Bugünkü yakıt fiyatları

Benzin:
6dot26dün ile aynı fiyat

Dizel:
5dot72dün ile aynı fiyat

LPG:
3dot52dün ile aynı fiyat

* İstatistikler

  • stats Toplam Üye: 33325
  • stats Toplam İleti: 1010053
  • stats Toplam Konu: 63422
  • stats Toplam Kategori: 10
  • stats Toplam Bölüm: 72
  • stats En Çok Çevrimiçi: 479
Temmuz 03, 2017, 10:51:10 Gönderen: Osman Şenyurt (4631) | Görüntülenme: 1865 | Yorumlar: 1


T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği standartlarda tüm ülke çapında araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, araç sahiplerini yakından ilgilendiren yeni düzenlemeyle ilgili açıklama yaptı.

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda yapılan değişiklik uyarınca, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren, Trafik Tescil Şube Müdürlüklerince tescili gerçekleştirilen araçlar için “Motorlu Araç Trafik Belgesi” verilmesi uygulamadan kalktı.

Bu belgenin artık verilmeyecek olması nedeniyle, araç muayenesi onaylanan araçların muayene geçerlilik süreleri artık sadece TÜVTÜRK tarafından, muayene işlemi sonrasında verilen Araç Muayene Raporu’nda yer alacak.

TÜVTÜRK, 1 Temmuz’dan itibaren muayenesini yaptıran araç sahiplerine, araç muayene raporlarını her zaman araçlarında bulundurma konusunda uyardı. TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, “TÜVTÜRK Araç Muayene Raporu’nun yanınızda...
Mart 05, 2017, 18:34:44 Gönderen: Hakan Öztürk (3676) | Görüntülenme: 2067 | Yorumlar: 4

Toyota, Parlee Cycles ile konsept olarak Prius ile aynı aerodinamik yaklaşıma sahip bir yol bisikleti tasarlamışlardır. Monokok karbonfiber kadro ile yapılandırılan bisiklet, aerodinamik etkiler açısından rüzgar tünelinde defalarca test edilmiştir. Bisiklet yerleşik bir cep telefonu paltformu da içermektedir. Fakat asıl yaratıcı teknolojisi bisikletin kaskında bulunmaktadır. Bu kaska yerleştirilen elektrotlar sayesinde (EEG benzeri) sürücünün beyin aktivitesi okunmakta ve buna göre bisikletin vitesleri değiştirmektedir.Kaynak: http://www.toyota.com/letsgoplaces/the-prius-concept-bike/
Şubat 18, 2017, 20:48:22 Gönderen: Özdem Özdemir (11569) | Görüntülenme: 2227 | Yorumlar: 6Toyota, ilk seri üretim hibrit otomobilini sunduğu 1997 yılından bu yana geçen 20 yıllık sürede hibrit model satışlarında 10 milyonu aşmayı başardı.

Toyota açıklamasına göre, 2016’nın Nisan ayında 9 milyon barajını aşan hibrit otomobil satışları, sadece 9 ay gibi kısa süre içerisinde 10 milyonu geçmiş oldu. Hibrit teknolojisini yakın ve orta vadede çözüm olarak gören Toyota, bu teknolojiyi geliştirmeye devam ediyor ve 2020 yılında her Toyota modelinin  birer hibrit versiyonunun olması hedefini de taşıyor.
Hibrit araç modellerini artırarak yeni bir segment yaratan Toyota, tüm otomobil endüstrisinde çevreci ve yakıt verimliliğine sahip araçlarıyla küresel çevre sorunlarına katkı sağlamaya da başladı. Hibrit araçların kullanılmasıyla  birlikte, eşdeğer fosil yakıtlı araçların kullanımına göre yaklaşık 77 milyon ton  daha az karbondioksit emisyonu salımı g...
Ocak 06, 2017, 08:43:01 Gönderen: Emre Külekçi (16918) | Görüntülenme: 3220 | Yorumlar: 14


Trump'tan Toyota'ya eleştiri: ABD’de fabrikanı kur veya daha büyük sınır vergisi öde

ABD Başkanı seçilen Donald Trump, Japon otomotiv devi Toyota'nın Meksika’da fabrika kurma planını eleştirerek, "ABD’de fabrikanı kur veya daha büyük sınır vergisi öde" açıklamasında bulundu.

Trumptan Toyotaya eleştiri: ABD’de fabrikanı kur veya daha büyük sınır vergisi öde

Daha önce ABD'nin savunma devleri Lockheed Martin ve Boeing ile ülkenin en büyük otomotiv üreticisi General Motors'u (GM) eleştiren Trump, bu kez de Toyota'yı hedef aldı.

20 Ocak'ta ABD Başkanlığı görevini devralmaya hazırlanan Trump, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Toyota'nın "Corolla" model araçlarını üretip ABD'ye satmak için Meksika'da yeni bir fabrika kurma planını eleştirerek, "ABD’de fabrikanı kur veya daha büyük sınır vergisi öde" ifadesini kullandı.
Açıklamanın ardınd...
Ocak 01, 2017, 00:00:45 Gönderen: Hasan Bilgiç (24258) | Görüntülenme: 2989 | Yorumlar: 2


Toyota, global bazda sunacağı yeni nesil motor ve şanzıman varyasyonlarının tanıtımını gerçekleştirdi.

Toyota’nın global mimari platformunda (TNGA) sunacağı yeni nesil motor teknolojilerinin detayları belli oldu. Japon devinin önümüzdeki dönemde kullanıcılara sunacağı modellerde yer alacak olan motorlara baktığımızda sunulacak olan 9 motorun 17 farklı versiyonunun bulunduğunu görüyoruz. Toyota yeni nesil motor varyasyonlarıyla birlikte, yine global bazda sunacağı çift kavrama ve sürekli değişken yapıda olan CVT ile birlikte 4 şanzımanın toplamda 10 farklı versiyonunu sunacak. Toyota, önümüzdeki 5 yıl içerisinde içten yanmalı motorların yanı sıra toplamda 6 adet olan hibrit sistemlerin 10 farklı versiyonunu da pazara sunmayı planlıyor.


Toyota’nın yeni nesil TNGA platformunda kullanılacak olan motorların araç dinamiklerinde ve sürüş karakterinde gözle görülür değişimi sunması beklen...
Aralık 26, 2016, 16:18:12 Gönderen: Baris Aydin (23950) | Görüntülenme: 1581 | Yorumlar: 3


MAPA Aşınma Ayarlı Debriyajı ile Automechanika Frankfurt 2016’dan İnovasyon ödülüyle döndü.

Aşınma ayarlı debriyaj, MAPA’nın son birkaç senede 4 ayrı patentli ürününü geliştiren tecrübeli Ar-Ge ekibi tarafından 2 yılı aşkın bir sürede geliştirildi. Yeni ürün standart debriyajlara kıyasla hem en az 2 kat uzun ömür sağlıyor hem de bu uzun ömrü süresince sabit pedal yükü sayesinde kullanıcıya konforlu bir sürüş sunuyor. Özel aparatlara ihtiyaç duyulmadan montajı kolaylıkla yapılabilen Aşınma Ayarlı Debriyaj tüm binek ve hafif ticari araçlara uyarlanabiliyor. Kompakt tasarımı, uzun ömrü ve yakıt verimliliği dolayısıyla ürün çevreci özelliği ile de öne çıkıyor.

Kaynak: http://www.otokokpit.com/mapanin-asinma-ayarli-debriyaji-inovasyon-odulu-kazandi/
Sayfalar: 1 [2]

* Son Konular

TcT Facebook Sayfası