Gönderen Konu: Toyota Bayi ve Servis Eleştirileri (Şikayet veya Teşekkür)  (Okunma sayısı 428069 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür edildi
Yeni Toyota kullanıcılarının,anladığım kadarıyla servisler hakkında pek bir fikri yok.
Burada Toyota Servislerini,başımızdan geçen olaylarla, iyi-kötü eleştiren yorumlarımızı yapalım...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Ynt: Toyota Bayi ve Servis Eleştirileri (Şikayet veya Teşekkür)
« Yanıtla #1 : Mart 22, 2006, 14:53:11 »
Ben Kayseri'deki Toyota servisi TAY-OTO dan çok memnunum. Gerek satışta gerek serviste daima güler yüzlü ve iyi hizmet veriyorlar.
2001 Avensis Sol Extra VVT-i D4 150 bg 204 Nm
Metalik Siyah 0-100:9,1 sn 0-130:12,9 sn
Asfaltı ağlatır :) Alayına gider.
Electrical Engineering @ YTU

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 22, 2006, 14:54:49 »
Aksesuar fiyatlarında servislerin fiyatları uçuk diye tabir edilebilecek düzeyde. Örnek bir tavan anteni Corolla için 52 YTL. Bence çok yüksek. Yani maliyet + %100 kar bile bu fiyatın çok altında olur bana göre.
Aynı şekilde bir tavan spoyleri için 200 küsür YTL fiyat söylediler ki, fiyatın içinde Spoylerin boyanması yaklaşık 120 YTL idi yanlış hatırlamıyorsam. Bir spoylere ne kadar boya gider ki?

Bunlara ilave olarak, geçenlerde arka sağ stopun içinde su birikmesinden dolayı stop değişmişti. Normalde benim arabanın sağ arka stopunda sis farı yeri, alt yapısı hazır fakat sadece ampul yok. Oraya bir ampul takmalarını rica ettim (hatta ampul bile vardı yanımda). Orjinalden farklı hiç birşey yapamayız dediler. Halbuki bunun hiç bir zararının olmayacağını her iki taraf ta biliyor. Biraz daha tölerans ...

Bunların dışında servis işçiliği, ilgi ve alaka gibi konulardan çok memnunum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
« Yanıtla #3 : Mart 22, 2006, 15:11:54 »
Günal Bey,
Servisin hangi servis olduğunu söylememişsiniz.

Toyota zaten sorun çıkartmayan bir marka.Dolayısıyla parça fiyatları yüksek.
Sanayiye bile gitseniz sadece Toyota'lara bakan bir yan servis bulamazsınız.
Dikkat edersiniz fazla Toyota servisi de yok.Gökkuşağı'na götürüyordum ben eskiden.Kapandı.
Adam alıyor Toyota'yı.Garantisine kadar orjinale gidiyor sonra yan sanayi.Aracı satmıyor da.
Gazete ilanlarında bile,etrafta o kadar Toyota olmasına rağmen,araç satılığa pek çıkartılmıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Kan Grubu: 0+
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 22, 2006, 15:37:56 »
Alıntı yapılan: Dağhan Baştuğ
Günal Bey,
Servisin hangi servis olduğunu söylememişsiniz.

Toyota zaten sorun çıkartmayan bir marka.Dolayısıyla parça fiyatları yüksek.
[/quote]

Servis ilk arbamdan beri hep Derindere / Zeytinburnu.

Yanlış anlaşılmasın servisten bir şikayetim yok kesinlikle. Artı tanıdığım da olduğundan bir çok kişiden daha memnun sayılırım ve zaten arabamı yetkili servis dışında bir yere götürmem.  

Parça fiyatları VW veya Honda ya göre ucuz sayılır. Ama aksesuar fiyatları (bilmiyorum belki her markada öyle) bence çok yüksek. Tek şikayetim o.

Bu arada "Toyota zaten sorun çıkarmıyor, servisler de ordan kazansın" diye düşünmek bence yanlış .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 23, 2006, 14:00:12 »
istanbulda Dumankaya plaza tüm dertlerinize deva...

Küçük ve arı gibi çalışan bir servis. Küçük olduğu içinde insanlar samimi ve sıcak.

