlerinin ehli. Aksoy Plazanın yetkili Servisi aracımın bir kalibrasyonunu bile yapamadı şu değişecek bu değişecek deyip bir sürü masraf çıkardı, UZMANLARA gittim adamlar gerçekten uzman 10 dakikada halletti. :)
Şoförün hatasını toprak örter....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 36
  • Model Yılı: '16
  • 12 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1791 : Haziran 05, 2017, 11:26:37 »
ben aracımı aksoydan aldım. Ön tampon sağ tarafta diş kırığı varmış ama ben aldıktan sonra öğrendim :) çok tavsiye etmem ben de

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 550 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1792 : Haziran 05, 2017, 16:18:07 »
Ramazan bey çok geçmiş olsun,
Maalesef resmi yada özel servislere gidince sürekli başlarında durup yada telefon ile bilgi almak sürekli iletişimde kalmak gerekiyor.
Benmi yanlış görüyorum acaba arka bagaj hiç ellenmesede olurmuydu ??
Selamlar

öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun

ben başıma gelecekleri önceden tahmin edip 2-3 defa aradım "sadece  2 tampon değişecek " dediler bende tamam dedim sonra bi gidim bakim dedim önüme fatura getirdiler bagaj kilidi vs de yazıyor "burada yazılanların bazıları uygulanmaya da bilir "dediler bagaj kapağını görünce işlemleri durdurun bagajın faal açılıp kapanmasını sağlayacak işlemleri yapın kozmetik olarak işlem yapmayın desem de geç kalmışım kazımışlar bile ..hiç ellemeseler tabiki de olurdu Ümit bey 5 cm lik bir göçük için koca bagajı söküp boyadılar hani kazadan sonra tenezzül edip resmini bile çekmemişim öyle ufak bir şey ..sordum 5 cm göçük için koca bagaj kapağını boyamanız makul mü ? "ama efendim sedefli boya renk tutmazdı " bilmeme ne bir sürü safsata yaptılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1793 : Haziran 05, 2017, 23:07:39 »
Ankara'da 10 000 bakımı ve aracın ön camı taş sıçraması sonucu çatladığı için ön cam değişimi için önerebileceğiniz servis var mı? Cam değişimini de yetkili Toyota servisinde yaptırmak istiyorum. Zira kaskoların anlaşmalı cam servisleri yan sanayi takıyorlar.

Toyan ı arayıp görüştüm, cam siparişi için kasko bilgilerimi istediler gönderdim, bakım ve cam değişimi için nasip olursa bayramdan önce gidip yaptıracağım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1794 : Haziran 06, 2017, 10:42:15 »
ben aracımı aksoydan aldım. Ön tampon sağ tarafta diş kırığı varmış ama ben aldıktan sonra öğrendim :) çok tavsiye etmem ben de
Bende Gürses Toyotadan aldım sağ ön çamurluğun 2002-2007 lerde  sinyal takılan bölgesinde iki adet yan yana küçük çukur varmış alırken zaten sinirliydim dikkat etmedim bayiden çıkıp uzaklaşmak için. Arabaya nazarlık oldu, sıfır arabaya dikkat etmeyen bayi servise girene napar bilemem.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 54 ES ?
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: -
  • 19 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1795 : Haziran 13, 2017, 13:49:19 »
TYT otomotive gittim 110 bin bakımı için , ilgi alaka namına birşey göremedim (En azından 1 çay dahi ikram etmediler
 ,zorundada değiller..)

Yağ filtreler değişti , bin km geçmeden arıza lambası yaktı yüksek yağ seviyesi diye biraz çektim kullanmaya devam ettim bu gün Sakarya'da kendi servisimizde yağa bir baktım zift gibi simsiyah..Kendim değiştirdim , tertemiz oldu..

Yani kısacası memnun kalmadım , bir dahada gitmem..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1796 : Haziran 30, 2017, 14:33:01 »

Toyan ı arayıp görüştüm, cam siparişi için kasko bilgilerimi istediler gönderdim, bakım ve cam değişimi için nasip olursa bayramdan önce gidip yaptıracağım

Dediğim gibi yaptım. Bayramdan önce Toyan a gittim hem 10 bin bakımı hem de cam değişimini yaptırdım. Ekstra olarak kapı bandı taktırdım aracıma. Bayram öncesi yoğunluğa rağmen ilgi ve alakalarından dolayı çok memnun kaldım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1797 : Haziran 30, 2017, 16:15:37 »
Kapı bantlarını kaça taktırdınız gürses toyota benden aracı sıfır alırken 375 tl ye taktı indirimsiz ve bantlarda deforme var çoğu yeri ezik gibi sanırım fazla bastırdılar yada başka bişey. :(
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1798 : Haziran 30, 2017, 22:19:57 »
Ben bayramdan önce Kayseri Aksoy a gittim. Bakım yapıldı. Ama hiç bir şeye bakılmadı. Sadece yağ değişti gibi bir durum oldu. Bir de 32 nokta kontrolü muhabbeti var. Adamlar 2-3 nokta ancak baktı. Hiç ilgilenmediler. Ben bir hafta önce randevu aldim gittim. Ama randevusu olmadan gelenleri de aldılar. Haliyle bizim arabayı d üstün körü bakım yaptılar. Tavsiye etmem. Sanayi de bile daha çok ilgilenilirdi aracımla.  Tavsiye etmem.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 30, 2017, 22:24:41
Ben daha içe sine iş yapan bir Toyota servise denk gelmedim. Hep bir yamuk çıkıyor. Malesef Toyota Merkez ilgilenmiyor. Yetkili servis aldığı parayı hak etmiyor. Piyasadan 2 Ya da 3 kat fazla para alıp, hizmeti aynı yaparsan olmaz bu iş. Hizmet kalitesi de iyi olmalı. Biz süslü plazalara havalı konuşmalara değil icrate bakarım.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1799 : Temmuz 01, 2017, 12:56:44 »
Kapı bantlarını kaça taktırdınız gürses toyota benden aracı sıfır alırken 375 tl ye taktı indirimsiz ve bantlarda deforme var çoğu yeri ezik gibi sanırım fazla bastırdılar yada başka bişey. :(

Kapı bantlarında kampanya var dediler 250 tl ye taktırdım. Gerçi piyasası konusunda bilgim yoktu. Daha önce hangi fiyattan sattıklarını bilmiyorum.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 01, 2017, 13:03:53
Dediğim gibi yaptım. Bayramdan önce Toyan a gittim hem 10 bin bakımı hem de cam değişimini yaptırdım. Ekstra olarak kapı bandı taktırdım aracıma. Bayram öncesi yoğunluğa rağmen ilgi ve alakalarından dolayı çok memnun kaldım.

Hatta aracın ön tarafından gelen sürtme sesi gibi ince tiz bir metal sesi vardı. Aracın fren balatalarını ücretsiz garantiden değiştirdiler. O seste kayboldu. Ankara Toyan dan çok memnun kaldım.