Dolandırılmaya çalışmıyolar kesinlikle...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Hilux
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 184000
  • 32 kere teşekkür etti
  • 59 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 23, 2006, 20:58:06 »
biz de dumankayacıydık corolla varken daa eskiden gökkuşağıydı dumankaya iyi nataş biraz soğuk gibi geldi ama orda da onno usta görünümlü bayağı bilgili muhtemelen de rum bi amca var arabalarımıza güzin ablalık yapıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #7 : Mart 24, 2006, 08:06:30 »
son yani 150 000 km bakımını derinderede yaptırıdım arabayı teslım alırken ne yakıta nede sagına soluna baktılar arka sol da ufak bı ezık var arabada sız yapmıssınız desem ne derlerdı acaba yanlıs anlasılmasın ama ben yıne eskı servısım sonkar a gerı donecegım
2001 avensis 1,8 - 1998 carina e 2,0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 421000
  • Model Yılı: '05
  • 180 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 24, 2006, 12:59:19 »
bende toyota kavacık plazada yaptırıyorum gerçekten memnunum  arabanın işi biraz uzun sürdü  adamlar şikayet falan olmasın diye 1 takım paspas hediye ettiler ( allah razı olsun dedik bizde)
2005 corolla 1.6 hb a/t
2002 corolla 2.0 d4d (Dsport)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #9 : Nisan 19, 2006, 14:01:06 »
Ben de bugün YepYeni Yarisimin 1000 km bakımı için Dumankaya'daydım. Nasılsa bakım harici fazla iş yoktur diye randevu bile almadan gittim  Gerçi bir sonraki bakım için randevu alıp gitmemi istediler ama yine de tahmin ettiğim gibi pek yoğun değildiler, 1.5 saat sonra arabamın hazır olduğunu haber verdiler..
İşyerime yakın olmasından ve bir arkadaşımın da tavsiyesi üzerine Dumankaya'yı tercih etmiştim ama ilgi & alakayı beğendim, devam edecem..
YARİS D-4D M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Nisan 21, 2006, 14:38:26 »
Ankara'daki arkadaşlar yeni açılan Lider'i de tavsiye ederim yeni açıldığı için prosmosyon da yapıyolar. Mesela Toyan 1.6 terra benzinli modelleri olduğu gibi satarken Lider terralara çelik cant park sensörü eklemiş hediye olarak. Aksesuarlarda daha ucuz olabilir bi daha gittiğimde servise yazarım fiyatları ayrıntılı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Nisan 21, 2006, 19:12:48 »
Dumankaya iyi baya, bu arada toyota parçaları/aksesuarları pahalı diyenler için, HR-V polen filtresi 86 YTL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #12 : Nisan 27, 2006, 21:37:02 »
lider yeni açıldığı için öyle promosyonlar yapıyor olabilir müşteri çekmek için...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #13 : Mayıs 04, 2006, 14:44:16 »
Kayseri TAY-OTO gerçekten güzel hizmet ve güler yüz prensibine bağlılar. tavsiye edilir
Keşke benim kalbimde arabamın motoru gibi sessiz çalışsaydı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #14 : Mayıs 07, 2006, 20:32:41 »
arabam hafta ici toyata derindere ye gitti bunu yazmıstım ark lar karburator diyaframını degıstıdıler bızde kaputu hic acmadan arabayı aldık 2 gundur alarm kendı kendıne calıyordu daha oncede aynı sey oldugundan umursamadım ama bugun kaputu actıgımda alarmın direnının yerınden koptugunu ve aracın yedek radyotor suyunun mınumumda oldugunu gordum hadi su neyse dıkkat etmedıler ve eklemediler ama sirenı nasıl koparttılar inanın az baskıyla olacak sey degıl benım dusuncem parcayı takarken sıren ın uzerıne baskı yaptılar ve kırdılar sinirlerim cok bozuldu biz guveniyoruz bakmıyoruz ama basımıza gelenlere bak
2001 avensis 1,8 - 1998 carina e 2,0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • hkup@mynet.com
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #15 : Mayıs 12, 2006, 19:57:06 »
Alıntı yapılan: Günal Yılmaz
Aksesuar fiyatlarında servislerin fiyatları uçuk diye tabir edilebilecek düzeyde. Örnek bir tavan anteni Corolla için 52 YTL. Bence çok yüksek. Yani maliyet + %100 kar bile bu fiyatın çok altında olur bana göre.
Aynı şekilde bir tavan spoyleri için 200 küsür YTL fiyat söylediler ki, fiyatın içinde Spoylerin boyanması yaklaşık 120 YTL idi yanlış hatırlamıyorsam. Bir spoylere ne kadar boya gider ki?

Bunlara ilave olarak, geçenlerde arka sağ stopun içinde su birikmesinden dolayı stop değişmişti. Normalde benim arabanın sağ arka stopunda sis farı yeri, alt yapısı hazır fakat sadece ampul yok. Oraya bir ampul takmalarını rica ettim (hatta ampul bile vardı yanımda). Orjinalden farklı hiç birşey yapamayız dediler. Halbuki bunun hiç bir zararının olmayacağını her iki taraf ta biliyor. Biraz daha tölerans ...
Bunların dışında servis işçiliği, ilgi ve alaka gibi konulardan çok memnunum.
[/quote]
arka sağ sis farının tesisatı var mı orjinalinde?bende rica ettim ama tesisatı yok dediler
orjinali böyle çıkıyor falan
98 euro civic 1,4is

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
« Yanıtla #16 : Mayıs 17, 2006, 16:00:58 »
Arkadaşlar,
Lütfen sadece 'Toyota Orijinal Servis' eleştirileri yapalım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Temmuz 14, 2006, 10:34:01 »
Alıntı yapılan: Hüseyin Köp
arka sağ sis farının tesisatı var mı orjinalinde?bende rica ettim ama tesisatı yok dediler
orjinali böyle çıkıyor falan
[/quote]

doğru demişler kanka bende sağ sise hattı kendim çektim ve ampul taktım ama sigortaları attı ki ben elektronikçiyim.araç ekstradan bişey yapılmasına izin vermiyo fazla kurcalamamk lazım..
bu arada DUMANKAYA toyotadan memnunum hatta samimi olduğum bi satış temsilcisi var Yeşim hanım çok güler yüzlü ve her konuda yardım ediyo hatta fiyat konusundada..ama bu spoiler konusuna gelince bi arkadaş 200YTL + 120 YTL boya demiş bu doğru ama o 200YTL ye olan spoiler orjinal değil dikkatinize arkadaşlar.o spoileri polisette yaptırıyolar haberiniz olsun orjinalin fiyatı 400YTL..dumankayadan birkez şikayetim oldu aracı 2005 te sıfır aldığımızda araçta ufak defek şeyler çıkmıştı onemsemedim ve hepsini değiştitirdim ama daha sonra araç ilk uzun yolculuğundan donduğunde (gebzede oturuyorum) gebze bursa yapmıştık ve direksiyonda bi ses vardı.iservise 3 defa gitmeme ramen halledemediler bende toyota-sa ya mail attım 2 gun sonra arayıp dumankayaya çağırdılar ve toyota-sa dan 3 yetkili vardı 1 saat içinde sorunu halledip aracı teslim ettiler.ama arızayı giderenler toyota-sa dan iki teknisyendi  dumankaya değil...ama dumankaya kaliteli bi servistir

[quote=Levent Sevim]
Dün bizim araç 10k bakımına girdi (8700deyken).Hazır bakıma girmişken arka sağ sis farı olabiliyorsa serviste açtırayım dedim, servis müdürü sağolsun orda tesisatı yok öbür taraftan kablo çekilirse sakat olabilir dedi bende eyvallah dedim.

Bidahaki gidişimde anatomik spoileri de taktırıyorum kısmetse
[/quote]

ben kendim denedim kanka olmuyo oyle sigortası atıyo devamlı gostergelerin arka stopların falan bitek farlar çalışıyo ve el kitapçığından sigortaların yerini zor buldum direksiyonun solundaki cebi çıkartman lazım yerinden ozaman cebin arka tarafında sigortalara ulaşıyosun 15Amperlik bi sigorta atıyo.yedeğini motorun yanındaki yedek kutusundan alabilirsin denemesi bedeva demedi deme  (bu arada elektonikçiyim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.eymirim.com
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Temmuz 14, 2006, 11:35:43 »
direksiyondaki ses dediğin nasıl bişey bende bazen çukurlara girince tık tık tarzı bir ses duyuyorum ama
2005 Corolla Terra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #19 : Temmuz 15, 2006, 22:28:26 »
vallahi çok haklısın geçenlerde z.burnu derindereye yolum düştü gli tavan oluk çıtalarını alacaktım ama fiyatı duyunca vazgeçtim takımı için 825 YTL fiyat verdiler. birde 2004 terra için sis farı sordum 660+KDV diyince tepem attı siz bunları gerçekten satabiliyormusunuz diye sordum adam pişkin pişkin başka yerde satılmıyorki bulamazsınız dedi yani amiyane tabirle kucağa oturdun demek istedi hayırlı işler deyip çıktım
corolla xei 1997